Soru : İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Ogün Güroğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İSG UZMAN MAAŞLARI

OSGB LERDE :
C SINIFI UZMAN 2400/3000 NET
B SINIFI UZMAN 4000/6000 NET
A SINIFI UZMAN 8000/10000 NET

ÖZEL ŞİRKETLERDE:
C SINIFI UZMAN 2500/3500 NET
B SINIFI UZMAN 5000/7000 NET
A SINIFI UZMAN 10000/15000 NET

NOT : Verilen ücretler net ücretlerdir net ücrete agi, yol, yemek gibi diğer sosyal haklarınız dahil değildir elinize geçecek olan toplam net tutardır. Ayrıca verilen ücretler şirketlere ve şirketlerin sizinle yaptığı anlaşmalara göre değişkenlik gösterebilir.

Ülkemizin her yerinde bu şekilde belli bir ücret politikası uygulansa çok güzel olur. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Aras Kocatepe

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ülkemizin her yerinde bu şekilde belli bir ücret politikası uygulansa çok güzel olur. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
rica ederim esas ücret politikası devletin isg uzmanı alımı yapmaya başlamasından sonra şekillenecek ve nihayetinde devletin kadroya aldığı uzmanlara verdiği maaşlar özel sektör için referans olup belirleyici rol oynayacaktır.

ilker1

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
osgb den 217 saate 4750 maaş alıyordum işi bıraktım. serbest çalışıyorum 80 saat iş aldım 9000 tl gelirim var. osgb de para kazanamazsınız arkadaşlar

alperen3

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İSG UZMAN MAAŞLARI

OSGB LERDE :

ÖZEL ŞİRKETLERDE:

NOT : Verilen ücretler net ücretlerdir net ücrete agi, yol, yemek gibi diğer sosyal haklarınız dahil değildir elinize geçecek olan toplam net tutardır. Ayrıca verilen ücretler şirketlere ve şirketlerin sizinle yaptığı anlaşmalara göre değişkenlik gösterebilir.
Bu verileri İrlanda dan mı aldınız hiç böyle bir ilan görmedim 3 yıldır boştayım 2 bine razıyım

mkekin1970

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İSG UZMAN MAAŞLARI

OSGB LERDE :

ÖZEL ŞİRKETLERDE:

Çok güzel fiyat değerlendirmesi yapmışsınız ama neye göre alınması gereken rakam olarak tabi ki doğal ama rakamları vermezler. Bir çok arkadaş buna şahit hatta geçer gibi rakam teklif ediyorlar...

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
hocam thy ingilizce bilen ve eğitim verebilecek tecrübeli B uzman arıyor mevcut uzmana 10000 e yakın maaş veriyor.Biz THY nin taşeronuyuz tecrübesiz C uzmanımız var o 2500 alıyor.
Hangi şirket sizin? THY nin mülakatına katılan arkadaşımda iyi derecede ingilizce biliyor. B sınıfı uzmana net 2800 3 ayda bir 1 maaş ikramiye demişler. 2801 yapmamışlar. Ayrıca vardiya usulu çalışır mısınız demişler. İlanınızda vardiya yazmıyor diye sorunca kem küm etmişler. Şimdiki şirketinde 3000tl ye çalışıyor. 3500 e anlaşmıştı önceden. Maaşına kesinti yaptılar. Kabul ediyorsan 3000 etmiyorsan git dediler. gitti. 1 ay sonra geldi tamam dedi. Şu an 3000 e devam ediyor. Eğer THY çağırsaydı THY ye 2800 e gidecekti.

Yanlış anlamayın, sizin duyduğunuz 10000 kulaktan dolma olmasın?

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Hangi şirket sizin? THY nin mülakatına katılan arkadaşımda iyi derecede ingilizce biliyor. B sınıfı uzmana net 2800 3 ayda bir 1 maaş ikramiye demişler. 2801 yapmamışlar. Ayrıca vardiya usulu çalışır mısınız demişler. İlanınızda vardiya yazmıyor diye sorunca kem küm etmişler. Şimdiki şirketinde 3000tl ye çalışıyor. 3500 e anlaşmıştı önceden. Maaşına kesinti yaptılar. Kabul ediyorsan 3000 etmiyorsan git dediler. gitti. 1 ay sonra geldi tamam dedi. Şu an 3000 e devam ediyor. Eğer THY çağırsaydı THY ye 2800 e gidecekti.

Bizim firmamız

Bizim şirket panaroma temizlik THY taşeronuyuz içerde uzmanımız var THY TEKNİKte ondan aldığım bilgidir.Ama 3500 liraya tekamül eder sizin söyledğiniz şartlarda ing bilen B uzman bulamazlar çalışmaz.

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
benimde sorduğum arkadaşlar C-B 4000-6000 arası maaş alıyorlar.. iyi firmalar , tecrübeliler.

Mühdis

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba c sınıf uzmanım yeni aldım ama mühendis olarak tecrübem var.osgb ile görüştüm fiyatların çok düşük olduğunu biliyordum ama 1000 tl yi duyunca gerçekten şok oldum. Tek çalışmayı düşünerek bu işe girmiştim ama firmalar birde işyeri hekimi bulmakla uğraşmak istemiyor sanırım. Ne önerirsiniz nasıl bir yol izlemeliyim.

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
1000 TL yi kabul etme... Asgari ücretli işe gir , bi de uzman olarak sorumluluk altına girme... Bu ne tezatlıktır... Önceki yorumlarda arkadaş 4000 - 6000 veriyorlar demiş , sonra 1000 lira teklif edenler var diyenler var... Bindik bi alamete , gidiyoruz kıyamete... Daha çok düşer bu fiyatlar...

Mühdis

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bende kabul etmeyi düşünmüyorum ama anladığım çalışanlar öyle ve kabul eden çok malesef. İng. Öğr bi arkadaş biz ne alakaysak bizde aldık iş güv uzm sertifikası dedi şaşırdım. Sanırım alakalı alakasız herkese dağıtıldığı için bu duruma gelmiş bu iş. Öğrenmek istediğim bu işi bireysel küçük firmalara yapan varmı varsa biraz anlatabilirmi fiyat nasıl sigorta nasıl hekimi bizmi buluyoruz

BekirSulun

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İSG UZMAN MAAŞLARI

OSGB LERDE :

ÖZEL ŞİRKETLERDE:

Hocam bu fiyatlari nereden yazdiniz pratikte hic boyle fiyatlar yok

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bende kabul etmeyi düşünmüyorum ama anladığım çalışanlar öyle ve kabul eden çok malesef. İng. Öğr bi arkadaş biz ne alakaysak bizde aldık iş güv uzm sertifikası dedi şaşırdım. Sanırım alakalı alakasız herkese dağıtıldığı için bu duruma gelmiş bu iş. Öğrenmek istediğim bu işi bireysel küçük firmalara yapan varmı varsa biraz anlatabilirmi fiyat nasıl sigorta nasıl hekimi bizmi buluyoruz
1000 lira teklif eden OSGB olta atıyor sadece ama batar bence ayakta duramaz kimse 1000 liraya çalışmaz heleki istanbulda.tekstilkent osgb cenneti işe başlayan bütün tecrübesiz c ler 2000 lirayla başlıyorlar işe sakın uyduruk OSGB lerin tuzağına düşmeyin.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
1000 TL yi kabul etme... Asgari ücretli işe gir , bi de uzman olarak sorumluluk altına girme... Bu ne tezatlıktır... Önceki yorumlarda arkadaş 4000 - 6000 veriyorlar demiş , sonra 1000 lira teklif edenler var diyenler var... Bindik bi alamete , gidiyoruz kıyamete... Daha çok düşer bu fiyatlar...
Benim tanıdığım hiçbir uzman özellikle B sınıfı 4000 tl altına çalışmıyor.C lerde ise en düşük geçen yıl bu zamanlar 1750 ye girdi bi arkadaşım o da şuan 2500 alıyor.Tamam haklısınız ölücülük yapan dip fiyat teklif eden osgb ler var ama hiçkimse onlarla çalışmıyor ve batıyorlar.

Barış Nalçacı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
2015 YILI ÜCRETLİ ÇALIŞAN MÜHENDİS MİMAR VE ŞEHİR PLANCISI ASGARİ ÜCRETİ 3000 TL. OLARAK BELİRLENDİ
Bunu baz alırsak C için en az 3.000, B için 5.000, A için 7.500 TL'den aşağı çalışmamak uygun olur.
Ahmet bey ben OSGB değilim ama ne güzel demişsiniz ... 2015 yılı mimar mühendis vb. asgari ücreti diye.... İSG uzmanlığı ayrı birşey bu yazdığınız ayrı birşey . neyle neyi kıyaslıyorsunuz ... isg uzmanlığını sadece mühendisler değil teknik öğr. ve teknikerlikten geçme kişiler de yapıyor.

Aras Kocatepe

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Hocam bu fiyatlari nereden yazdiniz pratikte hic boyle fiyatlar yok
Özellikle Marmara merkezli firmalarda çalışanların aldığı ücreti yansıtıyor ancak bu ücretleri vermek istemeyen firma sayısı veren firma sayısından çok fazla kaldıki bur cogu isg gereksiz öylesine bir birim gibi goruyorlar ancak bu değişecek değişiyor da arkadaşların dediği gibi kimse düşük ücretleri kabul etmesin bu işin tehlikesi var cocuk oyuncağı değil müfettiş savcı ilk sana hesap soracak belki geceleri uykun kaçacak esinle çocuğunla rahat uyuyamayacaksin hersey para değil yuksek ücreti ben şu acıdan önemsiyorum cimri olmayan firma gerekli önlemlerin alınmasında da kesenin ağzını açar o bilinçle hareket eder tam tersi bur durum olursa işveren hem uzmanı hem de alınması gereken önlemleri önemsemez sizi mecburiyetten çalıştırır orada vakit kaybedip kendinizin ve baskalarının hayatını riske Atmanın gercekten bir degeri yok...

huner46

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Gecen hafta bir osgb gorusme icin cagirdi. Saatli randevu verdiler. 3 vasita degiserek Tam zaminda randevuya yetistim. Sirada bekleyen 20 - 25 tane uzmani gorunce büyük sok yasadim dusuruldugumuz hale. A - B sinifi uzmanlardi bekleyenler. Bu ne saygisizlik diye gorusmeden ayrilan 4, 5 kisi oldu benim gibi.
Tabi kapiya diziyorlar okadar uzmani ucuza calistiracak adam ariyorlar besbelli.

huner46

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Moderatör tarafında düzenlendi:
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.