Iş Görüşmesi Yardım..

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında dregoth tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. dregoth

dregoth TÜİSAG Üyesi

Bir tekstil firmasıyla görüstüm 2 sırket gıbıler bırı 15 kısılık diğeri 80 kısılık benden hertürlü yardım almak istiyorlar işe girmem için iş güvenliği konusunda eğitim vermemi, danışmanlık gibi onlara herşeyi söylememin gerektiğini söylediler.Bende eğitim verebılıcegımı söyledım fakat burda danışmanlık derken neyden bahsettiklerini anlamadım.Pek iş güvenliği konusunda bilgileri yok gibi bende yeni olduğumdan biraz acemilik var.
    Bu konuda bana yardımcı olabılır mısınız?

2. brn

brn TÜİSAG Üyesi

kısaca siz o firmanın iş güvenliği uzmanı olacaksınız.bir OSGB veya danışmanlık firmasına bağlı çalışmıyorsanız bu bireysel çalıştığınızı gösterir.tekstil firmasının tehlike sınıfı ve işçi sayısına göre gideceğiniz saat kadar sözleşme imzalayacaksınız.daha da aydınlatmak için örnek vereyim:
    diyelimki bu tekstil fiması az tehlikeli sınıfta.yönetmelik iş güvenliği uzmanı çalışma saati için az tehlikeli sınıfı 12 saat+işçi başına 5 dakika olarak belirlemiştir.bu hesaptan çıkan sonuç sizin o kurumda bulunmanız gereken saati verecek.

3. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Herhangi bir yerde çalışıp çalışmadığınızı yazmamışsınız...

Öncelikle ilgilendiğiniz firmaya konuyu kısaca özetlemeli siniz...

Eğer çalışıyorsanız ve imkanınız varsa ( çalıştığınız bir yer yoksa da ) dışarıda danışmanlık ücreti alarak eğitimler verebilirsiniz ( sözleşmeye gerek yok )

Ancak iş güvenliği uzmanı olarak çalışmak ve sürenizi B sınıfı için işletmek istiyorsanız sözleşme yaparak olması gereken süre kadar o şirkette kısmi sözleşmeli çalışmalısınız...

4. denizdeniz

denizdeniz TÜİSAG Üyesi

bence tekstil firması c sınıfı için ideal risk analizini doğru yaparsanız sorun çıkmaz ama unutmayın patronlar sorumluluğu size yıkmak ister bence de 4 yıllık süre geçirmek için ideal olabilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mikrop

mikrop TÜİSAG Üyesi

Danışmanlık yaparken Belgemiz bakanlığa işliyor mu ? Bir de balgemizin bakanlığa işleme konduğunu nasıl anlayacağız B sınavına girebilmek için ?

6. H.Ece SÜRMEN

H.Ece SÜRMEN TÜİSAG Üyesi

Sadece sözleşme yapıldığında belgemiz işlemeye başlıyor. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra bir nüshasını bakanlığa göndereceksiniz gelen cevapta onaylanıp onaylanmadığı yazıyor zaten. Bu sözleşmenin 3 senelik zamanı doldurması sonunda da sınava girmeye hak kazanırsınız...

H. Ece ALTINTAŞ
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Haluk DEMİRCİOĞLU ve Reşat DEMİRBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  7. ssseee

ssseee TÜİSAG Üyesi

cevap nasıl gelecek onaylandığına dair?

8. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Bakanlıktan bir A4 evrak geliyor incelemeler sonucunda onaylanmıştır yazıyor:)

9. btepebag

btepebag TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Şuan özel bir firmada kalite kontrol müdürü olarak görev yapıyorum.6 ay önce c sınıfı uzmanlığımı aldım ve çalıştığım firmada yasal olarak uzmanlığım başladı. ve maaşıma 500 tl ek verdiler bu iş için. şirket tehlikeli grupta ve 78 çalışanı var. firmanın diğer 2 ilde de işletmeleri bulunuyor ve oradaki işletmelerde de İSG-ÇEVRE yönetim sorumlusu olarak bakanlığa karşı uzman olmamı teklif ettiler. diğer işletmelerde tehlikeli grupta ve ort. 80 işçisi var herbir fabrikanın. Sizce diğer 2 fabrika veya üç fabrika için ne kadar ücret istemeliyim.Fabrikalar; Gaziantep-Silivri ve Sakaryada...Ayda 1-2 gün Silivri-Sakaryaya denetimlere gidecem...

10. alix

alix TÜİSAG Üyesi

öncelikle 500 az ek görev için en az 1500 istmeliydin

deryayran bu yazıya teşekkür etti.
  11. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Her bir iş yerinde 80 çalışan var ve hepsi tehlikeli sınıftan dersek...

Mevcut yönetmeliğe göre ............................. 24 saat + ( 80 x 5 dk ) = 31 saat / Ay .................... 4 gün / Ay

Yeni yönetmelik taslağına göre...................... 80 x 15 dk = 1200 dk / Ay = 20 saat / Ay ............. 3 gün / Ay

Bu durumda her hafta bir yerde olacaksınız ( Gaziantep - Sakarya - Silivri ) ülkeyi bir baştan diğerine gezeceksiniz...:)

Yeni yönetmelik taslağına göre ..................... 60 saat x 50 TL = 3.000 TL / Ay fark istemelisiniz, çok yorulacaksınız...:)

btepebag bu yazıya teşekkür etti.
  12. Elif BEĞEN

Elif BEĞEN TÜİSAG Üyesi

Sayın btepebag; 500 kesinlikle çok çok çok azzz! kısmi süreli çalışanlar için taban ücret 1500 olarak belirlenmişti, bir de tehlikeli diyorsunuz, bence ciddi risk alıyorsunuz...
    Umarım uygun bir rakama anlaşırsınız

13. derya tepebağ

derya tepebağ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar herhalde 3 fabrika için 4000-5000 tl den ağzımı açacam..muhtemelen pazarlık yapacaklar...bence de çok az ama bu şekilde gelişti. antep piyasasında inanın bunu almak bile çok zor. OSGB ler uzman,hekim ve diğer tüm hizmeleri 1000-1500 arasına verirken serbest çalışan uzmanların işi çok zor. ha ben nieden 4000-5000 yazdım ist civarındaki fabrikalar antepten biraz daha tehlikeli ve ist piyasasında fiyatlar zaten yüksek 2 fabrika için şirken 3000 tl sadece uzmanlığa veriyordu. oda OSGB bakanlığa bildirim yapmamıştı.hekimlere de 1000 er lira veriyordu yani 2 fabrika için ayda 5000 veriyordu her halükarda. ben 3 fabrika için 4000 isteyecem tabi verirlerse...

14. samet demirelli

samet demirelli TÜİSAG Üyesi

yeni yönetmelik taslağına göre 60 saat x 50 TL demişsiniz. hangi yönetmelik taslağında böyle bir ibare var...

15. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Hesaplanan süreden bahsediliyor 3 iş yeri 20 saat çalışma süresi ve toplamda 60 saat...:)

16. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Tam zamanlı çalışma için yani aylık 180 saat için az...;):evet::)

17. samet demirelli

samet demirelli TÜİSAG Üyesi

aturan yanlış anlaşılmışım. yeni yönetmelik talağında demişsin hangi tsalakta saatlik ücret 50 tl olarak geçiyor onu soruyorum... :)

18. kaancan

kaancan TÜİSAG Üyesi

merhaba bende gaziantepte yaşıyorum c sertifaksın başvurdum mayısat elimde olcak peki antepte ne akdar para akzanabilrim bu sertifikayla sizin yazdığınıza bakrsak bu işte antepte ekmek yok yada gaziantepteki iş güvenliği uzmanları olarak bir dernek kurup organize olsak fiyatları biz belirlsek firmalar ve osgbler bize mecbur kalır ve istediğimiz parayı veriri gibi

19. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Yeni yönetmelik taslağına göre 60 saat olduğunu söylüyorum, 50 TL yazıyor demiyorum...:):hayır:

50 TL / saat bence olması gereken ücret...

20. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Şöyle bir hesap yapsak; uyun olur mu acaba

5000 TL (İSG uzmanı yoksa ödenecek ceza)
    217 Saat (Aylık Çalışma Süresi)

5000 : 217 = 23 TL / Saat

Herhang Bir İş yeri için : ( 23 TL / Saat x Hizmet Süresi ) + Masraflar (yol v.s)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica