Iş Güvenliği Iç Yönetmeliği Örnekleri

Konu, 'İş Güvenliği El Kitapları ve İç Tüzükleri' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. OzlenB.

OzlenB. TÜİSAG Üyesi

Eğitim kurumlarından daha çok gelişimimizde katkınız var...üstelik bizden bir para talep etmeden....Teşekkür az kalıyor aslında:)

H.Şahin Dokuyucu, perdeler, cevahmet ve 9 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Kaan bey ben detaylı talimat ve taahhütname imzalatıyorum.İşe başlayan personele iç tüzüğü imzalatmak ve 1 nushasını teslim etmek yeterlimidir.Çünki içerisinde talimat-kurallar ve taahhütname de mevcut.Bende de buna benzer iç tüzük var ayrıca detaylı işe göre talimatlarda var.Malüm çok sayıda sayfa oldugundan işçilerde imzalarken bunalıyorlar.Sadece iç tüzüğü imzalatmak yeterlimidir.Tşk ederim.İyi çalışmalar.

3. violettpuppe

violettpuppe TÜİSAG Üyesi

Ne yazıkki dosyayı açamıyorum lütfen yardımcı olur musuunuz.

4. halilurkut

halilurkut TÜİSAG Üyesi

Bunu bütün sektörlerde aynen imzalatmak saçma olur mu sizce işyerinin gereklerine göre tekrar düzenlemek gerekli mi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ESRA ERGİN

ESRA ERGİN TÜİSAG Üyesi

be
    benim eksik kaldığım konu şu:bu iç yönetmelikte herşey yazıyor.mesela araç kullanan personel içinde talimatlar var.dikiş makinasında çalışan işçi araç kullanmıyor.yani çalışana imzalatırken sadece yaptığı işe uygun olan kısmını ayırıpmı imzalatacağız yoksa bu şekildemi imzalatmalıyız.ayrıca emeklerinize teşekkür ederim.

6. chemistanbul

chemistanbul Banned

bunu istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
    mesela ben çalıştığım yerde ekteki belgeyi uygun gördüm ve bunu yayınladım.

her sayfanın imzalatılmasına gerek yok bence.ben çalışanlara bunu bir çıktısını veriyorum.ekteki diğer belgeyide imzalatıyorum.ayrıca bunları kurulda kabul ettiğimize dair karar da çıkardım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

cuneytcosar, smuluca, Burcum ve 18 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. ıtır98

ıtır98 TÜİSAG Üyesi

kaan bey öncelikle güzel paylaşım için teşekkürler. bu iç tüzükte belirtmiş olduğunuz güvenlik kuralları ile ilgili olan bölüm(338 maddeli olan yer) bu kısımın oluşturulması kurula katılanların oy çokluğuyla mı belirlenmeli, yoksa iş güv. uzm. ve iş yeri hekimi bunları oluşturduktan sonra mı iş verene bu haliyle kabul ettirmeli? nasıl bi yol izlemek lazım?

8. ESRA ERGİN

ESRA ERGİN TÜİSAG Üyesi

çok teşekkür ederim.

9. ESRA ERGİN

ESRA ERGİN TÜİSAG Üyesi

dışarıdan hizmet alınacak firma çalışanlarınada işe göre bir talimatname imzalatılmalımı.mesela firmamda bulunan makinayı çıkarmak için bir firmadan vinç getirilmiş.bir saatlik bi iş ama bir kaza olasılığına karşı neler yapabiliriz.

10. ıtır98

ıtır98 TÜİSAG Üyesi

11. cuneyt_07

cuneyt_07 TÜİSAG Üyesi

paylaşımınız için teşekkürler

12. melikeTuğba

melikeTuğba TÜİSAG Üyesi

Uzman arkadaşlarım merhaba,
    isg iç yönetmeliği hazırlamak yasal bir zorunluluk mudur, herhangi bir yönetmelikte geçer mi , yoksa çalışanı ve işvereni güvence altına almak için oluşturulması önerilen bir döküman mıdır?

13. sarett

sarett TÜİSAG Üyesi

paylaşımlar için çok teşekkürler.. çok faydalı oldu, bende örnek doküman arıyordum..
    iyi çalışmalar...

14. numan61

numan61 TÜİSAG Üyesi

sayın kaan bey oluşturduğumuz iç yönetmelik şantiye panosuna asmamız yeterlimidir, yoksa her işçinin imzalayıp ölük dosyasında saklanmasımı gereklidir. eğer panoda olması yeterli ise işçilere imza olayı nasıl olacaktır. yardımcı olursanız sevinirim

15. nil

nil TÜİSAG Üyesi

merhaba iş sağlığı ve güvenli kurulları hakkında yönetmelik madde 8 aşağıdadır. bu iç yönerge taslağını hazırlamak isg kurulunun görevleri arasındadır.
    Görev ve yetkiler
    MADDE 8 – (1) Kurulun görev ve yetkileri şunlardır;
    a) İşyerinin niteliğine uygun bir iş sağlığı ve güvenliği iç yönerge taslağı hazırlamak, işverenin veya işveren vekilinin onayına sunmak ve yönergenin uygulanmasını izlemek, izleme sonuçlarını rapor haline getirip alınması gereken tedbirleri belirlemek ve kurul gündemine almak,

16. onur.isg

onur.isg TÜİSAG Üyesi

hazırlanmış olan iş sağlığı ve iş güvenliği tüzüğü iç yönetmeliği bulunmakta.
    bu, işçilere(kaynakçı,elektrikçi,operatör,marangoz gibi birimlerde çalışan işçiler bulunmakta) imza karşılığında veriliyor.bunun dışında aynı yerde çalışan büro personeline ve idari kısımda bulunan personele de imza karşılığı vermek doğru olur mu?

17. mustafa saral

mustafa saral TÜİSAG Üyesi

İç yönetmelik zorunluluğu işe sağlığı ve güvenliği kurullar hakkında yönetmelikte gecerkurulun görevlerinden biridirancak kurulu olmayan işyerlerinde ceza uygulamalarında dayanak olarak kullanılır.isg açısından

18. öznurömer

öznurömer TÜİSAG Üyesi

50 kiş altında ise çalışan sayısı ne yapıcaz yanı kurul kurmaya gerek olmadıgı için isg iç yönetmeliğe yınede gerek varmıdır arkadaşlar
    şimdiden tşkler..

19. Zercan

Zercan TÜİSAG Üyesi

Hüseyin Bey bugün sizin risk analizini gördüm,gerçekten güzeldi.Elinize sağlık

20. Zercan

Zercan TÜİSAG Üyesi

Kaan Bey ellerinize sağlık

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. çalışanlara talimat ve taahütname imzalatmak zorunlu mu

,
  2. iş yeri İSG yönemeliği

Yandex.Metrica