Soru Iş Ekipmanlarinin Periyodik Kontrolleri Hakkinda

Konu, 'Prosedür, Talimat, Form vb. Hakkında' kısmında sevgay tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. sevgay

sevgay TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,
    İş Ekipmanlarının Periyodik kontrolleri ile ilgili elinde kitap, talimat, prosedür, bilgi, görüntü....kaydı olan var mı acaba? Basınçlı kaplar ile ilgili MMO bir kitabına ulaştım bu sitede de mevcut. Ama Kaldırma makinaları, tezgahlar ve tesisatlar kısmı muamma...Herhangi bir yerde herhangi bir eğitim kaydına da rastlamadım...bilgisi olan paylaşırsa çok memnun olurum...

Teşekkürler...

2. Kaldirma araclarin kontrolu standartlara atif yapiliyor tesisat kontrolleride zaten topraklama, elektrik tesisati, paratoner elektrik muh. Tarafindan elektrik ic tesiaat yon. Son kisminda be elektrik tesislerinde topraklama yon. Mevcut. Tezgahlarin kontrolu ise uretici firmanin talimatlari seklinde bir atif mevcut

3. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, periyodik teknik kontrollerin nasıl yapıldığı ile ilgili uygulamalı olarak yardımcı olabilecek var mı :)

4. smhgzl

smhgzl TÜİSAG Üyesi

iyi günler arkadaşlar,talaşlı imalat ve kaynaklı imalat atölyesinde çalışmaktayım.tavan vinci,mobil vinç, kompresör bunların test raporları ve periyodik kontrolleri.üniversal tezgahların bulunması gereken belgeleri.periyodik bakımları bunlarla ilgili yapmamız gerekenler nelerdir.detaylı bilgilendirirseniz çok sevinirim...kaynak bölümünde bulunması gereken belgeler.yani bu atölye de yapmamız gerekenler nedir herşeyiyle.acil şekilde lazım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Onur17

Onur17 TÜİSAG Üyesi

Öncelikle atelyede çalışan herkesin mesleki eğitimleri olmalıdır. Periyodik kontroller için yetkilendirilmiş firma/kişilerden destek alıp yapmanız gerekmektedir. Örneğin; vinç, kompresör ile ilgili makine mühendisleri odasından... Kaynak bölümünde havalandırma yapılmalı, kullanılan her alet, makine için kullanma talimatları olmalı, oksijen ve asetilen tüplerinin giriş ve çıkışlarında alev geri tepme ventili olmalı, makinelerin döneni hareket eden kısımlarında makine koruyucuları olmalıdır. Şimdilik aklıma gelenler bunlar, iyi çalışmalar

6. K.Onur

K.Onur TÜİSAG Üyesi

Ek Bilgi:
    Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Çalışanların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik içerisindeki Eklerdeki işleri yapanlar için Mesleki Eğitim Zorunluluğu bulunmaktadır.Bilginize.Saygılarımla.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica