Iş Güvenliği Uzmanları Işverenden Çok Para Istiyor!!!

dj_shark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Mühendis odası kadar saçma bir oda yok bilmem ne partisinden daha çok siyaset yapan bir oda.. Ne hakkımı korudun sen 5 yıldır bana zarardan başka bir şey değil

servet yortumluk

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kardeşim atalarımız boşuna dememişler; Birlikten kuvvet doğar, diye ,
Şu anda bütün bu işe gönül vermiş arkadaşların birbirimize destek olma zamanıdır,
köstek olma zamanı değil,
Zaman içerisinde haksızlıklar yerini doğruluğa bırakacaktır,
Buna inanarak ve özveriyle paylaşarak çözebiliriz,
Kazasız günler dilerim,

mesutozbakan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Yanılıyormuyum bilmiyorum ama Bakanlık Risk Analizini, 10 kişiden az çalışanı olan yerler için İşveren (Muhasebeci), 10 üzeri çalışanı olan yerler için İşyeri hekimi barındıran kurula (OSGB) yapma yetkisi vererek bağımsız çalışmak isteyen İSG uzmanlarını tabir-i caizse Çırağa çıkartıyor.

servet yortumluk

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Nerede yazdığını paylaşır mısın?
İyi akşamlar,

erhancak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Siz mesleğiniz için neler yaparsınız sesinizi duyurmak adına. Forumlar üzerinden eleştiri yapmak dışında. çok merak ettim gerçekten. (Bişeyler yapıyorsanız sözüm yok, yapmıyorsunuz da demiyorum sadece merak ediyorum.) iş güvenliği uzmanlarının bağlı olduğu bir oda ya da benzeri örgütleri bulunmadığından seslerini duyuramıyorlar. bu yüzden yakınmıyor muyuz yeri geldiğinde. Odaları güçlü kılan meslektaşlarıdır. Birlik ve beraberliktir.
Tabi ki olumsuz tarafları yok değil ama meslek odaları gibi sivil toplum örgütleri olmazsa olmaz!
Merhabalar Üstad bence TÜSİAG kendi haklarını savunabilecek kapasiteye sahip bir topluluktur. Bu nedenle Mühendisler odası gibi bir takım odaların yardımına ihtiyaç olduğunu sanmıyorum. Burası TÜSİAG ki emin olun oda olduğumuzda TÜSİAG bizim haklarımızı sonuna kadar savunacaktır. Ben sivil toplum kuruluşlarına karşı değilim karşı olduğum mühendisler odasında ki herşeyi biz biliriz biz yaparız zihniyetidir. Herşeyden kendilerine pay çıkartan sömürgeci zihniyettir. Saygılarımla

erhancak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
inanamadım, ilk defa bir mühendislik odası böyle bir uygulama yaptı. tebrik ederim!
Sevcan Hanım siz hangi taraftansınız Mühendislik odası sayfası değil burası burası TÜSİAG açılımını hatırlatmama gerek varmı acaba yine de ben hatırlatayım Türkiye İşyeri Uzmanları ve İşyeri Hekimliği topluluğu ben de mühendisim ama ondan önce İş güvenliği Uzmanıyım.

nado

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Yanılıyormuyum bilmiyorum ama Bakanlık Risk Analizini, 10 kişiden az çalışanı olan yerler için İşveren (Muhasebeci), 10 üzeri çalışanı olan yerler için İşyeri hekimi barındıran kurula (OSGB) yapma yetkisi vererek bağımsız çalışmak isteyen İSG uzmanlarını tabir-i caizse Çırağa çıkartıyor.

yok böyle bir şey... 01.07.2013 tarihinden itibaren uzman ve hekim katılımı olmaksızın risk değerlendirmesi yapılamaz.
yönetmeliği yeniden okuyunuz risk değerlendirmesi yönetmeliği dışında bir kaynak veya sözü ciddiye almayınız.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.