Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Risk Mühendisi

Risk Mühendisi TÜİSAG Üyesi

Bu tartışmaya girmek istediğmden değil sadece bir yanlış düzeltmek için bir iki satırla açıklama yapmak istedim. 3/4 yıl öncesine kadar ölen ve sürekli sakatlık için kişinin yaşı ne olura olsun, bakmakla yükümlü olduğu kaç kişi olura olsun, maaşı ne olursa olsun bir kaç yüz bin TL'lik tazminatlar olabiliyordu. Şimdi 250.000-300.000 USD SGK ve ailenin talepleri olarak dava konusu olabiliyor ve mahkemeler bu kararları alabiliyorlar. Bu rakamlar sonuçlanan davalar için söylemek gerekirse işveren veya işverenin sigortası tarafından karşılanıyor. Yeni yeni İGU lar da belirli bir yüzde ile işverenle birlikte bu tazminatı ödemeye mahkum ediliyorlar. En son örnekte %30 oranında İGU sorumlu tutuldu.
    Umarım bilgilendirici olmuştur.

FUNDA3426 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Selçuk özsan

Selçuk özsan TÜİSAG Üyesi

VAlla bizim gördüğümüz pi,yasaya saldıran tipler var bence herkes iyi düşünmeli attığımız her imzayla sorumlulşuğumuz ikiye katlanıyor herhangi bir terslikte işin sonunda ciddi magduriyetler,kodes,maddi tazminat vs var.BU yüzden fiyatları düşürmek kaliteyi düşürür zaten üç kuruş alıyorum bna ne yaa felsefesiniş öne çıkarır ki bu çok tehlikelidi,r.Çünkü biz boşverdiğimizdehata ,hata kazayı,kazada bize sıkıntıyı getirirBized birşey olursa çocuklaqrımıza OSGB sahiplkerimi,iş yeri sahipleri mi bakacak.Sorumluluğumuz derecesinde ücret almak en doğal hakkımız.

seyfullah bu yazıya teşekkür etti.
  3. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Sayın Risk Mühendisi bahsettiğiniz İGU dışardan serbest çalışan bir uzmandır ki ben işveren olsam ben de sorumluluğumu ona pay ederim. tam zamanlı işçi statüsünde çalışan bir uzmandan maaşı üzerinden tazminat iddaa edilemez.. Benim bahsettiğim konu o yoksa sözleşmeli dışardan serbest çalışandan yüzde 100'ünü bile isteyebilirler ama kendi bünyesindeki kimseden alamazlar... Kısaca maaşlı kimseden talep edemezler bu tazminatları....

4. MehmetC

MehmetC TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle sizin görüşlerinize katılıyorum. İşsizlik sorununu bir fırsat kapısı olarak gören özelliklede emek üzerinden prim yapmak ne kadar etiktir. Ne yazık ki mühendislik birimlerinin tamamında bu çeşit olaylarla karşılaşılmakta bu konuda en iyi referans tabiki tecrübe birkaç yıl bir alanda uzmanlaşıp ve kendini isg kültüründen uzaklaştırmadan yola devam edip riskleri göz ardı etmeden çalışmak gerektiği kanısındayım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Erhan GÜNCAN bu yazıya teşekkür etti.
  5. MehmetC

MehmetC TÜİSAG Üyesi

Bu konuda illaki ortamı( işsizzlik sorununu) kullanmak ve bu ortamdan yararlanmak isteyen gruplar (osgbler ve işverenler ) olacaktır. Ve üzülerek söylemekteyim A sınıfı zamanında iş müfettişliği görevlerinde çalışmış kişilerin bu önemli ve bir okadar da hassas durumu bir vurgun olarak görmeleri( uygun ve yasa uyarınca çalışanları tenzi ediyorum) oldukça düşündürücü. Ne yazık ki piyasada şirket ismi değiştirilip basma kalıp risk analizleri yapılmakta. Anı risk analizini benzer sektörlerde birebir görmek mümkün. Hatta risk anlizlerine bakıp neredeyse ilk kimin tarafından yapıldığını söylemek mümkün çünkü kendi imzalarını analizlerin uygun yerlerine gizlemekteler. Sorumluluğu belkide şimdi çok anlaşılamayan bu alanda yükümlülükler tahminimce yıllar içinde arttırılacaktır. Yürütme organımız üzerindeki sorumlulukları devredecektir. Bu konuda oldukça özenli ve dikkatle yol almak gerektiğini düşünmekteyim

Saygılarımla

6. Satife

Satife TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

darq, markara ve Mustafa01 bu yazıya teşekkür etti.
  7. Satife

Satife TÜİSAG Üyesi

Öncelikle yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum OSGB lerin biraz ağzı kapanır nasil bir ülkeyiz gercekten anlamak zor bizim insanımızı yediğimiz içtiğimizden yada eğitimsizliğinizden diyeceğim ama gordugum kadarı ile aramızda uzmansak eğitimsiz yok bende sınava yeni girip sinavi iyi gecenlerdenim son sürat sürekli araştırıyorum ama Cevremdeki arkadaslarım bile olumsuz konuşup nerdeyse ısı yapma diyecekler arkadaslar denetimler olsun bakalım özellikle cahil cesareti icinde olan OSGB lerin bakalım sesi nasil çıkacak kapatıldıktan sonra ben onu merak ediyorum bu işidir arkadaslarımızın dediği gibi komik ücretlere yapmayı düşünen varsa gtsin kasiyer olsun risk almaz kazasiz günler ....

markara bu yazıya teşekkür etti.
  8. Risk Mühendisi

Risk Mühendisi TÜİSAG Üyesi

İşverenin uzmana rücu ettiği ile ilgili birşey söylemedim. Böyle bir olay da duymadım. Uzman, SGK, işçi ve işçi ölmüş ise işçinin ailesi tarafından açılmış bir davada suçlu bulunursa cezalandırılıyor. Borçlar Kanunu kapsamı içindekilerden bahsediyorum...

FUNDA3426 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Japanese

Japanese TÜİSAG Üyesi

Sizin gibi insanlarda varmış helal olsun ...!

10. svd

svd TÜİSAG Üyesi

kozmetik sektöründe
    üretim yapıyoruz

11. ozlem89

ozlem89 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu fiyatları neye göre belirliyorsunuz? Kafanıza göre mi? C sınıfı bir yerde çalışacaksam çalışan sayısına, yapılan işe ve kaç gün gideceğine bakılarak ücret talep etmem gerekmez mi? Bildiğiniz üzere c sınıf iş güvenlik uzmanı firmada en az 8 saat çalışmalı ve ek olarak 5 dk kişi başı zaman ayırmalı. Yani saat başına ve kişi başına ne kadar ücret almalıyım? Bunu öğrenmek istiyorum. Sizlerden cevap bekliyorum.

12. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

çabalarınız boşuna UZMANLARI düşük fiyalarla osgblerde çalıştıramayacaksınız.Arkadaşlar ben 6 aylık uzmanım sadece risk analizinden ayda en az 3000 kazanıyorum.zaten osgblerde çalışanlarda en geç 2 ay sonra bırakıp gidiyorlar.217 saat doldurmak çok büyük bir risk altına girmektir.bunun karşılığıda en az 7-8 milyar maaş olmalı diye düşünüyorum.osgblerde yeni bir uzmana tecrübesizlikleri bahAne edilerek 2000 den fazla vermezler ama kendileri sırtınızdan 10000 kazanırlar.OSGB de çalışan arkadaşlara sesleniyorum.bırakın OSGB de çalışmayı bırakın.kimsenin sırtınızdan para kazanmasına izin vermeyin.3 kuruş sermayesi ile uzmançalıştırmak isteyen kendini patron zanneden zavallı OSGB sahipleri HEPİNİZ KAPANACAKSINIZ.UZMANLARIMIZ DİLEDİĞİ ŞİRKETTE DİLEDİĞİ ŞARTLARDA YÜKSEK KAZANÇLARLA ÇALIŞACAKSINIZ.ARKADAŞLAR TECRÜBESİZİM DİYE OSGBLERE GİRMEYİN EMİN OLUN Kİ BİR İŞYERİ İLE ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞINIZDA İŞİN HİÇTE ZOR OLMADIĞINI GÖRECEKSİNİZ.BEN 6 AYLIK UZMANIM AMA ŞU AN A GORBU UZMANI SOL CEBİMDEN ÇIKARIRIM.KENDİNİZE GÜVENİN YETER.

FUNDA3426, Mesut DİNÇ, zaferkul01 ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. chemistanbul

chemistanbul Banned

arkadaşlar engin bilgilerinizden yararlanmak istiyorum ve fikirlerinizi bekliyorum.
    tehlikeli sınıf
    250 mavi yaka
    100 beyaz yaka çalışanı var.
    OSGB ile çalışmış başarılı olamamış (müthiş bir tiyo benim için :D )
    birbirine yakın 3 farklı lokasyon (buna göre sanırım araç verecekler.en azından buralara gitmek için vereceklerdir.)
    istanbulda,
    ulaşımı kolay.
    genel iş kolu metal şekllendirme.

ne kadar ücret talep edilmeli.

14. Armağan Kocabaş

Armağan Kocabaş TÜİSAG Üyesi

bana 1500 teklif ettiler..forumu okuyorum herkes 3000 lerden bahsediyor. ben hangi görüşmeye gitsem 2000 lirayı fazla buluyorlar.. en az ücrete çalışan benim sanırım forumda..anlamadım gitti

15. seyfullah

seyfullah TÜİSAG Üyesi

volkan hocam azminize hayranım

16. kmemel

kmemel TÜİSAG Üyesi

İYİ NİYETİNİZE SAĞLIK :)

17. Erhan GÜNCAN

Erhan GÜNCAN TÜİSAG Üyesi

İş güvenliği uzmanı olmayan normal bir mühendis bile 1500-2000 liraya çalışmıyor. Ben İGU olup bu fiyatlara çalışmayı kabul eden bir mühendis olacağına inanmıyorum.

18. alioguz

alioguz TÜİSAG Üyesi

kardeşim o zaman bize yardımcı ol lütfen nasıl yapabiliriz bunu ben yeni uzman olmuş bir kadeşinim.mesela nereden ve nasıl başlamalı.ianlaşacak yeri nasıl temin edeceğiz?Bunları anlatırmısın lütfen kardeşşim.

19. alioguz

alioguz TÜİSAG Üyesi

ab bu parayı nasıl alıyorsun allah aşkın abize de yardımcı ol.Ben de kimyacıyım meslektaşız yani bu nasıl oluyor.Evli barklı adamım 2 binliralar falan şaka gibi geliyor.elime geçtiği gibi uçuyor.

20. zaferkul01

zaferkul01 TÜİSAG Üyesi

sayın arkadaşım 1500 tl para değil en az yeni isen 2000-2500 den bir kuruş aşağı inme.iş bildigin gibi kolay değil

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica