Soru : İş Güvenliği Uzmani Çalışma Sureleri

Nazım42

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Eveeet... Dakikaların düşmeyeceği anlaşılınca OSGB'ler harıl harıl iş güvenliği uzmanı aramaya başladılar. Düşük ecretleri kabul etmeyin arkadaşlar.

Uzman Özlem

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bugün sırf saatlik ücretleri görmek için OSGB 'lerden teklif istedim. Acı bir tablo var fiyat olarak ama daha acısı ne biliyor musunuz ? Adam bana teklif vermiş doktor - uzman olarak, verdiği teklifte saatleri aynı hesaplamış. Yani 20 saat uzman saatine , 10 saatte hekim saatine ihtiyacımız varsa, teklifi veren OSGB her ikisinide 20 saat üzerinden veya 10 saat üzerinden yapmış. Yani çalışma süreleri arasındaki farktan bi haber . Ve bir uzman olarak üzüldüğüm bir noktada şu oldu ki, hekimlerin saat ücreti uzmanınkinin tam 2.5 katı. Bu bence uzmanlar olarak bizim ayıbız. Hala ayaklanamayışımızla , hala tek yumruk olamayaşımızla alakalı. Hekimlere verilen fiyatları kesinlikle yüksek bulmuyorum, Bizlerin talep ettiği, istediği, aldığı fiyatları düşük buluyorum. Çünkü her türlü riskin altına imza atan bizleriz, ama şu an piyasada hekimin taban maaşının yarısı kadar alanımız iyi aldığını düşünüyor. (taban olarak 6 bin düşündüm) Hekimlerin işyerlerinde hiçbir şey yapmamasını da düşününce lütfen sürelerin artışını iyi değerlendirip, ucuza çalışmayın sayın uzman arkadaşlar. OSGB'lerde, firmalarda bize muhtaç, biz onlara değil. Kanunlar, yönetmelikler zorundasın diyor. O yüzden fiyatları aşağıya çekmeyin.

murat isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Bugün sırf saatlik ücretleri görmek için OSGB 'lerden teklif istedim. Acı bir tablo var fiyat olarak ama daha acısı ne biliyor musunuz ? Adam bana teklif vermiş doktor - uzman olarak, verdiği teklifte saatleri aynı hesaplamış. Yani 20 saat uzman saatine , 10 saatte hekim saatine ihtiyacımız varsa, teklifi veren OSGB her ikisinide 20 saat üzerinden veya 10 saat üzerinden yapmış. Yani çalışma süreleri arasındaki farktan bi haber . Ve bir uzman olarak üzüldüğüm bir noktada şu oldu ki, hekimlerin saat ücreti uzmanınkinin tam 2.5 katı. Bu bence uzmanlar olarak bizim ayıbız. Hala ayaklanamayışımızla , hala tek yumruk olamayaşımızla alakalı. Hekimlere verilen fiyatları kesinlikle yüksek bulmuyorum, Bizlerin talep ettiği, istediği, aldığı fiyatları düşük buluyorum. Çünkü her türlü riskin altına imza atan bizleriz, ama şu an piyasada hekimin taban maaşının yarısı kadar alanımız iyi aldığını düşünüyor. (taban olarak 6 bin düşündüm) Hekimlerin işyerlerinde hiçbir şey yapmamasını da düşününce lütfen sürelerin artışını iyi değerlendirip, ucuza çalışmayın sayın uzman arkadaşlar. OSGB'lerde, firmalarda bize muhtaç, biz onlara değil. Kanunlar, yönetmelikler zorundasın diyor. O yüzden fiyatları aşağıya çekmeyin.

murat isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
utanmasalar asgari ücrete çalışacak uzmanlar var

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
utanmasalar asgari ücrete çalışacak uzmanlar var
Teklifi kabul etmiyorum kabul etmediğim için bide suçlanıyorum suçlayanda uzman bi yerden başlamak lazımmış durum çooooooooook vahim maalesef

Bekir38

Üye
TÜİSAG Üyesi
Yeni sürelere göre anlaşma için bir tarih varmı arkadaşlar?
yani ne zamana kadar yeni sürelerden sözleşme yapmak lazım,,
daha yapmayanlar için durum ne olacak?
sanırım bir belirsizlik var,,,

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Yeni sürelere göre anlaşma için bir tarih varmı arkadaşlar?
yani ne zamana kadar yeni sürelerden sözleşme yapmak lazım,,
daha yapmayanlar için durum ne olacak?
sanırım bir belirsizlik var,,,
Hiç bir belirsizlik yok, yeni sözleşmeler yönetmelikte olduğu gibi 1/1/2016 dan itibaren yapılmalıdır, eski sözleşmelerde yeni sürelere göre revize edilmelidir durum bundan ibaret

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar benim iki belgem var DSP ve İGU, ancak Katip toplam süreyi her iki belgeye ortak kullandırıyor, her ikisine ayrı ayrı 11700 ve 1350 dk süre tanımlamıyor,
11700 ve 1350 dk toplam süreyi her ikisine kısmi olarak dağıtabiliyorum, ancak birinde tam süreli olunca diğeri boşa çıkıyor...

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar Çok tehlikeli sınıf 600 kişi diyelim,
Yönetmeliğe göre çalışan başına 40 dk ve her 250 kişi için tam süreli bir uzman olacağına göre
250 kişi 1 Uzman tam süreli ise 10.000 dk (1700 +1350 artıyor)
250 kişi 1 Uzman tam süreli ise 10.000 dk (1700+1350 artıyor)
100 kişi 1 uzman kısmi süre ise 4.000 dk

Tam süreli uzmanlar artan sürelerini kullanıp kısmi süreli uzman ihtiyacını ekarte edemezmi acaba ?

(Ek:RG-30/4/2015-29342) İşveren, bu Yönetmelikte belirtilen zorunlu çalışma sürelerine bağlı
kalmak şartıyla işyerinin tehlike sınıfına uygun olarak görevlendirilmesi zorunlu olan en az bir iş
güvenliği uzmanının yanında, Kanunda ve Yönetmelikte belirtilen esas sorumluluklar saklı kalmak
kaydıyla iş güvenliği uzmanına yardımcı olmak üzere, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip ve
işyerinin tam süreli sigortalı çalışanları arasından iş güvenliği uzmanı görevlendirmesi yapabilir.
hükmüne göre;
1 adet tam sürreli A/B geri kalan süreler için C atanabilirmi ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.