Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. orhan8383

orhan8383 TÜİSAG Üyesi

Hangi sınıf belgeniz var.

2. orhan8383

orhan8383 TÜİSAG Üyesi

Arkadaş dogru söylemiş.Fiyatlar ayağa düşmüş. OSGB ler piyasayı alt-üst etmişler.500 tl ye tehlikesi fabrikalara her şey dahil fiyat veriyorlar.

3. suatt25

suatt25 Guest

c sınıfı olduğunu belirtmiş

4. tezcann

tezcann TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar benim çalıştığım firmaya,OSGB fiyat veriyor, çok tehlikeli sınıfta ve her şey dahil 650 tl.Nasıl bir anlayış bu en tehlikeli işlerden birine böyle bir komik fiyat veriyor. Mesleğe saygısı yok bu insanların yazık bu kadar emek veriyoruz.Herkes gözünü açsın lütfen küçük rakamlara anlaşma yapmayın. arkadaşlar piyasayı düşürmeyin.Benim altımda çalışan işçiler 1500-2000 tl alıyor.Adamların hiç bir sorumluluğu yok .Hesabınızı ona göre yapın.

Bence c sınıfı 3500-4000 ( tam zamanlı )
    b sınıfı 5000-6000 (tam zamanlı) liradan aşağı çalışmaması gerekir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. feridun81

feridun81 TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim...ben baktım nace koduna 42 99 08 diye bir kod yok...ama dediğiniz gibi 42 99 çok tehlikeli...o tabloda şunlar var 42 99 01,42 99 02,42 99 03,42 99 04 bu kodalr var..ama benim şirketin 42 99 08(şirketin nace kodu) yok bu kod da çok tehlikeli sınıfa mı giriyor.bunu öğrenmeye çalışıyorum..

6. abdullah aydın

abdullah aydın TÜİSAG Üyesi

ben bingöl üniversitesinde 4 yıllık iş sağlığı ve güvenliği 1. sınıfta okuyorum sizlerin bu yazıları okudukça bu bölümden soğumaya başladım bu bölüm hakkında kimler ne düşünüyor kısaca kelimelerle sizlere zahmet acaba biraz bilgi alabilirmiyim teşekkjürler.....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mehmet helvacı

mehmet helvacı TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben de yeni isg uzmanı olacam. ancak acemiyim bu konuda mesela kafamdaki sorulardan birisi biz kendi işimizi yapmak istesek gerekli ölçümleri yapabilecekmiyiz yoksa bir danışmanlık firmaının mı yapması gerekiyor yardımcı olur musunuz?

8. sdn

sdn TÜİSAG Üyesi

5 çalışanı olan az tehlikeli bir firmaya zaman olarak 5*6=30 dakika mı ayrılması gerekiyor?
    eğer öyle ise az tehlikelide aylık 12 saat bizim 217 saatten düşen kısım mı yoka bu da ayrılması gereken zaman mı?

9. MNG

MNG Guest

İşyeri ortam ölçümlerini (gürültü,aydınlatma,toz....) Akredite laboratuarınız ve akredite personelseniz yaparsınız.Değilse yetkilendirilmiş kurumlara yaptırmak zorundasınız.Bu konuda İş Hijyeni hak.yönetmelik size yardımcı olacaktır.

10. sedatkocak

sedatkocak TÜİSAG Üyesi

OSGB ye kayıt olma zorunluluğu diye bir şey yok. Bir İş güvenliği Uzmanı olarak piyasada tek başına hizmet verebilirsin. Mevzuat açısından OSGB den alınan hizmet = İş Güvenliği uzmanının sunduğu hizmet. Ancak risk analizi yaparken işin gerektirdiği uzmanlık konuları ile ilgili olarak ilgili taraflarla (İşletme içinden uzman personel vs.) işbirliği yapma yükümlülüğü var.

11. vgrkan

vgrkan TÜİSAG Üyesi

Benzer durumla bende karşılaştım. Bu durumda işyeri sicil numarasını yenilememiz gerektiği söylendi. biz yeniledik, yeni sicil numarasındaki nace koduna göre de tehlike sınıfımız belirlendi

12. Mine çağlar

Mine çağlar TÜİSAG Üyesi

sedat bey merhaba;
    peki risk değerlendirmesini kamu kuruluşları içinde osgbye bağlı olmadan yapabiliyor muyuz? örneğin ben c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım bir devlet hastanesine(çok tehlikeli/50'den fazla çalışanı var), ya da belediyeye(tehlikeli50'den fazla çalışanı var) bireysel olarak risk değerlendirmesi yapmam için nasıl bir prosedür izlemem gerekir?

13. farukavci

farukavci TÜİSAG Üyesi

Bir kaç arkadaş face den yazı yazmış, bana isg yi soruyor ve aslında alayım sertifikayı arada iş çıkar 300-500 neyse gider yaparım diye devam ediyor...6 yıldır yurtdışındayım..1000-1500 e çalışan insanı anlayamıyorum. 1.Yaptığımız iş, önce insanın hayatını korumayı ve böylelikle aile bütünlüğünü huzurunu sağlamayı hedefliyor, 2. Ne kadar işveren sorumlu olsa da en ufak bir eksikte topun ağzında işverenle birlikte isg uzmanı da yer alıyor..ve hala o OSGB lere 1000-1500 e çalışırım diyen onlarca yüzlerce insanımız var...Açığını söyliyeyim Türkiyenin büyük projelerinden birinden 4000 TL teklife hayır dedim...Eğer 1000 tl ye arkadaşlar ok demese emin olun o teklif 6000 den aşağı gelmezdi. Az direnen olsa 2500-3000 den aşağı C sınıfı çalışmaz..Arkadaşlar beni kınamayın ama 1000 tl ye çalışanlarda alayım kalsın, arada bir yaparız diyen zihniyetten sanırım...Kamu da bir 2 yıllık mezunu 2500 e yakın maaş alıyor..kıyaslayın...

14. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

su anda OSGB hizmeti sunan bir arkadasimdan aldigim bilgi..firma başıdır buyuk ihtimalle ama acı olan bu yazdigim rakam çok tehlikeli a uzmanının fiyatı..

15. oğuz erdem

oğuz erdem TÜİSAG Üyesi

http://www.sondakika.com/haber/haber-asgari-ucret-846-lira-oldu-5492155/

hangi meclisten bahsetmiştin??

16. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

17. kenzine

kenzine TÜİSAG Üyesi

Geçen sene tecrübesizken tam zamanlı olarak işe başladım C sınıfı olarak 3750 tl maaşla. şimdi b sınıfı sertifikayı bekliyorum. 8000 tl den aşağı da çalışmam..1500-2000 e insanlar nasıl çalışıyor aklım al mıyor

18. Hakan Alboğa

Hakan Alboğa TÜİSAG Üyesi

kardeş hangi sektörde çalışıyosun, hangi şehirdesin ? gereçekten var mı böyle işverenler, ben senin o aklının almadığı sınıftayım ama elimden bişey gelmiyor kendi durumumu benimde aklım almıyor 80 kişinin çalıştığı tehlikeli sınıfta çelik imalatı yapan biyerde başladım bende yeni...

19. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

maaş?

20. uzmanoldum

uzmanoldum TÜİSAG Üyesi

nasıl 3000 lira isticez arkadaşım ben sözde kendi işyerimde uzmanlık yapacaktım,beni kursa falan gönderdiler,aldım sertifikayı,şimdi osgblerden tırım tırım fiyat alıyolar,en düşük kim teklif ederse o parayı alçakmışım,çok beklersin yapmam daha iyi dedim bende,bu osgbler mahvetti herşeyi:(

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica