Tartışma : Inşaat Firması Daha Tesbit Öneri Defteri Almadı Ne Yapayım?

Akınoz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar atandığım firmanın şantiye şefine ve firma sahibinin oğlu aynı kişi yapılmasını istediğim şeyleri mail attım çünkü tesbit öneri defterini almakla ilgilenmiyorlar Allah korusun bir kaza olursa bununla kendimi koruyabilirmiyim?

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar atandığım firmanın şantiye şefine ve firma sahibinin oğlu aynı kişi yapılmasını istediğim şeyleri mail attım çünkü tesbit öneri defterini almakla ilgilenmiyorlar Allah korusun bir kaza olursa bununla kendimi koruyabilirmiyim?

Atandığım firma diye yazdığınız için OSGB tarafından o şirkete atandığınızı anlıyorum. Bu durumda OSGB tarafından işyerine resmi bir yazı yazılmasını istemelisiniz. Olmadı siz kendinizi korumak adına bir onaylı defter hazırlayıp içine gördüklerinizi yazın ve nüshanızı alarak saklayın. Buda olmadı sizin oradan ayrılmanız sizin için daha hayırlı olur çünkü sizin tespitlerinizi gidermek niyetlerinin olmadığı aşikar.

Attığınız e-mailler kanıt niteliğinde olsada resmi prosedüre uygun olmadığı için daha sonra denetlemelerde ceza alırsınız ve kendinizi koruyabildiğinizden emin olamazsınız...

alilevent

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bence yazılı olarak bildirin. mail belki ilerde sıkıntı yaratabilir..

niluferkamisli

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Öncelikle benim de işlerini yürüttüğüm bir inşaat firması var ve size şunu söylemeliyim, gerekli olan evrakları isterken (örneğin tespit ve öneri defteri) mutlaka bunları bulundurmanın yasal bir zorunluluk olduğunu ve bulundurmama durumunda yapılan denetimlerde iş yerine ceza kesileceğini ve ceza miktarının yüklü olduğunu söyleyin. Yapılmasını gerekli gördüğünüz şeyleri üstelemekten çekinmeyin. Aman ne derler diye düşünmeyin çünkü her göz yumduğunuz durum size kötü sonuçlar getirebilir.Sonrasında da saha denetimlerinde her gördüğünüz nokta konusunda işçiyi, işvereni uyarın. Tespit ve öneri defterine de mutlaka gördüğünüz her tehlikeyi yazın. Başka türlü kendimizi korumamız pek de mümkün değil. Saha denetimlerinde eksik gördüğünüz her şeyi fotoğraflayın ve o şirkete ait dosyada saklayın. Tespit öneri gerçekten etkili oluyor benim çalıştığım firmada. Kesinlikle mail yolunu tercih etmeyin. Bir şey olursa maili kaale almazlar.

mücahit kablan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Mailde resmi belge olarak kabul ediliyor.Fakat dediğiniz gibi defterin her ziyarette yazılması önerilir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.