Anket Iş Güvenliği Uzmanı Maaşı Anketi

Konu, 'İş Güvenliği İle İlgili Anketler' kısmında Mustafa ESEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

İş Güvenliği Uzmanı maaş anketi

1. (1.000)TL altı

oy sayısı 34
    1,7%
  2. (1.000-1.500) TL

oy sayısı 96
    4,7%
  3. (1.500-2.000) TL

oy sayısı 178
    8,7%
  4. (2.000-2.500) TL

oy sayısı 361
    17,6%
  5. (2.500-3.000) TL

oy sayısı 482
    23,5%
  6. (3.000-3.500) TL

oy sayısı 339
    16,5%
  7. (3.500-4000) TL

oy sayısı 184
    9,0%
  8. (4.000-4.500) TL

oy sayısı 82
    4,0%
  9. (4.500-5.000) TL

oy sayısı 65
    3,2%
  10. (5.000) TL ve üstü

oy sayısı 234
    11,4%
  1. ceyhun

ceyhun TÜİSAG Üyesi

Haklısınız hiç bir hakim savcı yaşını,okulunu,bölümünü,tecrübeni sormaz sorsa bile bizlerin neler yaptığını hangi amaç için o iş yerinde bulunduğumuzu bilmezler ama herhangi bir iş kazasında ise tek suçlu biz oluruz ben her zaman kendimi kaleciye benzetirim bilirsinizki kaleciler kurtardığı şutlarla değil yediği gollerle konuşulur o hesap dediğim gibi bir sürü kriter var bu konuya düzgün bir cvp verilmeside zor.

2. qrafiqer

qrafiqer TÜİSAG Üyesi

desenize artık bu işide ayak altına alacaklar, şunu anlamış değilim insan yaptığı işi ve değerini neden bu kadar küçümser ki...

Ulus bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ulus

Ulus TÜİSAG Üyesi

alt taban mantığı; Alınan para avukat parasına yetmeli

mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
  4. MehmetZengin

MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

Katılıyorum. İşveren bizi seçememeli. Biz işvereni seçmeliyiz. Söylenecek pek bişiy de yok bu lafın üzerine. Dilinize sağlık.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

fattor bu yazıya teşekkür etti.
  5. karahell

karahell TÜİSAG Üyesi

haftada 2 saat hizmet verilen bir iş yeri için danışmanlık ücreti ne olmalı. Sektörün içinde olan (danışmanlık yapan) c sınıfı uzmanı arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim. (sektör çok tehlikeli iş kolu açık saha çalışmaları)

6. ataselim

ataselim TÜİSAG Üyesi

İş güvenliği uzmanı maaşı C sınıfı ve yeni başlayan birisi için tam zamanlı ise 3.000 tl nin altında olmamalı, zaten alınan sorumlulukta maaşın hiç mi etkisi olmaz, 1.000-1.500 düşünenler için hiç bu işe başlayıpta sorumluluk alınmamalı, çaycı, güvenlik gibi meslekleri yapanlarda aynı parayı almakta hatta bu maaş ile talep olmaz, çalışma alanındaki tehlike sınıfı ile sorumluluğa göre maaşın belirlenmesi gerekir ama alt limiti 3.000 tl olmalı ki bu işe başlayanlar talepkar olsun

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

didem27, tnjclml ve (deleted user) bu yazıya teşekkür etti.
  7. KadirCoskun

KadirCoskun TÜİSAG Üyesi

Şahsen Ben Bedava Çalışıyorum, neden iş güvenliği kültürümüz artsın diye... : )

mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
  8. MehmetZengin

MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

Kadir kardeşim işveren ucuz olan şeyi kültür edinmez. ben 10senelik meslek hayatımda şunu öğrendim ; en ucuz çözümü daima bil, ama en pahalıyı öner. Şimdi diyeceksin ki niye. En ucuzu bilmen yalaka birinin olaya daha ucuzu var die atladığında işine yarar :)) Pahalıyı önermen oooo kaliteli adam işte ya die yorumlanır:))) Eğer uzmanlar maaşları belli seviyede tutarlar ise işverenler de kültürlerini belli seviyeye çıkarırlar. Nacizane görüşüm. Yanlış düşünüyor da olsam böyle düşünüyorum.

m.i.nevruz, mehmet ünal, Cevahirim ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. tnjclml

tnjclml TÜİSAG Üyesi

İstersem ayda bir gideyim 700 TL ye hiç bir şekilde imza atmak mantıksız

adnankaban, beyoglu33 ve Abidin Dede bu yazıya teşekkür etti.
  10. Abidin Dede

Abidin Dede TÜİSAG Üyesi

bu ücret zaten ayda bir gidilecek yerler için..bu şekilde 217 saate yetecek işyeri ayarlanabilirse diye düşünmüştüm ben..

11. isg27

isg27 TÜİSAG Üyesi

700 tl 800 tl bu nedir anlamıyorum bu kadar mı basit bu uzmanlık? düz memur bile 2 bin maaş alırken bu kadar yükümlülüğün altına girip en ufak bir hatada adliyede hakim karşısına çıkarılacaksınız ama aldığınız ücret 700 tl...ARKADAŞLAR 700 TL YE ÇALIŞACAĞINIZA GİDİN BAŞKA İŞLER YAPIN 4 YIL OKUYACAKSIN BU KADAR ZORLU SÜREÇTEN GEÇİP BELGEYİ ALACAKSIN SONRA BÜTÜN YÜKÜMLÜLÜKLERİ ALIP 700 TL YE ÇALIŞACAKSIN BÖYLE ŞEY OLMAZ

volkancoskun ve adnankaban bu yazıya teşekkür etti.
  12. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Adam sertifikanı al gel sana 700 tl demiş bizim İSG uzmanıda! çölde su bulmuş kadar sevinmiş. Siz böyle 700-800 liraya uzmanlık yapacasanız şöyle bir teklifim var size. Bu ücreti size diğer UZMANLAR olarak aramızda para toplayıp her ay ödeyelim. Sizde rahat edersiniz biz de..

13. Abidin Dede

Abidin Dede TÜİSAG Üyesi

sözleriniz banaysa, ben işyeri başına 700ü diyorum..6 işyeri olursa 4 küsür bin lira yapar..217 saatlik olabiliecek 10 işyeri olabilirse 7000 eder..bunu anlatmak iistemiştim ben.. haydi işyeri başına 1000 olsun diyorum bu sefer:))

14. Kezban Gürbüz

Kezban Gürbüz TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar ;
    birkaç gün forum'a bakamadım ama bu konu gerçek hiçbir abartım yok.Ben de bu rakamı duyduğumda şok oldum.Tabiki bu rakamı kabul etmek çok zor ve OSGB'de tam zamanlı olarak çalışılacak.Ben bu konunun ciddiyetinin farkındayım.Jeoloji mühendisiyim ve işsizim.Evet demedim ve hiçbir zamanda demem.Zaten aralık sınavında başarısız oldum.
    Mehmet Bey;düşüncenize ve uyarınıza teşekkür ederim.Sizin gibi düşündüğüm için kabul etmem mümkün değildi.Hiçbir arkadaşımız bu fiatlara çalışmaz diye söylediğim zaman iki kişinin çalıştığını (700 ve 1000 TL) söyledi.

MehmetZengin bu yazıya teşekkür etti.
  15. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

ben yazılar arasında 700 tl ye çalışıyor ifadesi görmedim sadece bir arkadaşımız 700 tl teklif aldığını söylemiş. çokda doğru şekilde reddettmiş. umarım en kısa zamanda iyi bir iş bulur, zaten sertifikası varsa çok kolay, yoksa da mayısa az bir süre kaldı.

bu işte elbet tecrübe çok önemli yalnız 700tl asgari ücrettir.630a.ücret+70AGİ=700.
    istanbulda vasıfsız işçinin ücreti servis+öğle yemeği işveren verdiğinde 800tl ortalama olur. mesailerle 900-1000 olur.
    kosgeb kobilere nitelikli eleman çalıştırması için teşvik veriyor 4 yıllık mezun çalıştıran kobi de işçinin maaşının yarısı kadarını kobi ekler
    630 asgari ücret; yarısı 315 kobi verir
    =945+70Agi=1015tl kobi de çalışan üniversite mezunu maaşı (kobi desteğinin birkaç şartı var tam içeriğini bilmiyorum)
    ü. mezununun asgari ücreti 1015 olur zaten.

isg işine gelirsek. tecrübe elbet önemli ancak o sertifika da başka sertifikalara benzemez gerçekten. Başka sertifika ile işte çalışırsanız en fazla hukiki sorumluluk olur, bu belge ile hem hukiki hem cezai sorumluluk var. Böyle bir sorumluluğa kaç TL ile girilir kişi kendi karar vermeli.
    sadece şunu söyleyim OSGB ler de harıl harıl c sertifikalı eleman arıyor. bizim iş aradığımızdan daha fazla. bu karda kışta OSGB de çalışarak o fabrika senin o toplantı benim gezmek kolay değil. bedeli iyi olmalı.

TeRMoBLaCK ve mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
  16. c.s.gül

c.s.gül TÜİSAG Üyesi

burda 2000 ve altı diyenler işverendir büyük ihtimal onlar üzerinde durmamak gerekir.

mervexz, Cihangir, Mustafa ESEN ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. leventsert

leventsert TÜİSAG Üyesi

Of of burada yazılanları görünce sıkıntı basıyor...

18. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

sayın gül sana kesinlikle katılıyorum. O rakamları telaffuz edenler büyük ihtimalle işverenler veya OSGB yetkilileri.Amaçları gerekli ortamı sağlayarak bizleri düşük rakam üzerinde konuşturmak,tartıştırmak istiyorlar. Malum ne kadar konuşulup irdelenirse o kadar kanıksanır. Bende istemeyerek bu hataya düştüm. Ama şahsi fikrim çalışana ve de işletmeye göre değişmekle birlikte ortalama c sınıfı 3000-3500. İnanın aldığımız riske az bile. Bu arada yazımda sizi kastetmedim Abidin bey, demek istediğiniz yazılarınızda gayet güzel anlaşılıyor.

mervexz ve adnankaban bu yazıya teşekkür etti.
  19. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 700 e 1000 tl ye falan bu işi yapan arkadaşları kollayalım birlik olalım gerekirse aramızda toplayıp o rakamı arkadaşımıza verelim ama bu işi bu mesleği ayağa düşürmeyelim.Yarın bir gün iş veren bu işi çok ucuza yapanlar var diye karşımıza çıkacak.Soz söz:Kişi fiyatını kendisi belirler duruşu ile...Yok hayat şartları yok geçim şu bu diye maval okumayalım.Bizde biliyoruz hayatı parasızlığı şartları.Ama ne olursa olsun gerekirse başka işler yapalım ama ucuza sorumluluk ve risk taşımayalım derim.

mervexz, yucelguzel ve (deleted user) bu yazıya teşekkür etti.
  20. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Diğer meslek gruplarına nazaran riskler çok büyük. Bu nedenle firmalalar ve OSGB lerle anlaşmadan önce görüşmelerde iyi bir risk analizini yapın derim. OSGB lerde çalışan arkadaşların da bir hekim veya mühendis seviyelerinde maaşları talep etmeli düşük ücretle çalışmamaları gerekir.

beyoglu33 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica