Soru : İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

uzman ist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
2 bine git hocam ama işe giderken metrise ara sira ugra sonra yabancilik cekme.

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ankara da 3-4 osgb ile görüştüm, artık görüşmeye gitmiyorum, söyledikleri;
sektör genel olarak inşaat,
A-B arası ayrım yapmıyoruz,
ücret 2750-3000 TL,
sigorta asgari ücret,
Bir tanesi araç ya da 500 yakıt ve 250 multi net verdi
Durumlar böyle...
gitme ve görüşme dostum.. bu rakamı kabul eden isg uzmanları için üzgünüm.. onlar muhtemelen aç ve açıkta kalmamak için bu rakamları kabul ediyorlar.. üzgünüm ve beni yanlış anlamasınlar ama kendi kendilerine zarar veriyorlar.. çok yazık..

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
C sınıfı uzmanlar artk inşaatlarda çalışamaz.. isg katip kabul etmiyor.. isg katip ten sözleşme yapmadıysanız o rakama çalışın.. riskiniz yok demektir.. ::ok::

ama tecrübeli işgüvenliği uzmanı olmadığı kesin. hatta A sınıfları bile tecrübeli deil. şu anda çalışma saatleri güncellenmemiş belliki.. güncellense piyasada iş güvenliği uzmanı talep patlaması olması lazımdı.. ::ok::

Tulus

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ama tecrübeli işgüvenliği uzmanı olmadığı kesin. hatta A sınıfları bile tecrübeli deil. şu anda çalışma saatleri güncellenmemiş belliki.. güncellense piyasada iş güvenliği uzmanı talep patlaması olması lazımdı.. ::ok::

1 Ocak'tan bu yana 600.000 üzerinde sözleşme yenilenmiştir. (Uzman+Hekim)

mawitech

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
biri bana söylesin c sınıfı biri artık tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde nasıl isg katipten gösteriliyor ... sırf işi öğrenmek için gidiyorsun 1500 veya 2000 alıyorsun önemli değil çalışan değilsin ki ... isg katipde görünmediğin sürece nasıl B olacaksın ...

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
biri bana söylesin c sınıfı biri artık tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde nasıl isg katipten gösteriliyor ... sırf işi öğrenmek için gidiyorsun 1500 veya 2000 alıyorsun önemli değil çalışan değilsin ki ... isg katipde görünmediğin sürece nasıl B olacaksın ...
aynen bazı yerler banada raporlama falan teklif ediyorlar hiçbir risk yok ama sonra b olmak istediğinde sıkıntı olmayacak mı c olarak çalışıyor görünmeyecem sonuçta

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ben yakın zamanda bir residence projesinde c sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak işe başladım.ayrıca a sınıfı uzmanları da var.8 ay işsiz kaldım forumlardaki yorumları okudum.gittiğim görüşmelerde 1500-1800 tl arasında teklif ettiler ve 2000 diyeni duymadım.teklifler çok az geldi işsizlik canıma tak edince 1800 tl ye başladım.cumartesi de dahil tam gün çalışıyorum .
evet aldığım riskin karşılığı kesinlikle bu değil 5 6 ay sonra proje bitecek ben edindiğim tecrübeye bakıyorum ya da kendimi bu şekilde avutuyor muyum artık 5 6 ay sonra görücez.
demem o ki şu fiyatın altında çalışmayın demekle olmuyo.5 10 sene sonra iş güvenliğine daha da önem verilecek diye senelerce bekleyemeyiz. deneyimsizsek bunu kabul etmek zorundayız maalesef.
1500-1800 e bedava gitmişsiniz desem yeridir.Heleki inşaatta.İşte 5-6 ay sonra başka projeye başlayacağınız zaman adamlar yine sizin şuanki düşüncenizdeki 1500-1800 gibi cüzi ücretlere emeğini satan piyasayı dibe çeken arkadaşları tercih edecekler.Ne kadar tanıdığım C uzman varsa 3000-3500 arasına başladı inşaata.Bu sizin çalıştığınız ücret dibin dibidir ve işin bonusu cumartesi de çalışıyorsunuz.

houston

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar tecrübeli olup kurumsal şirketlerde çalışanlar maval okumasın burda 2 bini kabul etmeyin 1800ü çok az diye. Tuzunuz kuru ona girme bunu beğenme demek kolay. Üniversitelerden çıkıp kapı kapı iş gezen insanları da anlayın. Düşük teklifleri kabul edenlere burun kıvırmayın ya nasıl yaparsın arkadaşım şöyle böyle diye.Veriyosanız bu arkadaşlara 3000binden iş arayın görüşün. Piyasada yok öyle 3000 5000 c sınıfı falan. Herkes az maaş aldığını it gibi çalıştığının farkında osgb lerde. Ama yok napıcan yok yani ben 2200 alıyorum ilk işim ama bi örneğim daha yok arkadaş çevremde hepsi daha düşük bazıları nerdeyse asgari ücret. Bi arkadaş yazmış yukarda 8 ay işsiz kaldım diye. Özet geçmiş işte dik duran isg cilere ne olduğunu :) Bu iş ya kanka 2 yi kabul etme daha yüksek iste diyenlerle olmaz.Çok beklersin 3 bini :) Oda kurucan sendikan olucak vs vs. Neyse herkese bol kazançlar kazasız günler..

houston

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
he varsa da bildiğiniz 3 bin veren osgb ler tecrübesiz uzmana yazın buraya firma adlarını. reklamı olsun hem osgb nin teşekkür mail i atalım hatta uzmana gösterdikleri değer için. böylece söylentide kalmaz benim bi arkdaş var 3 alıyo 5 alıyo tecrübesizken diye :)

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ne kadar çok seviyoruz abartmayı :)
bu abartma değil bence.. bnu bir igu söylememeli.. sana 2000 veren iş veren eksikleri asla gidermez. giderilmeyen eksikler den her 300 de 29 u yaralanma, 1 i ölümle biter.. ihtimali sen hesaplarsın muhtemelen..

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar tecrübeli olup kurumsal şirketlerde çalışanlar maval okumasın burda 2 bini kabul etmeyin 1800ü çok az diye. Tuzunuz kuru ona girme bunu beğenme demek kolay. Üniversitelerden çıkıp kapı kapı iş gezen insanları da anlayın. Düşük teklifleri kabul edenlere burun kıvırmayın ya nasıl yaparsın arkadaşım şöyle böyle diye.Veriyosanız bu arkadaşlara 3000binden iş arayın görüşün. Piyasada yok öyle 3000 5000 c sınıfı falan. Herkes az maaş aldığını it gibi çalıştığının farkında osgb lerde. Ama yok napıcan yok yani ben 2200 alıyorum ilk işim ama bi örneğim daha yok arkadaş çevremde hepsi daha düşük bazıları nerdeyse asgari ücret. Bi arkadaş yazmış yukarda 8 ay işsiz kaldım diye. Özet geçmiş işte dik duran isg cilere ne olduğunu :) Bu iş ya kanka 2 yi kabul etme daha yüksek iste diyenlerle olmaz.Çok beklersin 3 bini :) Oda kurucan sendikan olucak vs vs. Neyse herkese bol kazançlar kazasız günler..
haklı gibi görünsende yaklaşımını öfkeli gördüm.. kimse damdan düşer gibi yüksek maaşlara iş bulmadı. kaldıki 1 ocak tan itibaren maaşlar yükselecek diyoruz.. çünkü saatler arttı. siz çalışın düşük maaşa, 7-8 ay sonra sizin iki katınıza çalışanlar başlarsa ne yapacaksınız?

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
he varsa da bildiğiniz 3 bin veren osgb ler tecrübesiz uzmana yazın buraya firma adlarını. reklamı olsun hem osgb nin teşekkür mail i atalım hatta uzmana gösterdikleri değer için. böylece söylentide kalmaz benim bi arkdaş var 3 alıyo 5 alıyo tecrübesizken diye :)
osgb bize söylermi sence igu ya ne kadar verdiğini? mantıklı geliyor mu bu sana?

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Cem Bey ben yükseklerde uçun havalarda gezin 10000 15000 talep edin demiyorum.Sadece yeni başlayacak uzmanlar birlik olsun komik rakamlara evet demesinler diyoruz.3000 maaş bu iş için son derece normal polis maaşı öğretmen maaşı ortada

Hüsameddin CEBRE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkdaşlar ben fiyat ile ilgili yorum yapmak istemiyorum ama düşük ücrete sırf tecrübe edinmek için çalışan arkadaşlara şunu söylemek istiyorum çok çalışın işinizi iyi öğrenin mesleğin onurunu yükseltin herkezin sizin işnize saygısı olsun ve sonrada hakkınız olan ücreti iş verenden isteyin.Ben böyle düşünüyorum kendimde bunu uyguladım şuanda aldığım ücret ve işimden memnunum inşşalh diğer arkadaşlarımda benim koşullarımda çalışır.

Berk şentürk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hiç kimse kızmasın bozulmasın yukarıda zikredilen maaşlar çok abartı olarak görüyorum.Sonuç olarak hepimiz lisans mezunuyuz ve bir sınavla almış olduğumuz belgeden bu kadar performans beklememiz ilginçtir.C sınıfı için 3500-4000 li rakamlar komik geliyor yani.Ayrıca illa ki bu işin sonu hapiste bitecek diye birşey yok insanlara bunu empoze etmemek gerek sıkıntıları bulur yazarsın defterine sonrasını patron düşünsün.

Serdar Kınay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hiç kimse kızmasın bozulmasın yukarıda zikredilen maaşlar çok abartı olarak görüyorum.Sonuç olarak hepimiz lisans mezunuyuz ve bir sınavla almış olduğumuz belgeden bu kadar performans beklememiz ilginçtir.C sınıfı için 3500-4000 li rakamlar komik geliyor yani.Ayrıca illa ki bu işin sonu hapiste bitecek diye birşey yok insanlara bunu empoze etmemek gerek sıkıntıları bulur yazarsın defterine sonrasını patron düşünsün.

mahkemelere hiç yolunuz düştümü bilmiyorum ama ölümlü bir iş kazasında ve ya yaralanmasında hakimler illa suçlu bulmak için çaba harcarlar ve orada çok güçlü kanıtlar sunmanızı beklerler.En ufak ihmarkarlıkta size suç yazabilirler.Ayrıca ülkemizde hakimdenhakime değişen kararlarda çoktur.İş mahkemelerde şansa kalmıştır.Bunları 2 yıldır mahkemelere başkakonularda gelen giden olarak biliyorum.

Bilal Emiroğlu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Şimdi olaya bir de işveren tarafından yaklaşacağım.

Herkes maaşlardan dem vurmuş. Fakat fiilen sen bu maaşı hak edebilecek kapasitede misin? İnsanlar bunu ne kadar sorguluyor?
Bir holdingde Hse Manager olarak çalışıyorum. Şantiyelerimizden birinde değerlendirilmek üzere C sınıfı uzman arıyoruz. Aklımdaki maaş da hiçte öyle 1500-1750 tl değil. Sitelere ilan veriyoruz ve değerlendirmeye başlıyorum.

3. günün sonunda başvuru sayısı 300.
Cv 'lerin hepsine baktım. Eleye eleye 3'e indirebildim. Düşünebiliyor musunuz? 3 !

Elenme sebepleri,
1. Fotoğraflar; Düğünde çekildiği fotoğrafı koyan, selfie koyan, arkadaş ortamında nargile içerken fotoğraf koyan, KEDİSİNİ KOYAN (evet bildiğiniz kedi)...

2. Cv'de bulunan tüm yazıları 14 punto ile yazarak aralara 10 punto serpiştiren, kimisini italik, kimisini bold yazan, tablo çizdi ise kenar boşlukları, tablo izdüşümleri asimetrik olan mı ararsınız, hele biri vardı ki 16 punto ile tüm cv yi bold ve italik hazırlamıştı okumaya çalışırken gözlerim yandı resmen.

3. Boyu, kilosu, saç rengi vb. fazlaca detaylı kişisel ve karakteristik özelliklerini yazan,

4. Mülakata çağırdığım kişilerden yalan konuşan (ingilizce seviyesi : iyi vb.)

300 başvuru içinden doğru düzgün oturup konuşabildiğimiz, iş görüşmesini sohbete çevirebildiğimiz yalnızca 1 kişi çıktı. O da ilanda şantiye yeri belirtilmesine rağmen "gelip gidemem ben" dedi.

Velhasıl, burada 3000-4000 isterken güzel, fakat iş görüşmesinde, o masada bu paraya değmez damgasını yiyorsunuz. Sözüm meclisten dışarı olsun ama, iş arayan uzmanların %90'ı talep ettikleri para etmez.

Talep ettiği maaşa değip değmeyeceği bir kenara, kendi hayatını ve belki geleceğini şekillendirebilecek bu yazılı ve sözlü görüşmeler sırasında bu kadar savruk, özensiz, tekdüze, sıradan ve sokaktan davranan kişiye, sahadaki yüzlerce kişiyi nasıl emanet edersiniz?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.