İş Güvenliği Uyarı İhtar Formu

Konu, 'İSG Formları' kısmında Xzenon tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Xzenon

Xzenon ISGfrm Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

……………………………………………………. Ltd. Şti Proje Müdürlüğüne;

……………………… inşaat Erzurum ………………….. Hes Tünelleri Şantiyesi, İş Sağlığı ve Güvenliği faaliyetlerinde yürütülen saha denetimlerinde, ………………… Tüneli Şantiyesi İnsan Vinci Operatörü …………………………… Bulon ve Shocret uygulamaları ve çalışmalarında İş Güvenliği tedbirlerine uymadan çalıştığı ve Koruyucu Gözlük kullanmadığı tespit edilmiştir.
    Defalarca yapılan sözlü uyarılara rağmen ilgili şahıs ………………………………. güvensiz durum ve davranışlarda çalışmaya devam ettiğinden dolayı kendisine ihtar yapılmasını tarafımca uygun bulunmuştur.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Saygılarımla,

İş Sağlığı ve Güvenliği ŞEFİ

Ekli Dosyalar:

6666, Damla.Duru, Erdi uys ve 24 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Ersan

Ersan TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    2 Kişi tebliğ 1 kişi tebellüğ yazmışsınız bunlara kimler imza atıyor şahitler mi?

semra bu yazıya teşekkür etti.
  3. ahmet_1122

ahmet_1122 TÜİSAG Üyesi

2 tebliğ ve bir tebellüğe kimler imza atıyırar

Kendimce şöyle yorumladım

2 tebliğ e iş yerindeki uzman ve firmadan bir kişi buiş güvenliği sorumlusuolabilir
    tebellüğ eden ise uygunsuzluğu yazdığınız firma birimi veya yetkilisi olabilir

6666 bu yazıya teşekkür etti.
  4. elifnuran

elifnuran TÜİSAG Üyesi

sayın Xzenon cansınız:))

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. livepinar

livepinar TÜİSAG Üyesi

Tebliğ ....> tebliğ eden bildiren tepit eden kişiler (isg kısım şefi, isg uzmanları ,işyeri hekimi)
    Tebellüğ ise , ihtar yapılan birim kısım ilgilisi

6. Kübra SAYIM

Kübra SAYIM TÜİSAG Üyesi

ben bunu kullanıyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

6666, AltınOran, hakan.duman ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. Doğan Korkmaz

Doğan Korkmaz TÜİSAG Üyesi

Personel İhtar Formu örneği benim kullandığım format...

Ekli Dosyalar:

NeşeB bu yazıya teşekkür etti.
  8. İşGüvUzman

İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU
    Kanun Numarası : 6331
    Kabul Tarihi : 20/6/2012
    Yayımlandığı R.Gazete : Tarih: 30/6/2012 Sayı : 28339
    Çalışanların yükümlülükleri
    MADDE 19 –
    (1) Çalışanlar, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili aldıkları eğitim ve işverenin bu konudaki talimatları
    doğrultusunda, kendilerinin ve hareketlerinden veya yaptıkları işten etkilenen diğer çalışanların sağlık ve güvenliklerini
    tehlikeye düşürmemekle yükümlüdür.
    (2) Çalışanların, işveren tarafından verilen eğitim ve talimatlar doğrultusunda yükümlülükleri şunlardır:
    a) İşyerindeki makine, cihaz, araç, gereç, tehlikeli madde, taşıma ekipmanı ve diğer üretim araçlarını kurallara uygun
    şekilde kullanmak, bunların güvenlik donanımlarını doğru olarak kullanmak, keyfi olarak çıkarmamak ve değiştirmemek.
    b) Kendilerine sağlanan kişisel koruyucu donanımı doğru kullanmak ve korumak.
    c) İşyerindeki makine, cihaz, araç, gereç, tesis ve binalarda sağlık ve güvenlik yönünden ciddi ve yakın bir tehlike ile
    karşılaştıklarında ve koruma tedbirlerinde bir eksiklik gördüklerinde, işverene veya çalışan temsilcisine derhal haber vermek.
    ç) Teftişe yetkili makam tarafından işyerinde tespit edilen noksanlık ve mevzuata aykırılıkların giderilmesi
    konusunda, işveren ve çalışan temsilcisi ile iş birliği yapmak.
    d) Kendi görev alanında, iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için işveren ve çalışan temsilcisi ile iş birliği yapmak.
    Bir çalışana ceza (ihtar, gündelik kesimi, vb.) kesilebilmesi için bu işi amir pozisyonundaki kişi yapmalıdır. Eğer ki kişi iş yerinde sadece İSG uzmanı ise ceza kesemez-uygulayamaz. Ancak ceza kesilmesini talep eder. Örneğin; Baret takmadığı için X iş yerinde Ali Veli' yi İSG uzmanı tespit etmiş olsun. Bu durumda Uzman tutanağını tutarak Ali Velinin amirine gitmeli ve de bu personele Baret takmadığı için ihtar cezası verilmesini talep eder. İşçinin amiri de talebi dikkate almalı ve de ihtar cezasını amir olarak kendisi kesmelidir. Asla yetkisini başkasına da devretmemelidir. Bu durum uygun olmayacağı gibi etik de olmayacaktır.

Ayrıca cezaların bir dayanak noktası olmalıdır. Bir çalışana ihtar yapılacaksa 6331 sayılı kanunun madde 19 ve bu maddeye bağlı fıkraları dayanak gösterilebilir. Dayanak gösterilmeden yapılan cezaların geçerliliği tartışılır.

Kolay gelsin.

Melih AYDEMİR, iteq ve Soner Özdemir bu yazıya teşekkür etti.
  9. Erdi uys

Erdi uys TÜİSAG Üyesi

Mrb ihtar belgesini imzalayıp kime veriyoruz

10. iteq

iteq TÜİSAG Üyesi

Merhaba iyi çalışmalar öncelikle paylaşım için teşekkürler

Metinde geçen aşağıdaki ibareyi tam olarak anlayamadım ;

......'kendisine ihtar yapılmasını tarafımca uygun bulunmuştur '.

Sanırım cümle kendisine ihtar yapılması olacak.

Tebliğ eden iki kişi olduğuna göre 'tarafımızca' olması gerekmez mi ? Yani bir kişi gereğinin yapılmasını arz ediyor fakat iki kişi bu durumu tebliğ ediyor

Bu döküman iş güvenliği tedbirlerine uymadan çalışma yapan personele, amiri tarafından ihtar verilmesi için hazırlanmış.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. isg uygunsuzluk tespit tutanağı

,
  2. isg ihtar tutanağı örneği

,
  3. isg iuyari yazı formu

,
  4. iş güvenliği yazı örnekleri,
  5. is güvenligi uygunsuzluk yazısı
Yandex.Metrica