Iş Güvenliği Uzmani Sözleşmesi Yeni Versiyon

yeni hali ile sözleşme beklentileri karşılıyormu

• Kullanılan toplam oy
    41

selcukaslan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
sözleşme örneğini word olarak nereden indirebilirim

Batu OSGB

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren

Ekli dosyalar

• sözleşme yeni.jpg
    sözleşme yeni.jpg
    927.5 KB · Görüntüleme: 217

Batu OSGB

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Arkadaşlar boş sözleşme nerede yayınlandı acaba?
Bu sözleşme 04.02.2013 tarihinde yayınlanacaktır.Şu anda ben bu sitede paylaştım arkadaşlarımız burdan kopyalayarak kullanabilirler.Sadece isgfrm form'unda yayınladım başka hiç bir sitede bulamassınız

inceduygu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ayhan Bey bir sorum olacak ben firmanın kadrolu mühendisiyim ben bu sözleşmeyimi dolduracağım yoksa yönetmelikte ek -4b den bahsediyor onumu doldurup yollayacağım

Ali KÖKSAL

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Ayhan Bey bir sorum olacak ben firmanın kadrolu mühendisiyim ben bu sözleşmeyimi dolduracağım yoksa yönetmelikte ek -4b den bahsediyor onumu doldurup yollayacağım

Yenisi çıkana kadar eskisi geçerlidir. (Resmi olarak yenisi henüz çıkmamıştır.)

srkn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
03.01.2013 tarihinde bir firma ile yaptığım sözleşmeyi bakanlığa iadeli taahhütlü gönderdim. 3-4 gün sonra bakanlığa ulaştığına dair alındı bilgisi de geldi. Ancak , 8 gün sonrasına kadar onay ile ilgili hala bir gelişme olmayınca Alo 170 e sordum. 5 gün sonra aldığım cevap ,yoğunluk dolayısı ile henüz incelenmekte olduğu bildirildi. Şu tarih itibariyle tarafıma ulaşan bir bilgi yok. Nasıl bilgi alabilirim ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Batu OSGB

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
ek-4 çok dar kapsamlı tutulmuş bir sözleşme örneğidir.-Yeni sözleşme örneği daha kapsamlı ve basit olarak yapılmış ve geçerli olan sözleşme ekidir. Bunlar olmasa bile işverenle yapmış olduğunuz ve anlaşma maddeleri ve kanunda yer alan maddeleri herhangi bir kağıda yazıp karşılıklı onaylasanız bile buda geçerli.O yüzden siz en son anlaşmaya görede yapabilirsiniz.

Batu OSGB

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
4 şubatta yeni bir genelge yayınlanacak ve bu genelgenin içinde yeni sözleşme örneğide bulunmaktadır.Ayrıca yeni düzenleme ile A-B-C sınıfları dışında yeni bir sınıf daha eklenecek A1-A2-A3 gibi ve genelge ile B sınıfı olan arkadaşlar resmi olarak A sınıfına yükseltilecek çalışma bu yönde .Genelge yayınlanınca ortaya ne çıkacak ona bakmamız gerekecek.

Batu OSGB

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
03.01.2013 tarihinde bir firma ile yaptığım sözleşmeyi bakanlığa iadeli taahhütlü gönderdim. 3-4 gün sonra bakanlığa ulaştığına dair alındı bilgisi de geldi. Ancak , 8 gün sonrasına kadar onay ile ilgili hala bir gelişme olmayınca Alo 170 e sordum. 5 gün sonra aldığım cevap ,yoğunluk dolayısı ile henüz incelenmekte olduğu bildirildi. Şu tarih itibariyle tarafıma ulaşan bir bilgi yok. Nasıl bilgi alabilirim ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
Yılbaşında resmen zorunlu hale gelen kanun uygulaması nedeniyle yoğunluk yaşanmaktadır.O yüzden belge kontrol ve onay süreçleri 20 güne kadar çıkmaktadır.Sizin çalışmanızı etkileyecek bir durum yok.Çalışmaya devam edebilirsinizz

Batu OSGB

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
yeni sözleşme örneği ben çok beğendim ve paylaşmak istedim.Biraz daha geliştirilebilir
İş güvenliği uzmanlarının iş yeri denetimlerinde zorunlu olarak yapması gerektiği iş yeri denetim raporlarında ÇSGB 'nın hepsini bir arada görmeniz açısından uygulamaya koyduğu denetleme formu arkadaşlarımızın bilgisine sunuyorum.

Ekli dosyalar

• denetim.jpg
    denetim.jpg
    689.7 KB · Görüntüleme: 147

gökhan işgüven

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
iş güvenliği uzmanının görev ve sorumluluklarının belirtildiği yönetmelikte neler yapması gerektiği belli. Soru: neden sözleşmede ayrıca madde koymaya ihtiyaç vardır.

Batu OSGB

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Yenisi çıkana kadar eskisi geçerlidir. (Resmi olarak yenisi henüz çıkmamıştır.)
Ek- 4 yerine kullanabilirsiniz. Yönetmelikte ve tüzükte yeni sözleşme örneği kullanımı onaylandı ve halen OSGB'ler kullanıyor

Batu OSGB

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
iş güvenliği uzmanının görev ve sorumluluklarının belirtildiği yönetmelikte neler yapması gerektiği belli. Soru: neden sözleşmede ayrıca madde koymaya ihtiyaç vardır.
Olmasını istemeyiz ancak herhangi bir kaza neticesinde yasal olarak savunma yapabilmemiz sözleşmede tekrar tekrar hem işveren hem İGU imza altına alara için İş güvenliği uzmanının görev ve yetkileri işverenle karşılıklı olarak teyit ederek imzalıyorlar. Kanun maddeleri dışında bir şey yazılmıyor zaten.
Yeni sözleşme örneğini ben hazırlamadım sadece bunun daha kapsamlı ve daha uygulanabilir olduğunu belirttim ve hala onu savunuyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.