Haber Inşaatlarda Bu Ayıba Dur Demek Lazım Haberi

Konu, 'Sektörel Haberler' kısmında Ersin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ersin

Ersin TÜİSAG Üyesi

Olay Gazetesi, İşte Olay'ın ön sayfasıdır.

inşaatlarda bu ayıba dur demek lazım haberi.jpg

Last edited by a moderator: 14 Şubat 2014
    ataselim bu yazıya teşekkür etti.
  2. ataselim

ataselim TÜİSAG Üyesi

Hak-İş’in düzenlediği iş güvenliği eğitim programı açılışında konuşan Toçoğlu, “Çalışma ortamında gerçekleşen ölümler cinayettir” dedi.
    Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı sendikaların temsilcilerine yönelik olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) işbirliğiyle Elmas Garden Inn Otel’de "İş Yeri Düzeyinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kuralları ve Sosyal Diyalog Mekanizmalarının Geliştirilmesi" konulu sertifikalı eğitim programı düzenlendi.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 19. yüzyılın çatışmacı anlayışıyla 21. yüzyılı okumanın sorunlara çözüm getirmeyeceğini ifade eden Arslan, "Dünya bu kadar hızlı değişiyor ve gelişim yaşıyor ki küreselleşmenin önümüze koyduğu bu gerçekliği görmemiz gerekiyor” dedi. Arslan, yeni Hak-İş'in işçi-işveren ilişkilerinin, çatışmanın, kavganın, birbirini boğazlama ve güç gösterisi girişiminin ötesinde, uzlaşma, barışık yaşama ve ortaklık anlayışı inşa etmek üzerine kurulduğunu anlattı.

Toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise, “Çalışanlarımızın sağlıklı, güvenilir ortamda iş hayatını sürdürebilmeleri için üzerimize düşeni yapmaktan kaçınmayacağız. Çünkü çalışma ortamında gerçekleşen ölümler cinayettir. Eğitim seminerinin tüm kuruluşlara fayda sağlamasını umut ediyorum” dedi.

ÇASGEM Başkanı İsmail Akbıyık ise merkezin 7 ilde eğitim programları düzenlediğini belirterek, "İş Yeri Düzeyinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kuralları ve Sosyal Diyalog Mekanizmalarının Geliştirilmesi" başlığıyla çeşitli toplantılar yaptıklarını bildirdi.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica