Iş Güvenliği Uzmanı-yeni Çalışma Süreleri Hesabı

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Faydalı Yayınlar' kısmında SONER YILDIRIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Talha TAFLIOĞLU

Talha TAFLIOĞLU TÜİSAG Üyesi

Ayrıca 600 çalışanı olan tehlikeli sınıfına giren bir işyerinde sizin hesaba göre çalışma süresi 6:00 olarak görünmekte bu mudur doğru olan ?

blacksea61 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bunun için zaten bir makine var 'hesap makinesi' işçi sayısı x tehlike sınıfına göre çalışma süresi bunu dakika olarak verir hesap makinesi, 60 a bölerseniz hesap makinesi size kaç saat çalışacağınızı söyler :D

3. Alper Erkmen

Alper Erkmen TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Saat ve Dakika Hesabı olan yeni dosya ektedir.

Ekli Dosyalar:

begumsurmus, mutozor ve fethiye bu yazıya teşekkür etti.
  4. degiray

degiray TÜİSAG Üyesi

Evet aynen öyle , yeniden sözleşme yapılmalı ,
    Şöylede bir durum var. 2 ay evvel sözleşme yapanlarda var o arkadaşları da burdan veya farklı yerlerden uyardık. Yeni yön. çıkana kadar biraz bekleyin diye açıkcası ben öyle yaptım. Şimdi yeni süreleri olan sözleşmelerimi yollayacağım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. oezguel

oezguel TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar, paylaşım ve yorumlaırnız için teşekkür ederim.

peki saat başına alınması gereken ücretler nerede yazıyor acaba,
    standart bir ücreti var mı bu işin?

bazı arkadaşlar "risk analizi"nin 5bin tlye kadar fiyatının olduğunu söylüyor...
    bu, normal İSG uzmanının çalışma saatlerinin dışında aldığı bir ücret mi?

6. Şükran TUNA ASLAN

Şükran TUNA ASLAN TÜİSAG Üyesi

ÇSGB alo 170 aradım sordum; dilekçe vermek yeterliymiş ben de aynı durumdayım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. csungur

csungur TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iş yeri hekimi çalışma sürelerinde bir değişiklik va mı peki?

teşekkürler

8. unforgiven2

unforgiven2 TÜİSAG Üyesi

merhabalar arkadaşlar...hangi yönetmelikte yazıyor yenı saatler...yönetmelikte yazanı yazabilirmi bi arkadaş ..teşekkürler

9. unforgiven2

unforgiven2 TÜİSAG Üyesi

:) yaw ben bulamadım ..şuan işteyim hersiteyi açmıyor .. bir musluman kardeşim yazabilirmi yönetmelikte tam olarak ne yazıyorsa..acil lazım

10. Handan A.

Handan A. TÜİSAG Üyesi

Alo 170 bende aradım bana 1 temmuz 2013 e kadar süreniz var dedi ,dilekçe verilecek demedi bilmiyorum :)

11. buketdemir

buketdemir TÜİSAG Üyesi

nasıl bir dilekçe vermemiz yeterli Şükran hanım ?bende aynı durumdayım çünkü..

12. celal

celal TÜİSAG Üyesi

13. heracleia

heracleia TÜİSAG Üyesi

30.06.2012 - 29.12.2012 tarihleri arasında çalıştığınız işyerinde işveren ile c sınıfı ig uzmanı olarak yapmış olduğunuz sözleşme içerisinde yeralan çalışma süresi nin bakanlığa gönderilmesi sonucu bakanlıktan gelen onay yazısı içeriğine göre 27.11.2010 tarihli iş güven.uzman. yönetmelikteki çalışma süreleri esas alınmış idi.
    29.12.2012 deki yönetmeliğe göre tekrar mı onay alınacak ? bu kısmı tam zamanlı olarak yazanlar haricindeki grubun tekrar mı sözleşme tazelemesi ihtiyacı doğdu ?

cevap 2 - 3 arkadaştan geldi. Alo 170 in aranıp dilekçe gönderilmesi ve 1 temmuz 2013 e kadar süremiz olduğu konularında...

olay ne kadar süre olduğu ve dilekçe gönderilmesi gerekiyor ile sınırlı değil. müşterek hareket ederek bu konuda alınacak aksiyonu belirlemek gerekiyor. Konu ile ilgili daha açık ve net bilgi sahibi olabilen varsa paylaşabilir mi..

14. Ferdi Sevir

Ferdi Sevir TÜİSAG Üyesi

Resmi Gazetede yayınlanan yeni "İş Güvenliği Uzmanlığı Görev, Yetki, Sorumluluk Eğitimleri Hakkında Yönetmelik" kapsamında İş Güvenliği Uzmanlarının çalışma süresi hesaplaması değişmiştir. Ayrıca; Bakanlıkça taslağı yayınlanan yeni "İşyeri Hekimliği Görev, Yetki, Sorumluluk Eğitimleri Hakkında Yönetmelik" kapsamında, İşyeri hekimlerinin ve Diğer Sağlık Personelinin çalışma süresi hesaplamaları değişmiştir.

Yeni hesaplama tablosu burada var...

sas, atalay.ayaz, mutozor ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  15. DENİZ YILMAZ

DENİZ YILMAZ TÜİSAG Üyesi

Paylaşım için teşekkürler....

16. Şükran TUNA ASLAN

Şükran TUNA ASLAN TÜİSAG Üyesi

firmanızla yaptığınız sözleşmede eski yönetmeliğe göre ... kadar olan süre yeni yönetmeliğe göre .. kadar saat/ay olmuştur gereğini arz ederim şeklinde bir dilekçe.

buketdemir bu yazıya teşekkür etti.
  17. kalite007

kalite007 TÜİSAG Üyesi

wwwosgbdunyasicom açıldı

18. ihsanates

ihsanates TÜİSAG Üyesi

enteresan rakam arttıkça çalışma süresi saçmalamaya başlıyor. 300, 3000 den daha fazla çalışıyor

19. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

Okuldaki öğrenciler işci diye sayılır mı?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica