Soru Iş Güvenliği Korkusu...

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Caner Gayıp tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Caner Gayıp

Caner Gayıp TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar iyi bir firmada iş güvenliği olarak işe başlama durumum var.
    Belgeyi 2012 mayısda almısdım hiçde kullanmadım.

Büyük bir şantiyede taşeron firmada çalısacağım.
    Asıl firmanın ve taşeron firmanın anlaşmalı oldugu danışman firma var.

Bende c sınıfı olarak kendi firma kadrosundan işe alıcaklar...

Benim iş tecrübem sıfır . hiçbirşey bilmiyorum.
    Ve nedense içim içimi yiyor korkuyorum .
    Ne yapacam nasıl yapıcam diye.

Bu korkuyu nasıl atacağım. Niye böyle oluyorum onuda bilmiyorum.
    Prosedürler falan korkutuyor beni.

Bana biraz tavsiyede bulunurmusunuz.
    Başka iş bulma ihtimalimde yok gibi birşey.

Nasıl rahatlatabilirim kafa olarak kendimi nasıl hazırlayabilirim

2. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

Asıl meslek?

3. emine aslihan

emine aslihan TÜİSAG Üyesi

tavsiye etmem. hem tecrübesizsin hemde daha başlamadan tedirgin olmuşsun. ayrıca şantiye tehlikeli bir yer risk değerlendirme sürecini önce kendin için yap. ben öyle yaptım bu işi yapmaktan vazgeçtim. uzmanlar hep işletmeler için risk değerlendirmesi yapıyor kendisi için yapan var mı acaba herhangi ciddi bir kazada hapise düşme olasılığı işverenin çalışanın tazminat isteme olasılığı nedir bunlar olduğunda seni nekadar etkiler bunlar önemli

Last edited by a moderator: 20 Ağustos 2014
  4. Caner Gayıp

Caner Gayıp TÜİSAG Üyesi

Fizik bölümü mezunuyum.
    Aslında başka bir iş bulma ihtimalim çok çok zor.
    Bu iş çok büyük bir fırsat benim için ama hiç birşey bilmiyorum.

İlk defa işe başlayacak olmanın verdiği korkudanmıdır
    Yoksa hiç birşey bilmemenin verdiği korkudan mı bilmiyorum.

çıldırmak üzereyim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

Tecrübesizlik ve Korku sizin için kötü sonuçlara sebebiyet verebilir. Daha az tehlikeli bir sektörü düşünmeniz ve orada tecrübe kazanmanız sizin için daha uygun olacağı kanısındayım.

6. imrenlim

imrenlim TÜİSAG Üyesi

kardeş,,herkes anasının karnında öğrenmedi ,,,bence başka iş şanşın yoksa başlayacaksın ,,ayrıca korkunun ecele faydasıda yok,,göreceksin kısa sürede herseyi kavrayacaksın ,,diğer danışmanda yardımcı olur illaki

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Emine Saraç

Emine Saraç TÜİSAG Üyesi

bende fizik mezunuyum.belgemi aralık sınavıyla kazandım..ilk işim ve yol inşaatı santiyesinde çalışıyorum ve tek bayanım..ama bir yerden baslamak gerekiyor ve bilmediğimde zor durumda kaldıgımda arayabilecegim bir iş güv uzmanı var(OSGB de).
    ilk hafta zor gecer sonra alısmaya baslarsın..
    şantiye ortamı mevzuatta yazanlardan cok farklı..formenlerle aranı iyi tut..cok arastır..umarım kısa sürede alışırsın..

8. emine aslihan

9. FEİ

FEİ TÜİSAG Üyesi

İş yapa yapa öğrenilir arkadaşım.Bence çok şanslısın tam zamanlı bir firmanın isg hizmetlerini yürüteceksin.Ne demek istediğimi zamanla daha iyi anlarsın.Tam zamanlı olmak demek bütün enerjini,aklını,beden gücünü tek bir yere kanalize etmek demektir ve bol araştırma yapmakla,okumakla, sormakla,gözlemle birleştirirsen hem yaptığın işten çok keyif alırsın hem de işini hakkıyla yapmış olmanın verdiği vicdani hazzı yaşarsın. Okumak,araştırmak için önünde çılgın bir kaynak var.Bu forumda ya da internette çok bilgi bulabilirsin.Korkunu pozitif kullan ve seni kamçılamasına izin ver;)
    Bol şans!

10. halil Özen

halil Özen TÜİSAG Üyesi

yüzmeyi öğretmenin en güzel yolu kişiyi suya atmaktır

Sevgi.isg bu yazıya teşekkür etti.
  11. Gülnaz Ateş

Gülnaz Ateş TÜİSAG Üyesi

bu işi kabul edersen çok çok fazla dikkatli olmalısın. Gerçekten tehlikeli bir iş. inşaat zaten başlı başına tehlike demek. ama işe de bir yerden başlamak gerekiyor. mümkünse daha az tehlikeli bir yerde tecrübe edin. mümkün değil dersen de mevzuatı yalayıp yutman lazım ve sürekli tecrübeli uzmanlar ile irtibat halinde bulun.

alix bu yazıya teşekkür etti.
  12. Murat Gençtürk_19

Murat Gençtürk_19 TÜİSAG Üyesi

Ben de işe başlamadan önce seninle aynı korkuları yaşıyordum. Ancak işe başladıktan bir süre sonra alışmaya başlıyorsun ve madem sana yol gösterebilecek, sıkıştığında sana yardımcı olacak birileri var hiç üzme kendini. Ayrıca, diğer arkadaşların da bahsettiği gibi internet ve bu harika forum devasa bilgi kaynakları. Bu yüzden her lazım olduğunda bu yollara başvurabilirsin. Biz de bu forumda omuz omuza bu işi yürütmeye çalışıyoruz.

13. emine aslihan

14. veysel yıldırım

veysel yıldırım TÜİSAG Üyesi

Sana tavsiyem önce bir OSGB firmasında işe başla 1 yıl çalış ondan sonra yapabiliyorsan bireyselliğe dön iş verenin 3 kuruş daha fazla versin bir OSGB ile çalışsın maaliyet düşürecek diye iş verenin daha fazla kazanacak diye kendini yakma

15. ormancı

ormancı TÜİSAG Üyesi

bilmediğiniz sektöre girinmemesi en iyisi

16. halil Özen

halil Özen TÜİSAG Üyesi

sayın ormancı haklı meslek olarak yabancısı olduğumuz sektörde çalışmak bizim için gerçekten risli .
    bence ancak öyle yere orada a sınıf meslekten bir uzman varsa girilebilir

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica