İş Güvenliği Eğitim Tekrarları Hakkında

fıratosmanatar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar,
Doğru bir yere konuyu açıp açmadığımı bilmiyorum fakat bir sorum olacak. Bir süredir araştırıyorum fakat kesin bir sonuca varamadım. Yardımcı olabilecek uzman arkadaşlar varsa çok sevinirim.

Sorum şu daha öncesinde farklı bir osgb ile çalışmalarını sürdüren bir firma yeni bir osgb ile anlaştığında personellerin isg eğitimlerini yeni firma adı altında revize etmemiz gerekir mi yoksa sadece yenileme tarihleri gelen çalışanların mı eğitimlerini yenilemeliyiz ?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

submarine

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Eğitim eğitimdir. Önemli olan çalışanın bilinçlenmesi. Bence yenilenme süresi gelen çalışanlara aldırınız. İmkanınız var ise tabi hepsine tekrar aldırmanızda fayda var.

fıratosmanatar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Eğitim eğitimdir. Önemli olan çalışanın bilinçlenmesi. Bence yenilenme süresi gelen çalışanlara aldırınız. İmkanınız var ise tabi hepsine tekrar aldırmanızda fayda var.
Tekrar eğitimleri yapacağım ama diğer personellere gerek yok sanırım öyle anladım.

experience

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Eğitimi vermek İşverenin sorumlulugundadır,işveren anlaşmalı olduğu OSGB'ye dahi verdirmeyip eğitim verme yetkisi olan herhangi bir kurum kuruluşa,dışardan bir İG uzmanına veya başka bir OSGB de verdirebilir.Anlaşmalı olan İG uzmanı veya OSGB nin sorumlulugu eğitim programını ve planlamasını yapıp İşverene sunmaktır.Türkiye'de genelde işveren ve OSGB lerdeki mantık ,plan ve programlarıı yapanlarla eğitimi verenlerin aynı kişiler olması yönunde çalışır çünkü bu şekilde ekonomik yönden oldukça ucuzdur.Yeni anlaşan İG uzmanı eğitim planlarının ve programının yeterli olduğunu düşünüyorsa tekrardan eğitimleri yenilemesine gerek yoktur,önceki eğitimler tabi ki geçerlidir.Önemli olan işverenin çalışanlarına karşı İG yönünden sorumluluklarında devamlılığın sağlanmasıdır.Yeni OSGB bu eğitimler yetersiz şu konularda da şu kısımlarda çalışanların şu şekilde ,sürede eğitim alması gerekir derse elbette İşveren onları da yaptırtmak zorundadır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.