Soru Iş Güvenliği Uzmanı Olarak Görevlendirilen Memura Yapılacak Ödeme

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında tumer23 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. tumer23

tumer23 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba
    ben ...il milli eğitim müdürlüğünde tam zamanlı iş güvenliği uzmanı olarak valilik oluru ile görevlendirildim.
    milli eğitim bakanlığının yayınladığı genelgede tam zamanlı olarak görevlendirildiğim için bir ödeme yapılmayacağı belirtiliyor.
    peki benim yasal olarak bu görevlendirmeden alabileceğim bir ödeme yok mu?
    benim kadrom hizmetli bu arada...

2. aydın çavana

aydın çavana TÜİSAG Üyesi

Tam zamanlı görevlendirme yerine ...... saat şeklinde alsaydınız hiçbir engel kalmayacaktı. Oluru tekrar bu şekilde almak ve görevine ek olarak belirtin .Yani tam zamanlı olarak fiilende yapsanız olurunuz o şekilde olsun. Yoksa ücret alamazsınız kaldı ki olmayan kadroya nasıl Valilik Oluru ile tam zamanlı atanıyorsunuz oda düşünülmesi gereken ayrı bir durum.

3. tuana tuana

tuana tuana TÜİSAG Üyesi

Tümer 23 arkadaşım bu görevlendirme nasıl oldu.ayrintili yazarmisin belki bizimde işimize yarar

4. tuana tuana

tuana tuana TÜİSAG Üyesi

Hatta mail watsapp bi şekilde görüşmek lazım bu konuyu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tumer23

tumer23 TÜİSAG Üyesi

milli eğitim bakanlığının ilgili genelgesine istinaden il milli eğitim müdürlüğüne başvurdum. onlarda benim hiç haberim olmadan görüşümü almadan direkt olarak [geçici görevlendirme ile tam zamanlı iş güvenliği uzmanı olarak] bu şekilde bir valilik oluru almışlar.
    ben ilk başta istemedim (çünkü ben çalıştığım ilçe milli eğitim müdürlüğünde kısmı zamanlı olarak çalışmak istemiştim.) ama sonra görüştüm ve kabul ettim. şimdilik çalışıyorum ama ödeme ile ilgili bir şeyler olmayacaksa bende görevlendirmem bittiğinde ilçede kısmi zamanlı olarak çalışmaya devam etmek istediğimi dile getire3ceğim bilmiyorum nasıl olacak ama şimdilik bu şekilde devam...

6. tumer23

tumer23 TÜİSAG Üyesi

TUANA TUANA siz de mi milli eğitim personelisiniz???

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. tuana tuana

tuana tuana TÜİSAG Üyesi

Ben adliyede çalışıyorum ama fizik öğretmeniyim bende görevlendirme talebinde bulunabilirmiyim

8. uzmanöğretmen

uzmanöğretmen TÜİSAG Üyesi

Çalıştığım ilde de tam zamanlı görevlendirmeler yapıldı haftada 18 saat ek ders ücreti ödeniyor. Norm kadro fazlası öğretmeni tam zamanlı olarak görevlendirdiler.

9. tuana tuana

tuana tuana TÜİSAG Üyesi

Yani Meb de çalışmak şart mı

10. uzmanöğretmen

elbette ki, şu an için ilgili genelge de dışarıdan hizmet almayın diyor. Sanırım 16 sayılı genelge idi, ağustos 2014 de yayınlandı.

11. tuana tuana

tuana tuana TÜİSAG Üyesi

Kamuda çalışmak yetersiz diyorsunuz.kadromuz Meb de olmalı anladığım kadarıyla

12. uzmanöğretmen

sizin kurumunuzda da muhakkak İGU görevlendirmeleri başlayacaktır, görevlendirmeler öncelikle kurum içinden yapılır.

13. polat1980

polat1980 TÜİSAG Üyesi

Gülbay hanım meb de tam zamanlı olarak görevlendirilenlere ücret ödeniyormu? Ayrıca 18 saat ek ders ücreti olarakmı hesaplanıyor

14. tuana tuana

tuana tuana TÜİSAG Üyesi

Adalet Bakanlığının bi çalışması var mı acaba .Bilgisi olan var mı. Kurumlar arası geçiş yaparak görevlendirme talebinde bulunabilirmiyiz

15. uzmanöğretmen

Norm kadro fazlası öğretmeni tam zamanlı İGU olarak görevlendirdiler ve kasım ayından beri haftada 18 saat ek ders ücreti alıyor. Yalnız genelgede norm kadro fazlası olmayıp görevi kabul edene ücret ödenmeyecek gibi bir ibare vardı, o durum nasıl olur bilemiyorum.

16. tumer23

tumer23 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar işte zaten benimde gündeme getirmek istediğim konu buydu.
    ben mesela kadrom öğretmen değil muhtemelen bu yüzden beni tam zamanlı olarak görevlendirdiler. ve ben de bu yüzden ek bir ödeme alamıyorum şu naki mezuata göre.
    bu durumda ben ve benim gibiler ekstra bir ödeme almadan sosyal haklarında bir iyileşme olmadan büyük bir riskin altına girmiş oluyoruz.
    ümidimiz iş güvenliği uzmanlığı kadrosu açılması ve kadroya sınavsız geçilmesi inşaallah bir gelişme olur.

17. polat1980

polat1980 TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle haklısınız ayrıca bir kadro olması lazım ve bunun maaşı olması gerekir.ek iş olarak görüldüğü sürece bu iş çok zor yapılır.bende tam zamanlı görevliyim para alamıyorum.

18. tumer23

tumer23 TÜİSAG Üyesi

polat1980 siz nerde görevlisiniz. hangi kurumda ve kadronuz ne?

19. ali7385

ali7385 TÜİSAG Üyesi

Görevlendirme yazısında ilgili memur ASIL İŞİNİ AKSATMAMAK KAYDIYLA İSG UZMANI OLARAK GÖREVLENDİRİLMİŞTİR yazarsa aylık 80 saate kadar yani 1260 TL ücret alabilir.Şimdilik 657 ye tabi personel hariç sigortası ilgili işyeri tarafından yatırılan çalışanlar (çırak ve stajyerler dahil) kapsama dahil diye biliyorum.

20. polat1980

polat1980 TÜİSAG Üyesi

halk sağlığı müdürlüğünde toplum sağlığı merkezinde görevliyim ocak 2014 den beri uzman olarak sözleşme imzaladım ama para alamıyorum

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. iş güvenliği uzmanı öğretmen ne kadar maaş alır

,
  2. milli eğitim iş guvenliği uzmanı

,
  3. meb iş güvenliği uzmanı alacak

,
  4. valilik tarafından görevlendirilen memur ek ders alır mı ders alır,
  5. milli egitimde isg uzmani olunur mu,
  6. öğretmenlikten kurumlar arası geçiş iş güvenliği uzmanlığı,