Iş Güvenliği Uzmanının Kendi Işini Yapması

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında minaako tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. GÜLDEN YILMAZ

GÜLDEN YILMAZ TÜİSAG Üyesi

Tutanak nasıl olmalı.Notere onaylatılması gereken bir belgemi açıklayabilirseniz sevinirim. Elinizde bir örnek varsa yollayabilir misiniz. Teşekkürler

2. chemistanbul

chemistanbul Banned

bu mesajımı öncelikle güncellemek isterim.yeni gören arakdaşlar yanlış anlamasın.bu mesaj 15 mayıs taki eğitim yönetmeliğinden önce yazıldığı için yapabilecek çok vardı o zamanlar.o işler yapılabilecek işler olarak belirtilmişti.malum şuan eğitim dışarıdan bireysel olarak verilememektedir.

tutanak derken;

3. minaako

minaako TÜİSAG Üyesi

İyi günler bir iki tanıdık inşaatlarına risk analizi yaptırmak istiyorlar ve eğitim verdirmek istiyorlar. bilgim dahilinde risk analizini yapmada sorun yok fakat eğitim için ya kendi çalışanı olmak gerekiyor yada OSGB olmak gerekyir. acaba bunun başka bir yolu yokmudur. eğitim verebilirmiyim. bir arkadaşım bir iki günlük işe giriş çıkış yaparak eğitim verebileceğimi söyledi bunun hakkında doğru bilgiye nerden ulaşabilirim bilen varsa paylaşırsa sevinirim

4. gulsahgulsah1

gulsahgulsah1 TÜİSAG Üyesi

Bir danısmalık firmasının bana verdıgı işlere giderek firma üzerinde % de alıyrm.Bunun dısnda da bireysel olarak buldugum iş yerleri var. C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak risk analizi ,acil durum eylem planı ve eğıtım hiç bir şahıs şirketi kurmadan bireysel olarak yapabilkir miyim? Teşekkürler..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ahmet Tevfik Altınöz

Ahmet Tevfik Altınöz TÜİSAG Üyesi

Ben de risk analizi ve acil durum eylem planı hizmetlerini vermek istiyorum bağımsız olarak. Hem firma hem de kendim mağdur olmadan, yasal çerçeveye uygun olarak nasıl yapabilirim?

6. evrim aker

evrim aker TÜİSAG Üyesi

Tehlike sınıfı ne olursa olsun C sınıfı bir iş güvenliği uzmanı danısmanlık firması kurarak risk analizi,acil eylem planı,temek isg egitim hizmeti verebilir.Sonuc olarak firmaya serbest meslek makbuzu kesilir ve işverinin size sigorta yapmasına veya sözleşme yapılmasına gerek yoktur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Ancak bu yaptıkları yönetmeliğin bahsettiği risk analizi, eğitim olmaz. Zira yönetmelikler bu noktada kısıt getirmiş. Hiçbir danışmanlık firması, hiç bir sınıfa İSG eğitimi veremez. Firmanın iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulundurma zorunluluğu varsa risk analizini bu uzman ve hekimin ve diğerlerinin yer aldığı ekip yapacak.
    Bunlar yönetmeliklerde yazanlar.

8. evrim aker

evrim aker TÜİSAG Üyesi

Bakanlık denetimlerinden sorunsuz bir şekilde geçilmiştir.Bilginize

9. doğa34

doğa34 TÜİSAG Üyesi

Denetimde mutlaka istedikleri belgeler nelerdir?

10. evrim aker

evrim aker TÜİSAG Üyesi

Denetimlerde bizzat bulunmadım ama işverenin bize söylediği işyerinin risk analizi,acil eylem planı ve çalışanlara verilen iş güvenliği eğitim belgelerinin kontrol edildiği

doğa34 bu yazıya teşekkür etti.
  11. alper duran

alper duran TÜİSAG Üyesi

merhaba
    ben c sınıfı uzmanım
    danısmanlık fırması acmak ıstıyorum
    kımlere nasıl hzımet verebılırm
    ayrıca hekım olması sartmı
    bu konuda gunlerdır arastırma yapıyorum ama elle tutulur bır bılgıye ulasamadım saygılar

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica