Anket Iş Güvenliği Uzmanı Maaşı Anketi

Konu, 'İş Güvenliği İle İlgili Anketler' kısmında Mustafa ESEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

İş Güvenliği Uzmanı maaş anketi

1. (1.000)TL altı

oy sayısı 34
    1,7%
  2. (1.000-1.500) TL

oy sayısı 96
    4,7%
  3. (1.500-2.000) TL

oy sayısı 178
    8,7%
  4. (2.000-2.500) TL

oy sayısı 361
    17,6%
  5. (2.500-3.000) TL

oy sayısı 482
    23,5%
  6. (3.000-3.500) TL

oy sayısı 339
    16,5%
  7. (3.500-4000) TL

oy sayısı 184
    9,0%
  8. (4.000-4.500) TL

oy sayısı 82
    4,0%
  9. (4.500-5.000) TL

oy sayısı 65
    3,2%
  10. (5.000) TL ve üstü

oy sayısı 234
    11,4%
  1. SS001

SS001 TÜİSAG Üyesi

hekim ya da uzman başına 5000tl ceza var ama bu kişilerin olmadıkları için yapmadıkları her bir iş için de ayrı ayrı cezalar var. her işçinin periyodik muayenesinin yapılmaması ayrı bir ceza, risk değerlendirmesi yapılmaıyorsa ayrı ceza. toplamda yüzbinlerce liraya çıkuyor cezalar. hekimin varlığıyla 5000liralık cezadan ve hekimin yapacağı tüm işlerin olmasaydı getireceği cezalardan da kurutuluyor.

2. SS001

SS001 TÜİSAG Üyesi

Zerrin hanım, hekim 8000 istedi işveren 5000tl cezaya razı oldu, iş bitti mi, hayır! hekim olmadığı için yapılmayan her bir periyodik muayene için de ayrı ayrı cezalar var. kaza olup da yargıya taşınan bir olayda daha ne tazminatlar. işveren hapse bile girebiliyor artık.

3. oguzzhann

oguzzhann TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar çok büyük bir kargo şirketi istanbul anadolu yakası şubelerinin tamamı için benimle anlaşmak istedi.Düşünebiliyormusunuz bütün şubeler bütün çalışanların eğitimi dokümantasyonu makinalar yüzlerce araç,uçak bile var. Araştırmışlar B sınıfına bile bakmaya lüzum görmeyip, gerek yok c sınıfı 3 yıl bakabiliyor thelikeliye diye nerden buldularsa telimi bulmuşlar.Gittim konuştumkadro dedim sadece sen olacaksın dediler 5000 üzeri maaş istedim hakkıda odur yüzlerce çalışan binlerce makina araç ,en fazla 2500tl önerdi koskoca firma ,kabul etsem ederdim ama işimizi böyle böyle ayaga düşürürüz ben o rakamı kabul etsem 1800 e çalışırım diyecek olan var dolayısıyla yapmayın etmeyin özellkle inşaatlarda 3000 tl üzerine çekin şu skalayı

tuğba38, volkancoskun ve Burcum bu yazıya teşekkür etti.
  4. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sakın sakın sakın sakın ÇOK TEHLİKELİ gruba girmeyen işlerde işi hiç bilmiyorsanız net 2000 tl nin altını asla kabul etmeyin aslaaaaa kesinlikle üç beş yerle görüşün zaten o fiyatların altına çalışan yok heleki inşaat işin içine girerse min 3000 tl

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

siz iyi demişsiniz o kadar tehlike sorumluluk döküman filan 5000 tl altında olmaz zaten

tuğba38, Doğan GÖRGÜN ve oguzzhann bu yazıya teşekkür etti.
  6. elifnuran

elifnuran TÜİSAG Üyesi

diğeri de ben herhalde:))

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. elifnuran

elifnuran TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar çalışan sayısı 14 olan bir firmayla 45 olan bir diğer firmayla anlaşma yapacağım kısmet olursa bu iki firma da tehlikeli sınıf sizce ne kadar fiyat belirlemem gerekir hiç tecrübem yok işe yeni başlıyorum aklımda çok soru var cevaplayabilecek arkadaş olursa çok sevinirim teşekkürler
    saygılar........

8. HaTiCe EYÜBOĞLU

HaTiCe EYÜBOĞLU TÜİSAG Üyesi

2000 tl ve aşağısını oylayanlar OSGB sahipleri bence, moralimizi bozmaya çalışıyorlar :)
    ben 3000 tlden aşağı ücrete sözleşme imzalamam.işyerinde bir sorun olduğunda günah keçisi İSG uzmanı olduğuna göre komik ücretlere çalışanlar bunun farkında olmayanlar mıdır acaba?

Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
  9. Doğan GÖRGÜN

Doğan GÖRGÜN TÜİSAG Üyesi

Elif hanım sanırım bireysel olarak başlıcaksınız belirttiğiniz işyerine.tam zamanlı mı yoksa yarı zamanlı mı olcak o kısmını bilmiyorum.Ama fiat düşünüyorsanız yarı zamanlı hizmet vercekseniz kişi başı 50 + %18 kdv ekleyip fiat verebilirsiniz.dediğim gibi yarı zamanlıysa bu eğer... şimdiden hayırlı olsun.

elifnuran bu yazıya teşekkür etti.
  10. Doğan GÖRGÜN

Hatice hanım 3000 tl maaş veren firmalar çok az.hergeçen gün iş güvenliği uzmanı sayısı artıyor.bence 2000 tl veren yer varsa hemen gidin.yoksa o nuda bulamazsınız...

11. elifnuran

elifnuran TÜİSAG Üyesi

doğan bey teşekkür ederim ancak 45 kişilik bir iş yerinde 6 saat çalışacağım bu rakamı işveren kabul etmez ki buna göre almam gereken kdv siz 2250tl yarı zamanlı çalışacağım tam zamanlı zaten çalışamam ki bu kişi sayısıyla

12. berkinmutlu

berkinmutlu TÜİSAG Üyesi

c sınıfı tecrübesiz ve tecrübeli tanıdıklarım var.. OSGB de tecrübesiz olarak başlayanlar için 2500'den aşağı kazanan yok. Ayrıca belgeyi bu yıl başında alıp nisanda çalışmaya başlayan arkadaşım 3000 ile girmiş. tecrübeli olarak tanıdığım 4000 civarı kazanıyor. ayrıca piyasasında az çok bilgili olan bu insanlar b sınıfı için 5000 dediğin anda kaparlar diye ifade kullanıyor... 11 ekim yönetmeliği nasıl etkiler bilmem ama mevcut rakamlar bunlar.

13. HaTiCe EYÜBOĞLU

HaTiCe EYÜBOĞLU TÜİSAG Üyesi

ben işyeri hemşireliği için 2000 tl istedim, İSG uzmanlığını aynı fiyata yapmam.emeğimi ucuza satmaktansa gider daha az riskli bir iş yaparım.

Ahmet Orhan ÖZDURAL ve Doğan GÖRGÜN bu yazıya teşekkür etti.
  14. Doğan GÖRGÜN

Elif hanım toplam 6 saat çalışcaksınız yeni yönetmelik gereği kısmi zamanlı olarak.Ozaman fiat haliyle düşecektir.şuan orayı bağlayıp farklı firmalarlada iş bulma şansınız var.bireysel olarak çalışacağınız için saatlik ücret vermeniz mantıklı.bu arada kdv de kesmiceksiniz ben bunu hesaplamamıştım.Saatlik 150 tl fiat verirsiniz.bu firma gibi 3 ya 4 tane daha bağlantı yaparsanız hem sizin içinde makul olur.Sigortanız da kısmi zamanlı olarak yatırmış olurlar...

elifnuran bu yazıya teşekkür etti.
  15. elifnuran

elifnuran TÜİSAG Üyesi

teşekkürler doğan bey gerçekten çok makul oldu kişileri de hesap edersem ortalama bir fiyat verebilirim diye düşünüyorum değerli zamanınızı ayırdığınız için ayrıca teşekkürler saygılar

Doğan GÖRGÜN bu yazıya teşekkür etti.
  16. elifnuran

elifnuran TÜİSAG Üyesi

doğan bey rahatsız ediyorum ama tehlikeli sınıfların iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı istihdam zorunluluğu 01.01.2014 te başlıyor değil mi bir yanlışım yok ?

Doğan GÖRGÜN bu yazıya teşekkür etti.
  17. elifnuran

elifnuran TÜİSAG Üyesi

50 nin altında olanlar

18. Burcum

Burcum TÜİSAG Üyesi

Evet Elif hnm 50 nin altında tehlikeli ise bulundurma yükümlülüğü ocak 2014 te başlıyor;)

Doğan GÖRGÜN ve elifnuran bu yazıya teşekkür etti.
  19. Doğan GÖRGÜN

Hayır olur mu öyle şe her zaman soabilirsiniz.Bilgilerimizi paylaştıkça daha güzel şeyler olur.Evet doğrudur.Malesef bir torba yasayla ocak 2014 oldu.Umarım bir daha tekerrür etmez.Şimdi yeni yönetmelik çıktı en son.İş yeri hekiminin uanında Sağlık pesoneli de çalıştırma zorunluluğu geldi bakalım nasıl olcak merak ediyorum :)

20. Ahmet Orhan ÖZDURAL

Ahmet Orhan ÖZDURAL TÜİSAG Üyesi

kamuda çalışıyorum ve çalıştığım kurum tehlikeli sınıfta yer alıyor. iş güvenlik uzmanı olarak görevlendirmem yapılmadı ama yapılacak olursa bu işin bana ek bir getirisi olur mu?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica