İş Güvenliği Deneme Sınavı 01

Konu, 'Online Deneme Sınavı Çöz' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. haluk beyli

haluk beyli TÜİSAG Üyesi

basınçlı tüplerle basınçlı kaplar farklı şeyler.basınçlı kaplar yılda 1 , tüpler 5 yılda bir

2. meralcelik

meralcelik TÜİSAG Üyesi

Yılda bir periyodik muayenesi yapılıyor ancak gece çalışmasına uygunluğunun belirlenmesi için ayrıca 2 senede bir muayene edilip gece çalışmasına uygundur raporu verilmeli.Bu yüzden gece çalışmalarında 2 senede bir periyodik sağlık kontrolü var.

nurdan bu yazıya teşekkür etti.
  3. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

telafi çalışması 3 saati geçemez

4. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

331.Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri yetki belgelerinin, kaç yılda bir Genel Müdürlüğe vize ettirilmesi zorunludur?

a)5

b) 3

c) 7

d)10
    ben 5 yıl diye biliyorum ama cevap 3 diyor ve isg uzmanları kaç yılda bir yardım...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

339. Resmi kurumlar tarafından yapılacak İSG denetimlerinde içerikleri sıklıkla sorgulanan aşağıdaki verilen belgelerden hangisi yada hangileri doğrudur?

I. İşyeri Ortamlarındaki Gaz ve Toz Ölçümlemeleri

II. Kan ve idrar testleri

III. Çocuk isçilerin Sağlık Kontrolü

IV. Gebe ve Emzikli Kadın İşçilerin Sağlık Kontrolü

a) II ve III

b) I ve II

c) III veIV

d) I, II, III, IV

6. ilke gulec

ilke gulec TÜİSAG Üyesi

Kapalı ortamlarla ilgili olan soru benim de kafamı karıstırdı, diğer arkadaşalrın yorumlarına katılıyorum, bunun yanında soru 89, gürültülü işlerdei kulak odyolarının yapılma sıklığı senede 1 defa diye biliyorum, doğru cevap 6 ayda bir olarak verilmiş. Yorumlarınız nedir? Gece çalışmaları için sağlık kontrollerinin periyodu 2 senede bir. Ayıca iş hukuku özel hukuk dalıdır, kurs notlarımdan da kontrol ettim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. AYŞIN ÖCMENLER

AYŞIN ÖCMENLER TÜİSAG Üyesi

odyogram 6 ayda bir kere yapılıyor gürültülü işlerde....

8. ilke gulec

ilke gulec TÜİSAG Üyesi

Dayanağı neresi, yönetmelikte falan bulamadım ben. Acaba bilgilendirir misiniz. İş hukuku kamu hukuku dalındanmış ayrıca, bunu da eklemek isterim.

9. AYŞIN ÖCMENLER

amonyak için hangisi doğrudur sorusunda dogru cevap amanyok solunum felcine yol açar olması gerekmiyor mu....

10. Başak

Başak TÜİSAG Üyesi

97 aldım, evet umarım sorular aynen böyle gelir...

11. AYŞIN ÖCMENLER

dayanağını bende bulamıyorum ancak tüm ders notlarında 6 ayda bir odyogram olarak geçiyor..zaten duyma bozukluklarında yükümlülük süreside 6 ay olarak verilmiş...bu arada iş hukuku kamu hukuku olarak geçmesine karşın sorularda özel hukuk olarak veriliyor..lakin sorularda ki yalnışları hepimiz biliyoruz..özel hukuk kişiler arası ilişkileri düzenler..kamu hukuku ise devletin özel kişiler ve diğere devletlerle olan ilişkilerini düzenler..kamu hukukunun bölümleri....1.anayasa hukuku.2.idare hukuku..3.ceza hukuku..4.yargılama hukukları..5.devlet hukuku..6.mali hukuk..7.devletler kamu hukuku..8.iş hukuku...

ilke gulec bu yazıya teşekkür etti.
  12. ZAİM ZENGİN

ZAİM ZENGİN TÜİSAG Üyesi

71 aldım. sınavı geçtim inşallah gerçek sınavda da geçeriz.

13. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Kamu Hukuku Özel Hukuk ayrımı:

Hukuk kaideleri nitelikleri ve konuları göz önünde tutularak çeşitli dallara ayrılmıştır.Bunlardan en önemlilerinden olan kamu hukuku ve özel hukuk ayrımının hangi kıstasa dayanacağı tartışmalara yol açmışsa da ana hatlarıyla kamu gücüne ve otoritesine sahip olan kuruluşların (Devlet,belediye,üniversite) bu otoriteye tabi şahıslarla veya birbirleriyle olan ilişkilerini düzenleyen kuralların kamu hukukuna; kişilerin eşit şart ve yetkilere tabi kimseler olarak kendi aralarındaki ilişkileri düzenleyen kuralların ise özel hukuka girdiği söylenebilir.

Bazı açılardan Kamu bazısından özel hukuk:

-İş hukuku
    -Medeni Usul Hukuku
    -İcra İflas Hukuku
    -Toprak Hukuku

Bu açıklamadan yola çıkarak taraflardan biri devlet değilse (soruda belirtilmediği sürece) iş hukuku,özel hukuk olarak değerlendirilmektedir..

14. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

nurdan hanım..avukat olmana az kaldı...:)

15. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Azimliyim Cem bey gerekirse avukatta olcam : ))

16. meralcelik

meralcelik TÜİSAG Üyesi

89 aldım moralim düzeldi.ama bende şu soruda takılıyorum.önlem alınamadığı takdirde neden işaretler koyuluyor.BU bilginin geçtiği yeri bilen varsa paylaşabilir mi?

17. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Banada saçma geldi. Nerde geçtiğini bilen varsa yazsında öğrenelim. en son KKD kullanılır biliyoruz ama ......

18. err

err TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bence önlem alınmadığı,takdirde toplu korunmaya yönelik işaret levhaları ile personele uyarı veriyor mesala gaz tüplerinin bulunduğu ,kimyasalların bulunduğu veya hastanelerde mr çekilen odalarda,benzin tanklarının bulunduğu yerlerde cidden personelin veya müşterinin kontrolu zor olmakta gelenlerin hepsine kkd vermesi veya durumu kontol altına alması zor olduğunu düşünmüş olabilirler

19. err

err TÜİSAG Üyesi

20. err

err TÜİSAG Üyesi

92 aldım bu iki soruya takıldım :)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica