Soru Iş Güvenliği Uzmanlarının Düşürülen Çalışma Süreleri

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında yenibirdost tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yenibirdost

yenibirdost TÜİSAG Üyesi

İş güvenliği uzmanlarının düşürülen çalışma süreleri

2. yenibirdost

yenibirdost TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar iş güvenliği uzmanlarının kişi başına aylık 10,15,20(tehlike sınıflarına göre) olan sürelerinin yeni değişiklikle 6,8,12 ye düşürülmesi uzmanları negatif yönde çok etkilede hizmet ücretleri buna orantılı olarak düştüğü için maaşlar ve gelirler yükselmedi ama 2 yere bakan uzman aynı paraya 3 yere bakmak zorunda kaldı.OSGB'ler bu durumdan etkilenmedi uzmanlara daha çok iş yüklediler aynı parayı kazanıyorlar.Olan bir tek uzmanlara oldu yetişemiyorlar ve hata yapmak durumunda kalıyorlar.
    Bu konu ile ilgili sesimizi duyurmak için bir şeyler yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

Levent ACAR ve deryayran bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

martta dahada düşürecekler, saat yerine dakika gelecek

4. yenibirdost

yenibirdost TÜİSAG Üyesi

Bakın aynısı Yapı Denetçiliğinde oldu sorumluluk alanını 120.000 m2 den 180.000 m2 ye çıkardılar maaşlar aynı kaldı 3 denetçiden 1'i işten çıkarıldı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

sözleşme sürelerinin saatten dakikaya çevrilmesi duyurusu vardı şubat sonuna planlanıyordu

6. ERKİN NEJAT DEMİRTÜRK

ERKİN NEJAT DEMİRTÜRK TÜİSAG Üyesi

Haklısın arkadaşım sesimizi duyurmamız lazım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mmtgrcn

mmtgrcn TÜİSAG Üyesi

çok değişken bi sektör. her gün yeni bişey çıkıyo

8. que

que TÜİSAG Üyesi

Ben anlayamadim zaten hali hazirda dakika degil mi? Hangi duyuru bu ? Iletebilir misiniz?

9. Hakan UĞUR

Hakan UĞUR TÜİSAG Üyesi

Herşey düzene girer, çalışma süreleri, saatler, kişi sayıları faka zamana ihtiyaç var.

Last edited by a moderator: 3 Mart 2014
  10. Levent ACAR

Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

birlik beraberlik içinde ve örgütlenmeyi beceremediğimiz sürece hiç bir şey olmaz.

11. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

isg katipte yapılan sözleşmeler saat üzerindendir.bakanlık 13 ocakta ki duyurusuyla subat sonuna sürelerin dakikaya çevrileceğini yazmıstı

12. silifke

silifke TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar Yeteri miktarda isg uzmnaı olursa belki yine zaman olayınıo eski değerlerine getiriler. böylelikle gerçekte bakılan sürelere yakınlaşır. yoksa OSGB bana tutsun çsgb nin verdiği süre karşılığı para versin. ben gidiyom 5 katı süremi ayırıyım , olmaz böyle

13. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

bu işin iyice cılkı çıktı bir uzman 80 tane iş yerine bakar artık tabii yetişebilirse

14. yenibirdost

yenibirdost TÜİSAG Üyesi

Şu anda uzman sayısı çoğaldı hatta iş bulmak bile zorlaştı artık yükseltmeleri gerekmiyormu.

15. Ş.ERIŞIK

Ş.ERIŞIK TÜİSAG Üyesi

Sürelerin mutlaka yükseltilmesi lazım.Bu hali ile yapılan işler göstermelik olur.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica