Soru : Iş Güvenliği Uzmanı Olarak Görevlendirilen Memura Yapılacak Ödeme

tumer23

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar merhaba
ben ...il milli eğitim müdürlüğünde tam zamanlı iş güvenliği uzmanı olarak valilik oluru ile görevlendirildim.
milli eğitim bakanlığının yayınladığı genelgede tam zamanlı olarak görevlendirildiğim için bir ödeme yapılmayacağı belirtiliyor.
peki benim yasal olarak bu görevlendirmeden alabileceğim bir ödeme yok mu?
benim kadrom hizmetli bu arada...

aydın çavana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar merhaba
ben ...il milli eğitim müdürlüğünde tam zamanlı iş güvenliği uzmanı olarak valilik oluru ile görevlendirildim.
milli eğitim bakanlığının yayınladığı genelgede tam zamanlı olarak görevlendirildiğim için bir ödeme yapılmayacağı belirtiliyor.
peki benim yasal olarak bu görevlendirmeden alabileceğim bir ödeme yok mu?
benim kadrom hizmetli bu arada...
Tam zamanlı görevlendirme yerine ...... saat şeklinde alsaydınız hiçbir engel kalmayacaktı. Oluru tekrar bu şekilde almak ve görevine ek olarak belirtin .Yani tam zamanlı olarak fiilende yapsanız olurunuz o şekilde olsun. Yoksa ücret alamazsınız kaldı ki olmayan kadroya nasıl Valilik Oluru ile tam zamanlı atanıyorsunuz oda düşünülmesi gereken ayrı bir durum.

tuana tuana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tümer 23 arkadaşım bu görevlendirme nasıl oldu.ayrintili yazarmisin belki bizimde işimize yarar

tuana tuana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hatta mail watsapp bi şekilde görüşmek lazım bu konuyu

tumer23

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Tümer 23 arkadaşım bu görevlendirme nasıl oldu.ayrintili yazarmisin belki bizimde işimize yarar

milli eğitim bakanlığının ilgili genelgesine istinaden il milli eğitim müdürlüğüne başvurdum. onlarda benim hiç haberim olmadan görüşümü almadan direkt olarak [geçici görevlendirme ile tam zamanlı iş güvenliği uzmanı olarak] bu şekilde bir valilik oluru almışlar.
ben ilk başta istemedim (çünkü ben çalıştığım ilçe milli eğitim müdürlüğünde kısmı zamanlı olarak çalışmak istemiştim.) ama sonra görüştüm ve kabul ettim. şimdilik çalışıyorum ama ödeme ile ilgili bir şeyler olmayacaksa bende görevlendirmem bittiğinde ilçede kısmi zamanlı olarak çalışmaya devam etmek istediğimi dile getire3ceğim bilmiyorum nasıl olacak ama şimdilik bu şekilde devam...

tumer23

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
TUANA TUANA siz de mi milli eğitim personelisiniz???

tuana tuana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ben adliyede çalışıyorum ama fizik öğretmeniyim bende görevlendirme talebinde bulunabilirmiyim

uzmanöğretmen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
milli eğitim bakanlığının ilgili genelgesine istinaden il milli eğitim müdürlüğüne başvurdum. onlarda benim hiç haberim olmadan görüşümü almadan direkt olarak [geçici görevlendirme ile tam zamanlı iş güvenliği uzmanı olarak] bu şekilde bir valilik oluru almışlar.
ben ilk başta istemedim (çünkü ben çalıştığım ilçe milli eğitim müdürlüğünde kısmı zamanlı olarak çalışmak istemiştim.) ama sonra görüştüm ve kabul ettim. şimdilik çalışıyorum ama ödeme ile ilgili bir şeyler olmayacaksa bende görevlendirmem bittiğinde ilçede kısmi zamanlı olarak çalışmaya devam etmek istediğimi dile getire3ceğim bilmiyorum nasıl olacak ama şimdilik bu şekilde devam...
Çalıştığım ilde de tam zamanlı görevlendirmeler yapıldı haftada 18 saat ek ders ücreti ödeniyor. Norm kadro fazlası öğretmeni tam zamanlı olarak görevlendirdiler.

tuana tuana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Yani Meb de çalışmak şart mı

tuana tuana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Kamuda çalışmak yetersiz diyorsunuz.kadromuz Meb de olmalı anladığım kadarıyla

polat1980

Üye
TÜİSAG Üyesi
Çalıştığım ilde de tam zamanlı görevlendirmeler yapıldı haftada 18 saat ek ders ücreti ödeniyor. Norm kadro fazlası öğretmeni tam zamanlı olarak görevlendirdiler.
Gülbay hanım meb de tam zamanlı olarak görevlendirilenlere ücret ödeniyormu? Ayrıca 18 saat ek ders ücreti olarakmı hesaplanıyor

tuana tuana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Adalet Bakanlığının bi çalışması var mı acaba .Bilgisi olan var mı. Kurumlar arası geçiş yaparak görevlendirme talebinde bulunabilirmiyiz

uzmanöğretmen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Gülbay hanım meb de tam zamanlı olarak görevlendirilenlere ücret ödeniyormu? Ayrıca 18 saat ek ders ücreti olarakmı hesaplanıyor
Norm kadro fazlası öğretmeni tam zamanlı İGU olarak görevlendirdiler ve kasım ayından beri haftada 18 saat ek ders ücreti alıyor. Yalnız genelgede norm kadro fazlası olmayıp görevi kabul edene ücret ödenmeyecek gibi bir ibare vardı, o durum nasıl olur bilemiyorum.

tumer23

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Norm kadro fazlası öğretmeni tam zamanlı İGU olarak görevlendirdiler ve kasım ayından beri haftada 18 saat ek ders ücreti alıyor. Yalnız genelgede norm kadro fazlası olmayıp görevi kabul edene ücret ödenmeyecek gibi bir ibare vardı, o durum nasıl olur bilemiyorum.

arkadaşlar işte zaten benimde gündeme getirmek istediğim konu buydu.
ben mesela kadrom öğretmen değil muhtemelen bu yüzden beni tam zamanlı olarak görevlendirdiler. ve ben de bu yüzden ek bir ödeme alamıyorum şu naki mezuata göre.
bu durumda ben ve benim gibiler ekstra bir ödeme almadan sosyal haklarında bir iyileşme olmadan büyük bir riskin altına girmiş oluyoruz.
ümidimiz iş güvenliği uzmanlığı kadrosu açılması ve kadroya sınavsız geçilmesi inşaallah bir gelişme olur.

polat1980

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar işte zaten benimde gündeme getirmek istediğim konu buydu.
ben mesela kadrom öğretmen değil muhtemelen bu yüzden beni tam zamanlı olarak görevlendirdiler. ve ben de bu yüzden ek bir ödeme alamıyorum şu naki mezuata göre.
bu durumda ben ve benim gibiler ekstra bir ödeme almadan sosyal haklarında bir iyileşme olmadan büyük bir riskin altına girmiş oluyoruz.
ümidimiz iş güvenliği uzmanlığı kadrosu açılması ve kadroya sınavsız geçilmesi inşaallah bir gelişme olur.
Kesinlikle haklısınız ayrıca bir kadro olması lazım ve bunun maaşı olması gerekir.ek iş olarak görüldüğü sürece bu iş çok zor yapılır.bende tam zamanlı görevliyim para alamıyorum.

tumer23

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Kesinlikle haklısınız ayrıca bir kadro olması lazım ve bunun maaşı olması gerekir.ek iş olarak görüldüğü sürece bu iş çok zor yapılır.bende tam zamanlı görevliyim para alamıyorum.
polat1980 siz nerde görevlisiniz. hangi kurumda ve kadronuz ne?

ali7385

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Görevlendirme yazısında ilgili memur ASIL İŞİNİ AKSATMAMAK KAYDIYLA İSG UZMANI OLARAK GÖREVLENDİRİLMİŞTİR yazarsa aylık 80 saate kadar yani 1260 TL ücret alabilir.Şimdilik 657 ye tabi personel hariç sigortası ilgili işyeri tarafından yatırılan çalışanlar (çırak ve stajyerler dahil) kapsama dahil diye biliyorum.

polat1980

Üye
TÜİSAG Üyesi
polat1980 siz nerde görevlisiniz. hangi kurumda ve kadronuz ne?
halk sağlığı müdürlüğünde toplum sağlığı merkezinde görevliyim ocak 2014 den beri uzman olarak sözleşme imzaladım ama para alamıyorum

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.