İş Güvenliği Deneme Sınavı 01

Konu, 'Online Deneme Sınavı Çöz' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

İş güvenliği uzmanlığı sınavı ile ilgili deneme sınavına aşağıdaki linten ulaşabilirsiniz.

http://www.isgfrm.com/pages/sinav04/

ISG_Ce, fransiyum, cetintatar ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.

2. %70 le geçtim :)) ama adet haline gelen soru iptalinden dolayı gümler kalırım :))

3. AYŞIN ÖCMENLER

AYŞIN ÖCMENLER TÜİSAG Üyesi

kaan bey sayfa da sorular gözükmüyor:(

4. Mustafa ESEN

Mustafa ESEN TÜİSAG Üyesi

çalişiyor bendenedim sorun yok gibi
    olgu2708

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fındık

fındık TÜİSAG Üyesi

ellerinize sağlık,çok iyi geldi

6. seko

seko TÜİSAG Üyesi

İş hukuku özel hukuk değil sosyal hukuk dalındadır, testte özel hukuk dalına dahil edilmiş, yanlış olmasın?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. cengiz taş

cengiz taş TÜİSAG Üyesi

sorular biraz kolaydı

Cengizzz bu yazıya teşekkür etti.
  8. ydamustafa

ydamustafa TÜİSAG Üyesi

çalışmaya başlamadan denedim 56 aldım :) umarım çalıştıkça puanım yükselir...

9. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

ya arkadaslar bazı sorularda hata olma ihtimali var mı ben ahsap merdivenlerın 4 metreden fazla olmaz oldugunu biliyordum 1 denemede cvp 6 diger denemede cvp 4 ve 1 tane soruda....... tum tedbirlerın alınmasına karsın tehlike onlenemiyorsa ben kursta en son olarak işçilere uygun KKD verilir diye ogrendım ama burada cvp levha koymak falan dıyor yardımcı olursanız sevınırım

10. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

arkadaslar kendimce 2 yanlıs soru daha buldum denemelerde
    +++basınclı tüplerın periyodik kontrollerı yılda 1 kez diye hatırlıyorum ama cvp da 5 yılda 1 yazıyor(emin deilim) testlerı 5 yılda 1 yapılmıyor muydu
    +++telafi calısmaları gunluk maksımım 3 saat calısma olmuyor muydu cvplarda 4.5 cıkıyor

11. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

kapalı alanlarda oksijen fazlalığı gibi bir risk oluşur mu yaa ne kadar saçma cevap

12. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

sorular kolaydı
    86 :)

13. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

hiçbir şekilde böyle soruların çıkacağına inanmıyorum son 24 aralık sınavını gördükten sonra

kapalı ortamda oksijen fazlalığı oluşurmu, riskmi yani kapalı ortamda oksijen fazlalığı

14. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

ORTAMDAKİ OKSİJEN ORANI ARTTIKÇA YANGIN RİSKİ ARTIYOR DİYE BİLİYORUM....

BÖYLE SORULAR ÇIKMASA BİLE BUNLARIN İÇİNDEN 5-6 SORUYU YAKALASAK AVANTAJ ELDE EDERİZ.
    DAHA ÇIKMASI MUHTEMEL SORULARINIZ VARSA PAYLAŞIN.
    24 ARALIK MAĞDURU OLARAK ŞU SORU GELMEZ DİYEBİLECEĞİM BİR KONU YOK, ÇALIŞMAKTA FAYDA VAR.

efe3411 bu yazıya teşekkür etti.
  15. bünyamin yavuz

bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

kaan bey soru numarasını hatırlamıyorum ama gece çalışanları için sağlık kontrolu 2 yılda bir yapılır doğru cvp olarak kabul edilmiş. Yılda bir yada iki defa olması gerekir. diğer arkadaşladan yorum beklıyorum.

16. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

IV-Gece çalıştırılacak işçilerin sağlık durumlarının gece çalışmasına uygun olduğu, işe başlamadan önce alınacak sağlık raporu ile belgelenir. Gece çalıştırılan işçiler en geç iki yılda bir defa işveren tarafından periyodik sağlık kontrolünden geçirilirler. İşçilerinin sağlık kontrollerinin masrafları işveren tarafından karşılanır.

element61 bu yazıya teşekkür etti.
  17. bünyamin yavuz

Tşkler nurdan hnm aydınlatıcı cvpnız için. ancak normal çalışmlar için yılda bişr kez sağlık kontrolunun yapılması istenırken gece çalışmlar için neden en geç iki yılda bir yapılması gerek anlamış değilim...

18. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Evet aslında gerçekten kafa karıştırıcı...
    Aşağıdaki linkte, çalışılan işe göre periyodik muayene zamanları belirtilmiş.Yani asıl muayene işçinin yaptığı işin riskiyle alakalı, örneğin, kurşunla çalışıyorsa 3 ayda bir kontrolden geçecek, biz gece çalışmasında periyodik kontrolün en geç 2 yılda 1 olduğunu aklımızda tutalım yinede.

http://www.stmis.com.tr/?p=459

element61 bu yazıya teşekkür etti.
  19. bünyamin yavuz

gece çalışmlarını göremedim orda ben ama neyse aklımızda bulunsun . tşkler yinede

20. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

ama kapalı ortam zaten oksijenin 100 metreküp atında olduğu giriş çıkışı olmayan bir alandır nasıl oksijen fazlalığı olacak ki karanlık riski olur ama oksijen fazlalığı olamaz

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica