Soru Iş Güvenliği Eğitim Sertifikasını Çalışana Teslim Etmek.

Konu, 'İSG Prosedürleri' kısmında typhoon216 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. typhoon216

typhoon216 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,Çalışanlara verdiğim iş güvenliği eğitimlerinden sonra hazırlanan sertifikaların fotokopilerini alıp,asıllarını kişilere dağıtsam denetlemelerde sorun olabilir mi sizce?

2. turanmst

turanmst TÜİSAG Üyesi

2 nüsha çıkar birini işverene birini çalışana ver sonucta sana parayı işveren ödüyor ve yasal sorumluluk ona ait fotokopiyi işverene vermen bence çok doğru olmaz

typhoon216 bu yazıya teşekkür etti.
  3. typhoon216

typhoon216 TÜİSAG Üyesi

Bu uygulamayı işveren talep ediyor benden. 1000 çalışan var sayı oldukça fazla.100 kadarını bu şekilde yapıp dağıttım ve çalışanlar motive olmuş görünüyor,İş güvenliği konusunda.Sertifikaları çalışma alanlarına asmışlar hatta.
    Aldığım fotokopileri İSGB de saklayacağız zaten.
    denetimlerde müfettişlerin sorun etmeyeceğini bilsem içim rahat edecek.

4. gulkubra

gulkubra TÜİSAG Üyesi

Bildiğim kadarıyla aslını teslim ettiğin durumda müfettiş fotokopinin arkasına "Aslını elden aldım" tarih ve imza talep ediyor. Bencede 2 nüsha çıkartmak 1000 kişiden imza almaktan daha kolay

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

eğitim sonrası verdiğiniz belge sertifika değildir eğitim katılım belgesidir.o konuda yanlışlık yapmayın. motive olması açısından çalışanlara dağıtabilirsiniz ama denetleme açısından bakarsanız personel dosyasında bulunması yeterli bu belgelerin

6. typhoon216

typhoon216 TÜİSAG Üyesi

Haklısınız,dil alışkanlığı olmuş sertifika demek.teşekkürler.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. gizem kuruefe

gizem kuruefe TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, bu sertifikalarda eğitim tarihleri yazmasak olur mu? İşyeri hekimi ve ben ayrı ayrı tarihlerde eğitim veriyoruz. Sertifika basarken zor oluyor.
    Ayrıca bu sertifikayı çalışanlara vermeyip, sadece özlük dosyalarına koysak sıkıntı olur mu?

8. Ediz U.

Ediz U. TÜİSAG Üyesi

özlük dosyalarında durmalıdır.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica