Iptal Edilen Isg Sertifikaları

ferhat fahri

Üye
TÜİSAG Üyesi
ARKADAŞLAR İPTAL EDİLEN BAKANLIK İSG SERTİFİKALARINDA HAK İADESİ HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VAR MI? SÜREÇ NE AŞAMADA BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM İYİ ÇALIŞMALAR..

isg

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
ARKADAŞLAR İPTAL EDİLEN BAKANLIK İSG SERTİFİKALARINDA HAK İADESİ HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VAR MI? SÜREÇ NE AŞAMADA BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM İYİ ÇALIŞMALAR..

problem bugün meclis gündemine gelen kanunun geçici 5. maddesi ile çözülüyor. (Allaha şükürler olsun.)

Mevcut sertifika ve belgeler ile ihtar puanları
GEÇİCİ MADDE 5-
(1) Bu Kanunun yayımı tarihinden önce Bakanlıkça verilen işyeri
hekimliği, iş güvenliği uzmanlığı
ve işyeri hemşiresi
sertifikası veya belgesi ile Türk
Tabipleri Birliği tarafından verilen işyeri hekimliği sertifikası sahiplerinden belgeleri geçersiz
sayılanlar, mevcut belge veya sertifikalarını bu Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde
Bakanlıkça düzenlenecek belge ile değiştirmeleri şartıyla bu Kanunla verilen bütün hak ve
yetkileri kullanabilirler. Aynı tarihten önce eğitim kurumlarınca verilen işyeri hekimliği ve iş
güvenliği uzmanlığı eğitimlerini tamamlayanlardan eğitimleri geçersiz sayılanlar ilgili
mevzuata göre sınava girmeye hak kazanırlar. Hak sahipliğinin tespitinde Bakanlık kayıtları
esas alınır.
(2) Bu Kanunun yayım tarihinden önce haklarında kesinleşmiş yargı kararı
bulunmayan eğitim kurumu ve ortak sağlık ve güvenlik birimlerine uygulanan ihtar
puanları, kayıtlarda yer alan haliyle yeni yapılacak düzenlemeye aktarılır.

bünyamin yavuz

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
TBMM nin şuan görüşülmekte olan kanunlar sırasında 4 sırada hadi hayırlısı bu hafta olmazsa haftaya kesin gibi..
meclis gündemi
4.-(S. Sayısı: 277) İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı ile Erzincan Milletvekili Muharrem Işık’ın; Meslek Hastalıkları ve İşçi Sağlığı Kanun Teklifi ile Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Raporları (1/605, 2/490) (Dağıtma tarihi: 12.6.2012) (**) (X)

okko

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu yasa zaten eninde sonunda çıkacaktı insanların çadırlarda yanmasını beklediler hızlandırmak için

sevgideger

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Benim de bir sorum olacak. 02.07.2011 tarihinde yapılan sınavda 3 soruya yapılan itirazdan dolayı açılan mahkeme sonucu olumlu sonuçlanmış. Fakat bakanlığın itiraz sonucu yürütme kararı durdurulmuştur. Belgelerin askıya alındığına dair mahkeme kararı var. Anlayamadığım, ben itiraz edilen sorulara bağımlı olarak geçer puan almadım. Bu sertifika durdurulması işi benide kapsıyor mu?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.