Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Caner Gayıp

Caner Gayıp TÜİSAG Üyesi

Dostum ne beddua ettin helal olsun...

Ben şunu anlamıyorum 3000 lira maaş alınca yönetmeliklere tam uyum zorunlulugu varda 1500 lira maaş alanların böyle bir zorunlulugu yok mu ?

Alınan maaşa göre mi ne kadar çalısacağınızı belirliyorsunuz ? Çok alırsam çok çalısırım az alırsam az çalısırım diye bir şey mi var ? özelliklede isg de ?

Ben 1500 de alsam işimi layığıyla kanunlar çerçevesinde eksiksiz yapmaya çalısırım 10 bin lira alsamda...

Sen o işi kabul ettiysen 1500 de alsan en iyi şekilde yapacaksın 10 binde alsan yapacaksın.

2. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

hocam bu konuda sana katılamayacağım maalesef.tamam sen çok iyi niyetli yaklaşmışsın olaya ama 10000 alan adamla 1500 alan adam aynı şeyi yapmaz iyi hizmet iyi para :)

taylantalu ve kemalx bu yazıya teşekkür etti.
  3. Caner Gayıp

Caner Gayıp TÜİSAG Üyesi

Dostum 10 bin lira tabiki abartı hiç bir c sınıfının o kadar alabileceğini düşünmüyorum.

Başka sektörlerde az maaş alanla çok maaş alan arasında fark olabilir ama bu sektörde 2 side aynı şeyi yapmak zorunda.

kanunlar yasalar açık ve net . İster 1500 al ister 10 000 . 1500 alanla 10 bin alana farklı tarife yok demek istediğim buydu

4. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

aynen tabiki 10000 ile 1500 bir değil sorun bu işin bir standardı olmamasından kaynaklanıyor 1500 alan ile hadi 3000 alan aynı özen ve özveriyle yapsın işini arada haksızlık yokmu standart yakalamak lazım şuanda isg standardı olmayan sadece zorunluluklar üzerine uygulanıyor ülkemizde. OSGB ler ise piyasayı hepten düşürüp mesleği öldürüyolar. şuan iş ilanlarına bakıyorum OSGB dışındakiler tecrübeli uzman istiyor.osgblerde yeni uzmanı bedava çalıştırıyorlar galiba hiçbir OSGB ile irtibata geçmedim ama forumda yazılanlar o yönde.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. SEG

SEG TÜİSAG Üyesi

hani o dediğiniz çevre görevliliği var ya, şu anda düşük ücrete yapılan. onun yasal ağırlığı uzmanın yanından bile geçemez.
    30.000 uzman gelsin, 900'e çalışacak salaklar da çıkacaktır. ancak zaten uzmana 900 lira değer biçen firma onun hiç bir dediğiniz de yapmayacaktır. parmaklıklar yakındır.
    hakkıyla yerine getiremeyen, patrona söz de geçiremeyen uzman sonu çok net ki hapishaneler, 3-5 3-5 hapse girmeye başlayınca onlar, 900e kadar düşebilecek zavallılar korkudan işi bırakır zaten.
    hem madem böle düşünüyorsunuz, biz sizi tutmayalım başka alana geçin.
    bir zamanlar 3000TLye çalışan arkadaşlarınız yeterince iyi değilmiş demekki. benim piyasamadaki insanlar fazlasını alıyor.

6. SEG

SEG TÜİSAG Üyesi

iyiysen var

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Efdal Duruktuna

Efdal Duruktuna TÜİSAG Üyesi

ayaklara düşürdünüz mesleği. 1500 lira nedir ya

8. Caner Gayıp

Caner Gayıp TÜİSAG Üyesi

ben hazırım verin 3000 lira baslayayım 1500 çalışmam

hjknunuk bu yazıya teşekkür etti.
  9. rs_6

rs_6 TÜİSAG Üyesi

-yeni iş sahası olması
    -dolayısı ile karmaşa olması
    -yeni mezun arkadaşların bir an önce iş hayatına atılmak isteklerinin olması
    -öyle yada böyle nereden başlarsak başlayalım da, bir işe sahip olalım durumunda olan arkadaşlarımızın olması
    -ek gelir olsun diyen arkadaşlarımızın olması

durumlarını da göz önünde bulundurarak, en önemlisi de iyi olacağını düşünerek bu mesleğe dört elle sarıldığımız zaman hak ettiğimiz yerlerde, hak ettiklerimizi alarak bulanacağımızdan şüphem yok. moral ve motivasyonlarımızı düşürecek yorumlarda okumaktayız. her şeye rağmen ben İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI mesleğinin saygıdeğer, gelecek vaat eden ve kart vizit bastırılabilecek kadar değerli bir meslek olduğunu düşünüyorum.

mariana, taylantalu, Soydan ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. atalay.ayaz

atalay.ayaz TÜİSAG Üyesi

noter onaylı olmayan hiç bir sözleşmenin bağlayıcılığı yoktur. 2000 tl ödeyip personel i eğitime gönderdi diye 4 yıl o kişiden azemi şekilde istifade edecek diye bir şey yoktur. yasal ise kanun maddesi rica ediyorum.

11. Orhan Kaçık

Orhan Kaçık TÜİSAG Üyesi

Bu bölümü okuduktan sonra iş sahibi olabilme imkanım nedir.

12. sevdam

sevdam TÜİSAG Üyesi

böyle bişey gerçekten dogru mu

13. hjknunuk

hjknunuk TÜİSAG Üyesi

Ben ne diyorum,siz nediyorsunuz...Bana aman aman 900 verin çalışırım demiyorum,zaten bu sektörün sonu yok arkadaşlar,ben bırakacam zamanla diyorum...aman kime laf anlatıyorsam,kusura bakmayın tekrardan yazamıyacağım,yüreğim kaldırmıyor artık:))Neyse siz haklısınız...(msjları bile okumamış,,,,:))

14. sevdam

sevdam TÜİSAG Üyesi

siz kaç yıldır bu işi yapayırsunuz

15. sevdam

sevdam TÜİSAG Üyesi

orhan bey şimdi sizde hazırlanıyor musunuz yoksa

16. Fazlı

Fazlı TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar uzman ücretleri konusunda ümitsizliğe kapılmayalım. Kurslara binlerce arkadaşımız katılıyor, ama diğer taraftan 1 Temmuzda da yeni iş kolları kapsam dahilinde olacak, Bazıları da bizi birbirimize kırdırmaya çalışacak İş sağlığı güvenliği uygulaması mühendislik alanlarında da istihdam artışı sağlayacaktır, bazı arkadaşlarımız kariyerlerini iş güvenliği alanında değerlendirecek, bazılarımız da mühendisliğe devam edecek. Yanılgılardan birisi sorumluluğu sadece İş güvenliği uzmanının yüklendiği zannediliyor, sorumlulukta en büyük pay işverende bunun bilincinde olan işveren herşeyden önce mesleğine değer veren sorumluluğunun bilincinde olan IGU ile çalışmak isteyecektir. Diğerleri ise mevzuat zorunluluklarını yerine getirmek için, kısaca yaptım demek için baştan savma işlem yapacaktır. Tabi bu baştan savmacılarda uzmana en düşük ücreti teklif edeceklerdir. Bazı arkadaşlarımız " İşveren uzman çalıştırmasa daha karlı" diye yazmış bu hiçte öyle değil. 6331 sayılı kanun hiçte öyle demiyor.
    Örnek İşyeri Bilgileri
    Toplam işçi sayısı: 6
    Tehlikeli sınıfta çalışan işçi sayısı: 4
    Tespitten sonra geçen süre: 3 ay
    Örnek Tespitler
    1.İşyerindeki 6 çalışanın sağlık raporu yoktur.
    2.Tehlikeli sınıfta yer alan işlerde görev alan 4 çalışanın mesleki eğitimi yoktur.
    3.İşyerindeki 6 çalışana iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verilmemiştir.
    4.Risk değerlendirmesi yapılmamıştır.
    5.Acil durum planı hazırlanmamıştır.
    6.İş güvenliği uzmanı yoktur.
    7.İşyeri hekimi yoktur.
    8.İşyerinde kullanılan preste pedal üzerinde koruyucu yoktur.*
    9.İş makinelerinin üzerlerinde çalışma talimatları yoktur.*
    10.Kimyasalların malzeme güvenlik bilgi formları yoktur.*
    11.Kaplama işlerinde kullanılan banyo havuzlarının uygun havalandırma sistemi yoktur.*
    12.İşyerinde metal kesme işinde çalışan işçilere koruyucu eldiven verilmemektedir.* Örnek tespit ve ceza miktarları
    4857 Sayılı İş Kanuna Göre Ceza Miktarı (TL) 10.950
    6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanuna Göre Ceza Miktarı (TL) 77.500

+ yerine getirilmeyen her eylem ve ay la çarpılacak ve bu miktarın üzerine eklenecektir. İşverenler bu kanun yürürlükte olduğu müddetce Uzman çalıştırmak zorundadırlar. Akıllı olalım...

Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  17. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar facebook sayfasında söyle bir belge elime geçti fakat yayınlayan kruluş ismi belli değil
    öğrenince paylaşırım891790_3913447894823_840684782_o.jpg

Fasih Fatih DEMİRTAŞ, ferhat dudu ve kemalx bu yazıya teşekkür etti.
  18. SEG

SEG TÜİSAG Üyesi

çalışan kendi arzusu ile bir taahhüt vermiş oluyor. ayrıca zorla çalıştırmıyor. isteyen parasını öder gider. ha bir de şöyle olan var, ayrılırsa belgeyi 4 sene başka yerde kullanamayacağı ile iligili yapılanlar var. Rekabet sözleşmesi oluyor. tıpkı işe girerken imzalanan(ayrılınca ... sene aynı sektörde çalışmayacak) benzeri bir şey

19. kemalx

kemalx TÜİSAG Üyesi

Bu konuya hassasiyetinizden dolayı kutlarım.İşyeri hekimleri bu çalışmayı part time mı yoksa full time olarak mı yapacak?Eğer tam zamanlı çalışma varsa firmaların bu maaşa hekim bulacaklarına inanmıyorum.Bu konuda açıklama yaparsanız çok memnun olurum.

20. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

yönetmelikte hekim sürelerinden de bahsediliyor. Yine bizim gibi işci sayısına göre değişiyor. fakat süreler bizden daha az. 100-500kişi arası yarı zamanlı. evet ücretler biraz uçuk....

kemalx bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica