Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. YUK-MAK-MUH

YUK-MAK-MUH TÜİSAG Üyesi

Öncelikle hayırlısı olsun..
    İnsan kaynakları sitelerini araştırırsanız İş Sağlığı ve Güvenliği konusunu önemseyen yani kağıt üzerinde değil de eylem üzerinde sağlandığını görmek isteyen kurumsal firmaların ilanlarında isg uzman özelliklerini incelediğinizde Mühendislik ya da isg bölümü mezunlarını tercih ettiklerini göreceksiniz... Bence bundan 4 sene sonra sadece isg bölümü mezunları tercih edilen isg uzmanları olacaktır. ( c sınıfı için)

2. ahmet balcı

ahmet balcı TÜİSAG Üyesi

sizde birşeyi atlıyorsunuz maden mühendisinn 1 aylık eğitimle iş sağlgı gvenliği uzmanı olamcgnı hepimiz bilyoruz suan ülkede çok acık oldugu icin böyle bi imkan var 4 sene uzmanlascam bu konuda aynı olcak ? bide duydugum bişey var büyük şirketler özel ünvrstelere adam yerleştrms yani 4 sene sonra size ekmek yedirmezler

3. ahmet balcı

ahmet balcı TÜİSAG Üyesi

ben bi üniverste mezununu sınıflandırcaklarını sanmıyorm

4. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

hocam iki yıllığını okusaydın keşke.şuan İSG resmen yağmalanıyor binlerce insan sınava giriyor yeni bi rant kapısı oldu eğer amaç maaşsa keşke 2 yıllık sağlıkla alakalı bi bölüm okusaydın artık bu ülkede 4 yıllık üniversite okumak kesinlikle zarar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Çağrı Temiz ve kalewra bu yazıya teşekkür etti.
  5. comodor03

comodor03 TÜİSAG Üyesi

Ekmek bulamazsak pasta yeriz rahat ol sen :) sen bu kafayla gidersen eger bizim sanayideki hasan abi seni guvenlik uzmanı olarak degil ama guvenlikci olarak alır belki ;) yakın arkadışımdan bahsediyim muhendis ayrıca c sertifikası var yuksegi bitirdi bu yıl ve doktora yapmayı dusunuyor sen sımdı 4 yıl bolum mezunusun diye doktorasını tamamlayıp a sınıfına gecmeye hak kazanan birinden cok mu iyi egitim alacaksin biraz mantıklı ol yasına veriyorum

6. ahmet balcı

ahmet balcı TÜİSAG Üyesi

tek bi kişiyle sınırlandıramazsın bunu 4 sene ye sen pastanı :D bende yurtdısında master yapıp gelcem bakalım nolcak :D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. myxoma

myxoma TÜİSAG Üyesi

bence bu işi yapması gereken okulunda okumuş mezunlar, ama 4 sene sonra ne olur bilinmez. hükümetin kafası eser derki bundan sonra sınav yok sadece bölüm bitirmişlere sertifika var diyecek. ama zaten piyasada dolu dünya adam doluşmuş olacak. artık türkiyede tek bi meslek yeterli olmuyor. müh. tek başına yetmediği gibi isg bölümünü bitirmekte fayda etmez gibi.

8. Armağan Kocabaş

Armağan Kocabaş TÜİSAG Üyesi

öncelikle herkese iyi günler. şunu anlamıyorum herkes maaş olarak C sınıfı uzman için yok 3000 den aşağı olmaz yok 2500 e sakın evet demeyin gibi laflar dönüyor.ben şuan çalışıyorum sertifikamı geçen sene ekım sınavında aldım. geçtiğimz haziranda askerden geldim 3 aydır iş bakıyorum beni 10 yer aradı..8 tanesi 2. görüşmeye çağırmadı. neden biliyormusunuz? ne kadar maaş düşünüyorsunuz dediklerimde burda yazılanları okuyup gittim önce 2500 dedim.. anca 2-3 sene sonra dediler. sonraki görüşmede 2000 dedim.. adam bana güldü.. sonraki 3 görüşmede 1500 diğer 5 göürşmede 1000 lira dediler. çok ciddiyim...bin lira diyor adam..bana dedikleri şu..sen bin lirayı sevmedin ama bu işi bin liraya yapcak çok adam buluruz gibi laflar döndü üstelik...

neyse şuan ne kadar maaş aldığım bana kalsın.. ama şu 3binler 4 binler 2500ler falan hep hikaye..

9. uzmannn

uzmannn TÜİSAG Üyesi

şu anda iş güvenlik uzmanı olarak mı çalışıyorsun yoksa bu görüşmelerden sonra vazmıgeçtin

10. Uygar Avcı

Uygar Avcı TÜİSAG Üyesi

Ne olacaktı ki etraf bu kadar çok iş güvenliği uzmanı doluyken bu tarz durumları çok göreceğiz.

Hiç şaşırmadım...

11. çekin maaşları aşağıya doğru çekin
    AÇ kalıcak uzmanlar aççççç açççççççç

12. bulentim77

bulentim77 TÜİSAG Üyesi

işini iyi yapan hiç kimse aç kalmaz.

13. Armağan Kocabaş

Yapıyorum. Kendime göre uygun bir yerde çalışıyorum

14. Armağan Kocabaş

Siz cok ayrı pencereden bakıyorsunuz. Maaşı ceken uzmanlar değil işverenler. 2 aydır c sınıfı uzman icin yeni tek bir ilan bile yok. E ne yapacaksıniz? 2016 ta kadar çalışmicak misiniz?

15. asutayalkın

asutayalkın TÜİSAG Üyesi

bence biz ne kadar konuşursak konuşalım balık baştan kokmuş çözüm ortada üniversitelerde 4 yıllık okuyup tam olarak uzmanlaşmak elbette çok iyi olur ülkemiz iş yaşamına katkısı olur ancak acaba bunu biz böyle görürken başkaları neden göremiyor iş güvenliği adeta yap boz tahtası haline geldi en iyi uzman en az parayı alan uzman halinde çalışıyor bir çok arkadaşım 1 yıldır sertifika sahibi iş bulamıyor OSGB lerde çok düşük ücretlere gelin çalışın diyor ülkemizde 1 milyon 480 bin işletme var deniliyor kimse iş güvenliği uzmanı aramıyor heralde haftada 1 yada 2 ilan veriliyor durum bu bence iyi bir yerede gitmeyecek gibi görünüyor.

16. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

17. Atilla EREN

Atilla EREN TÜİSAG Üyesi

hele bir çalışında görelim. işinizi yaptığınız için hayatınızda ne değişiyor görün.

18. bulentim77

bulentim77 TÜİSAG Üyesi

10 senedir değişmedi bundan sonra da değişmez.iş bilenin kılıç kuşananındır.

Armağan Kocabaş bu yazıya teşekkür etti.
  19. Armağan Kocabaş

Hayatımız değişecekse bu işlere hiç girmeyelim zaten

20. biolog

biolog TÜİSAG Üyesi

Biyolog diye küçümsediğiniz kişiler birçok gıda ve sağlık sektöründe çalışıyor. Sadece çevreyle de değil canlıların tümüyle ilgileniyor. Bir fizikçi, kimyager, çevre mühendisi nasıl hak ediyorsa biyologlarda hak ediyorlar bu mesleği.

İnsanların MESLEKLERİNİ KÜÇÜMSEMEYİN!!!
    Sizin bölümünüzde aldıgınız eğitim kadar belki de daha fazla biz de kendi alanımızda eğitimimizi aldık.
    Sizin mesleğiniz ne bilmiyorum fakat bi inşaat mühendisi bu mesleği bir hastane ya da gıdada ne kadar yapabiliyorsa emin olun en az onun kadar inşaatta yapabilirim.

özlemşenocak bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica