Soru : İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

omer_bacak

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İş buldum
Firma OSGB
Yer: Antalya
Sektör Elektrik dağıtım Arıza Giderme
Maaş: 7000 + Araç ve yakıt + Tam SGK + Yemek
Darısı tüm arkadaşların başına. Moralinizi bozmayın, düşük maaş istemeyin, bildiğiniz sektörde iş arayın en önemlisi sabredin, oluyor.

M. Raşit Sarıyar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bugün c sınıfı uzman olarak bir firmaya iş görüşmesine gittim. 2 dk sohbet sonrasında işi paraya getirdi dedim ilk önce nerede ne hizmeti verdiğinizi ve benim pozisyonumu konuşalım ona göre fiyat vereyim dedim. şantiye işiymiş arkadaşlar bu yüzden fiyat olarak 3 bin lira istedim bence inşaat işi için gayet makul bir fiyat.. biz sizinle çalışmak istiyoruz ama bu fiyat bizi sarsar dedi bende hiç oralı olmadım gayet net 3 bin de direndim sonrasında beni uğurladı. Yapılacak işi konuşmadan direk fiyat sormasından anlamıştım zaten ilan 1 aydır açık 400 başvuru var yani geleni eliyorlar direk fiyat vermelerinden belli kurnaz oldukları. İçimde hiç bir sıkıntı yok bence bu şekilde dik dursak her şeyin hallolacağı görüşündeyim. Peki siz neler düşünüyorsunuz?

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İş buldum
Firma OSGB
Darısı tüm arkadaşların başına. Moralinizi bozmayın, düşük maaş istemeyin, bildiğiniz sektörde iş arayın en önemlisi sabredin, oluyor.
Tebrik ederim. Hayırlı olsun. Araba ve yakit aylik 1500 tl ek gelir demek valla. Helala olsun. Çok sevindim. Peki 7000 net mi? Sgk kac tl yatacak? Brut ne yani?

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar bugün c sınıfı uzman olarak bir firmaya iş görüşmesine gittim. 2 dk sohbet sonrasında işi paraya getirdi dedim ilk önce nerede ne hizmeti verdiğinizi ve benim pozisyonumu konuşalım ona göre fiyat vereyim dedim. şantiye işiymiş arkadaşlar bu yüzden fiyat olarak 3 bin lira istedim bence inşaat işi için gayet makul bir fiyat.. biz sizinle çalışmak istiyoruz ama bu fiyat bizi sarsar dedi bende hiç oralı olmadım gayet net 3 bin de direndim sonrasında beni uğurladı. Yapılacak işi konuşmadan direk fiyat sormasından anlamıştım zaten ilan 1 aydır açık 400 başvuru var yani geleni eliyorlar direk fiyat vermelerinden belli kurnaz oldukları. İçimde hiç bir sıkıntı yok bence bu şekilde dik dursak her şeyin hallolacağı görüşündeyim. Peki siz neler düşünüyorsunuz?
Tebrik ederim. En doğrusunu yapmissin. Durmak yok yola devam. Bu arada 3 az bile. 4 dicektin. Insaat işi malum...

Berken

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
1500 kişinin çalıştığı bir işyerindeyim. Bugüne kadar sadece bir uzmanla iş yürütülüyordu. Ben aslında burada üretim kısmında çalışıyorum. Benim gibi 4-5 arkadaş ileriye dönük iş güvenliği belgesi almıştık. Her 250 kişiye bir uzman düşünce şimdi işveren bunu fırsat bildi ve bizleri oraya yazdılar hem üretimdeyiz hem iş güvenliğine bakıyoruz. Hee maaşımızda değişmedi, ekstra risk aldık ama maaş aynı. Ne yapalım iş değiştirmemek için katlanıyoruz ve bu kanunla belki yeni alınacak kişilerin ekmek parasına mani oluyoruz:( Belgen mi var derdin var. Ama suç bizde, devletin şişirmesiyle neden alırız ki bu belgeyi. İşverenler bir şekilde işlerini bedavaya çözüyorlar ve bu yüzden ben Türkiye'de çalışma sistemi kölelik sistemi olarak görüyorum..
arkadaşım kölelik sistemi tartışılır anlarım ama sen köleliğe razıysan ben ne diyim.yani nezaketen göstermelik te olsa bir bedeli vardır ve teklif etmesi gerekir patronun.bu nasıl bir iştir ki katlanıyorsun.tarla mı bağışladı size.pes yani.üzüldüm

baki karaman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
1500 kişinin çalıştığı bir işyerindeyim. Bugüne kadar sadece bir uzmanla iş yürütülüyordu. Ben aslında burada üretim kısmında çalışıyorum. Benim gibi 4-5 arkadaş ileriye dönük iş güvenliği belgesi almıştık. Her 250 kişiye bir uzman düşünce şimdi işveren bunu fırsat bildi ve bizleri oraya yazdılar hem üretimdeyiz hem iş güvenliğine bakıyoruz. Hee maaşımızda değişmedi, ekstra risk aldık ama maaş aynı. Ne yapalım iş değiştirmemek için katlanıyoruz ve bu kanunla belki yeni alınacak kişilerin ekmek parasına mani oluyoruz:( Belgen mi var derdin var. Ama suç bizde, devletin şişirmesiyle neden alırız ki bu belgeyi. İşverenler bir şekilde işlerini bedavaya çözüyorlar ve bu yüzden ben Türkiye'de çalışma sistemi kölelik sistemi olarak görüyorum..
Arkadaşım işten ayrılma pahasına da olsa isg katip den bu işyeri nden çıkışını bir an önce yapmanı tavsiye ederim.

baki karaman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
aynen katılyorum
Ben de katılmak istiyorum eğer bu söylediğinizi belgeleyebilecek en ufak bir yazılı kanıt varsa gönderin bana Avukatlarıma dava açtıracağım.Madem bende etkilendim ve onlar yüzünden zararımız varsa...

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İş buldum
Firma OSGB

Hayırlı olsun, diğer arkadaşlarımızada bu dik duruş ve neticesi nasip olur inşallah,

136 saat hastane için OSGB den teklif edilen 3000 TL, bende kabul etmedim kamuya devam :)

omer_bacak

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tebrik ederim. Hayırlı olsun. Araba ve yakit aylik 1500 tl ek gelir demek valla. Helala olsun. Çok sevindim. Peki 7000 net mi? Sgk kac tl yatacak? Brut ne yani?
evet net. sgk 7000 den

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ben iş bulamıyorum valla ve maaşlar yerlerde c sınıfı

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bu konu 6 Ocak 2012 yılında açılmış. Günümüze kadar yazılan, tartışılan ücretler gösteriyor ki her yıl daha bir dibe vuran biraz daha değersizleşmiş fiyat politikaları. İş güvenliği uzmanlarının da öz güveni zamanla azalmış, bir bıkkınlık bir yılgınlık motivasyonları bozulmuş. Neticede bu gidişe dur demek de devam ettirmek de yine bizlerin ( İGU ) elinde. Lütfen mesleğin zorluklarını ve itibarınızı düşünerek fiyat tekliflerini değerlendirelim.

Nazım42

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İstanbul'da saçma sapan maaş teklif eden OSGB'ler ve işverenler var. Bunlara itimat etmeyin arkadaşlar.İstanbul için C sınıfı uzman en az 2000-2500 TL. , B sınıfı uzman 3500-4000 liradan aşağı çalışmaması lazım. Hele ki B uzman Ağır ve Tehlikeli işlerde çalışacak ise bu rakamlar daha da artmalıdır. İş yerinde ölüm halinde ömrünüzden 15 sene (en fazla) çalmalarına müsaade etmeyin. Firmalar akıllı, esiri olmayın. İşinizin kıymetini bilin, ona göre maaş isteyin.

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İstanbul'da saçma sapan maaş teklif eden OSGB'ler ve işverenler var. Bunlara itimat etmeyin arkadaşlar.İstanbul için C sınıfı uzman en az 2000-2500 TL. , B sınıfı uzman 3500-4000 liradan aşağı çalışmaması lazım. Hele ki B uzman Ağır ve Tehlikeli işlerde çalışacak ise bu rakamlar daha da artmalıdır. İş yerinde ölüm halinde ömrünüzden 15 sene (en fazla) çalmalarına müsaade etmeyin. Firmalar akıllı, esiri olmayın. İşinizin kıymetini bilin, ona göre maaş isteyin.
rakamları beğnemedim.. 2500-3500 c, 4500-5500 b, 5500-7000 a olmalı.. ama net tabi.. bu rakamlar net olmalı..
yakında olacak sabredin..

Nazım42

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bu bilgiye nerden vakıfsınız Ali Bey? Piyasa şartları mı bunu gerektirecek? Yoksa İGU odası gibi bir şey mi kurulacak?

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu bilgiye nerden vakıfsınız Ali Bey? Piyasa şartları mı bunu gerektirecek? Yoksa İGU odası gibi bir şey mi kurulacak?
Hiç biryerde nalmadım Nazım Bey. Ben söylüyorum. Herkes uygulasın diye. Hepimiz bir olursak bu rakamları elde etmek zor olmayacaktır.
Bakınız bir osgb ye 10 bin bürüt derim. aramadılar. bir başka yere 7 bin net dedim. aramadılar.. demekki altına çalışan var..
çalışmasın kimse.. bu forumda olmayıpta çalışan varsa çok üzücü bir durum. ama saatler arttı. sınavlar zorlaştı. yılda iki ye düştü. sayı çok artmıyor. yakında igu bulunamayacak duruma gelebilir. gelmesi için denetim şart.. buda yapılacak. isg katip ten raporlar çekilmiş. bakanlık duyurdu. öncelikle sgk kontrolü, sonra isg katip i kullanmayan yada eksik kullananlar tespit edilecek.. yavaş yavaş bu rakamlar belkide yukarlarını göreceğiz umudundayım.
Tavsiyem, kimse benim söylediğim rakamların altına inmesin.. lütfen..

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
rakamları beğnemedim.. 2500-3500 c, 4500-5500 b, 5500-7000 a olmalı.. ama net tabi.. bu rakamlar net olmalı..
yakında olacak sabredin..

ankara da 3-4 osgb ile görüştüm, artık görüşmeye gitmiyorum, söyledikleri;
sektör genel olarak inşaat,
A-B arası ayrım yapmıyoruz,
ücret 2750-3000 TL,
sigorta asgari ücret,
Bir tanesi araç ya da 500 yakıt ve 250 multi net verdi
Durumlar böyle...

gandagana

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ben yakın zamanda bir residence projesinde c sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak işe başladım.ayrıca a sınıfı uzmanları da var.8 ay işsiz kaldım forumlardaki yorumları okudum.gittiğim görüşmelerde 1500-1800 tl arasında teklif ettiler ve 2000 diyeni duymadım.teklifler çok az geldi işsizlik canıma tak edince 1800 tl ye başladım.cumartesi de dahil tam gün çalışıyorum .
evet aldığım riskin karşılığı kesinlikle bu değil 5 6 ay sonra proje bitecek ben edindiğim tecrübeye bakıyorum ya da kendimi bu şekilde avutuyor muyum artık 5 6 ay sonra görücez.
demem o ki şu fiyatın altında çalışmayın demekle olmuyo.5 10 sene sonra iş güvenliğine daha da önem verilecek diye senelerce bekleyemeyiz. deneyimsizsek bunu kabul etmek zorundayız maalesef.

uzman ist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Yanlis yapiyorsunz arkadaslar.ucuza calismayin.ben c yim 3200 tl aliyorm.piyasada isi bilen uzman yok .emin olun eger isinizi biliyor ve bildiginizi karsi tarafa hisettirdiginzde istediginiz maasi alirsinz.

emre cakiroglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ankarada 1750 tl nın ustunu teklıf eden bir teklife rastlamadım..temmuz ayında ne gibi değişiklikler var acaba bekleyelimmi yoksa artık son deme geldim herhangi birini kabul edeceğim..Cuma günüde İstanbul Bahçeşehir de bir avm residance inşaatından bir teklif geldi oda 2.bin :/ Son olarakta asonsor kazasında durum nedir netleşen bir karar varmıdır bilen biri var mı?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.