İş Güvenliği Deneme Sınavı 01

Konu, 'Online Deneme Sınavı Çöz' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

''mesala gaz tüplerinin bulunduğu ,kimyasalların bulunduğu veya hastanelerde mr çekilen odalarda,benzin tanklarının bulunduğu yerlerde '' soruda bu ibare geçiyormuydu ? Böyle sorulsun o zaman..... Artık beyin okuma aşamasına geçtik, böyle düşünmüş olabilirler diyoruz, wayyy bize waylar bize .....

fatih_018 bu yazıya teşekkür etti.
  2. meralcelik

meralcelik TÜİSAG Üyesi

bende aynı cevabı vermiştim

3. meralcelik

meralcelik TÜİSAG Üyesi

Kaan Bey in eklediği kapalı alanlarda çalışmalarda isg sunumunda sayfa 15 te Kapalı alanlardaki risklerden bahsediliyor.bu soruda daha öncede takıldığım için dikkat etmiştim.oksijen fazlalığı oradada geçiyor.

4. ilke gulec

ilke gulec TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    Ben eğitimi ocakta kalite akademiden almıştım, ordaki notlarıma baktıgımda görüyorum ki odyometrik testler yılda bir şeklinde ifade edilmiş, sonra bugün şirket doktoruyla konuyu konuştum, o da 6 ayda bir diye bir bilgiye rastlamadığını, periyodik kontrollerin içinde odyometrilerin yer aldığını bunun da periyodunun yılda 1 olduğunu söyledi. Bilgilerinize.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Nezaket ve saygı
    Madde 11 - Kamu görevlileri, üstleri, meslektaşları, astları, diğer personel ile hizmetten yararlananlara karşı nazik ve saygılı davranırlar ve gerekli ilgiyi gösterirler, konu yetkilerinin dışındaysa ilgili birime veya yetkiliye yönlendirirler
    Bu yönetmelikte geçiyor, bende sizin gibi cevaplamıştım : ))
    Doğru yapmışız.....

6. err

err TÜİSAG Üyesi

+ ok benden size 1 er puan daha arkadaşlar ozaman :) peki 2. soru köpüklü yangın söndürücüler yönetmelikte yılda 1 boşaltılır diyor diğer yangın söndürücüleri genel kntl periyotları 6 ay geçiyor varmı aksi veya başka bir bilgi http://www.isguv.com/isigt/besinci_kisim_birinci_bolum.htm

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

8. semu43

semu43 TÜİSAG Üyesi

emeğinize sağlik

9. gokcar

gokcar TÜİSAG Üyesi

ben bu sinavi acamiyorum.yardimci olursaniz sevinirim

10. gkhn

gkhn TÜİSAG Üyesi

11. Murat Diker

Murat Diker TÜİSAG Üyesi

Merhaba aşağıdaki sorularla ilgili hata olduğunu düşünüyorum.

9-) Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik'e göre;
    eğitimlerin verilmesinde yararlanılacak kişiler arasında hangisi yoktur?

(Seçeneklerle sorunun bir ilgisi yok, farklı sorunun yanıtları yazılmış olabilir mi?)

Riskler yeteri derecede azaltılmışsa
    Riskler önlenmişse
    Teknik tedbirler yetersizse
    Toplu korunma önlemleri alınmışsa

57-) İş Kanununa göre iş kazaları ve meslek hastalıkları en geç kaç gün içinde ilgili Bölge Müdürlüüne bildirilir?

(Seçeneklerle sorunun bir ilgisi yok, farklı sorunun yanıtları yazılmış olabilir mi?)

İlgili standartlar
    Fenni ve teknolojik literatür
    İş kazası kayıt ve belgeleri
    Mevcut hukuki düzenlemeler

62-) Oksijen tüplerinin valfleri ve manometreleri ile tesisatının, aşağıdaki maddelerden hangisi ile temas etmesi tehlikelidir?

Yağ (Doğruluğundan emin olduğum bu seçeneği işaretlememe rağmen tekrar bak. yağ uyarısı çıkıyor)
    Su
    Toprak
    Toz

83-) Aşağıdakilerden hangisi iş kazası değildir?

Doğru yanıt:
    Sigortasız çalıştırılan işçinin iş yerinde kaza geçirmesi
    olarak olarak gösterilmesine karşılık iş yerinde olan
    tüm olaylar iş kazası olarak kabul edilir, sosyal güvenlik kapsamında olup olmaması iş kazası olmasını bağlamaz)

12. öznur şeker

öznur şeker TÜİSAG Üyesi

bu testte cok hata var

13. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Öznur Hanım merhaba. Hata var dediğiniz test 2012 yılında yayınlanmış. Bu zaman zarfında da mevzuatta çok değişiklik oldu. İncelediğiniz testlerin yayınlanma tarihine bakarsanız daha sağlıklı olur.
    Başarılar diliyorum...

Screenshot_1.jpg

İbrahim Temircik bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica