Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. MEZUN

MEZUN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar B sınıfı sınavını geçtim. Az öncede bir OSGB sahibiyle iş görüşmesi yaptım. Bana A sınıfının ücretinin belli olduğunu ama B sınıfının piyasa ücretinin henüz belli olmadığını söyledi. B sınıfı için gelenlerden 6.000 isteyende var, 3.000 isteyende var, 2.000 e çalışırım diyen de olduğunu söyledi. Yani görüldüğü gibi ücretleri biz aşağıya çekiyoruz. Lütfen tanıdığımız uzmanları bu konuda uyaralım. Çok düşük ücret isteyip ücretleri aşağıya çekmesinler.

2. egemensnt

egemensnt TÜİSAG Üyesi

İş arayan arkadaşların baştan özgüvenini sarsıyor... B sınıfı olup ta 2000 tl der mi insan hiç..

3. mfk321

mfk321 TÜİSAG Üyesi

A sınıfının ücreti neymiş?
    ciddi olarak soruyorum

4. memocan

memocan TÜİSAG Üyesi

OSGB ye ya işyeri sınırlaması olsun ya da çalışan başına para alırım demek de şansımızı azaltır maalesef. Buna olur diyen OSGB de zor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. suatt25

suatt25 TÜİSAG Üyesi

B sınıfları ücreti düşürüyor zaten...B sınıfı olup ta 2000 diyorsan C sınıfları kaç diycek senin yüzünden onlara diycek bişey kalmıyor..

6. mfk321

mfk321 TÜİSAG Üyesi

B lerden hiç ses çıkmıyor zaten.
    A ve C ler birşeyler ortaya çıkaracak B ler de ben de bunların arasında birşey alırım diyecek herhalde?
    ::-((

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. MEZUN

MEZUN TÜİSAG Üyesi

Ben de ciddi olarak cevap veriyorum. 7.000 - 8.000

8. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bende b sınıfı uzmanım (yeni b sınıfı oldum) ama b sınıfı olan bir kişinin 200o tl çalışacağını hiç ihtimal vermiyorum. bence OSGB gelen uzmanları düşük ücrete kapatmak için uzmaları kandırmaya çalışıyor. ayrıca b sınıf olan birisnin piyasada yaklaşık 5 yıllık bir tecrübesi vardır. 2000 tl ücreti zaten kazanıyordur.

9. uğur eryurt

uğur eryurt TÜİSAG Üyesi

- Calisma ve Sosyal Guvenlik Bakani Celik, is guvenligi uzmanligi ve is yeri hekimligi sinavinin sonuclandigini, goreve baslayacak 75 bin 990 kisiyle sahada toplam 89 bin 867 is guvenligi uzmaniyla 21 bin 159 is yeri hekiminin gorev yapacagini bildirdi.

10. Numan Beşir

Numan Beşir TÜİSAG Üyesi

arkadaş haklı. OSGB'ler sizin üzerinizden parayı vuracak size 1000-1500 tl'ye iş yaptıracak.

11. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

hayırlısı olsun

12. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELİK, İŞ GÜVCENLİĞİ UZMANLIĞI VE İŞ YLERİ HEKİMLERİNİN sınav SONUÇLARINI AÇIKLADI

ANKARA (İHA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği sınavlarının sonuçlandığını, yeni göreve başlayacak 75 bin 990 kişili ile birlikte, sahada toplam; 89 bin 867 İş Güvenliği Uzmanı ve 21 bin 159 İşyeri Hekiminin görev yapacağını açıkladı.

Bakan Çelik, yaptığı açıklamada, yapılan tespitlere göre,

264 bin 132 çok Tehlikeli Sınıfı,
    333 bin 250 adet Tehlikeli sınıfı ve
    804 bin 771 Az Tehlikeli sınıfına

giren işyeri bulunduğunu belirterek 21 Aralık tarihinde yapılan sınavda başarılı olan adayların bu alanda çalışacaklarını kaydetti.

Bakan Çelik, adayların göreve başlaması ile birlikte,

Çok Tehlikeli sınıfı İşyeri tetkikinde uzmanı başına düşen aylık işyeri sayısının 18,

Tehlikeli sınıfı İşyeri tetkikinde uzman başına 4

Az Tehlikeli sınıfı İşyeri tetkikinde uzman başına aylık 11 işyeri düştüğünü açıkladı.

Kaynak : http://yerel.iha.com.tr/calisma-ve-...-sonuclarini-acikladi-ankara-20140116AW000130

13. uğur eryurt

uğur eryurt TÜİSAG Üyesi

Asbest söküm uzmanlıgi belgesi almalimiyim sizce?? Bilgi is imkami?

14. svskyaa

svskyaa TÜİSAG Üyesi

merhabalar
    Tüm isg uzmanlarını sabırlı olsunlar.İşyeri ile anlaşma yaptıklarında ilk önce alacağı sorumlulkları düşünmeli ve bunun üzerinden bir maaş veya ücret düşünmeli.Her uzman bu işlerin sorumluluğunu iyi biliyor.

15. MNG

MNG Guest

Yeliz
    Yazıların faydasız olduğuna nasıl karar verdiniz merak ettim.

16. ömür akkaya

ömür akkaya TÜİSAG Üyesi

kamuda çalışan uzman arkadaş varmı acaba? ben 112'de çalışıyorum ve yapı öğretmeniyim. c sınıfı için yeni kayıt yaptırdım. bana uzunca bilgi verebilirseniz sevinirim.

17. MUSTAFA KANATU

MUSTAFA KANATU TÜİSAG Üyesi

Arkdaşlar,
    Şubat sınavına benim gibi büyük hevesle hazırlanıp da C sınıfı sınavı açılmayacağı için giremeyen arkadaşlar varsa aşağıdaki mail'e C sınıfı sınav açılması için talep maili yazabilirler.Uygun değerlendirilirse zaman varken açılabilir diye düşünüyorum.Aksi takdirde benim gibi A sınıfına geçmeyi hedefleyenlerin durumu kritik olabilir.Şöyle ki daha sonra da sadece A.B,C sınıfı sınav açılır ve yükseltme sınavı açılmazsa süre 02 Ağustos 2014 tarihinde biteceğinden C gurubunda kalırız.
    LÜTEFEN İSTEK MAİLİ İLETİNİZ. Adres; facar@csgb.gov.tr

18. myxoma

myxoma TÜİSAG Üyesi

bir OSGB ile görüşme yaptım, projelerimizde görevlendirmek için uzman arayışımız var dedi. yemek zaten gittiğim yerlerden olacakmış. yol için araç vereceklermiş mazot zaten sen dert etmeyeceksin dedi. evet ücrete gelince ücret 1500. c sınıfıyım, 21 aralıkta sınavıyla belgeyi.

zaten şu anda çalıştığım yerde daha yüksek aldığımı söyledim ve olumsuz döndüm geri. direk tamam dedi. çünkü nasıl olsa kabul edecek bir sürü kişi var.

bu da benim deneyimim.

19. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Ben de görüşmeye gittim karşıma bir doktor çıktı... Ne kadar istediğimi sordu. Sizin verebileceğiniz ücret nedir onu söyleyin dedim, bana 3000 demez mi? A sınıfı uzmana bu kadar verebilirlermiş çünkü piyasa ne olur onu bilemiyorlarmışşşşşşşşşşşş

Güldüm...

Arkadaşlar piyasa gerçekten kadar düşecekse sakın kendi mesleğinizi yaptığınız işten ayrılarak ( 8 - 10 yıllık meslek erbabısınız ve işiniz mutlaka vardır ) bu işi yapıp başınızı derde sokmayın, hapis cezaları ve tazminatlar var DEĞMEZ...

Last edited by a moderator: 20 Ocak 2014
  20. MEZUN

MEZUN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşın dediği gibi böyle düşük ücret veren OSGB leri kabul etmeyelim. Kesinlikle A sınıfı için 3.000 liraya bu iş yapılmaz. Ne kadar ucuza uzman bulursak o kadar iyi anlayışında olan OSGB ler var.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. asbest söküm uzmanı maaşı nedir

,
  2. asbest söküm uzmanı maaşı

,
  3. asbest söküm uzmanı maaş

,
  4. adr uzmanlarının aldığı maaş
Yandex.Metrica