Iş Güvenliği Uzmanlığı Belge Sorgulama

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında Orkun ULU tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Benimde aynı şekilde 21 i teslim ve halen ortada birşey yok

2. isobat1

isobat1 TÜİSAG Üyesi

Teslim Tarihi 26 Haziran, Teslim alan Pakize Kılınçoğlu....
    Hala ne haber var... Nede ses var...

3. ayfer

ayfer TÜİSAG Üyesi

bu nasıl saçma bir iş ya
    herkese söylenen farklı
    böyle şey olur mu ya

4. ayfer

ayfer TÜİSAG Üyesi

ben dün evrak kayıt ile görüştüm
    evrak kayıt numarasını öğrendim
    26sında teslim alındı sizden dedim
    baktılar, evrak kayıt numarasını söylediler, yeni yasaya göre ücret yatıracak mıyım yatırmayacak mıyım diye sordum
    siz yatırmayacaksınız dediler
    sorgulama ekranında hala 'belgeniz işlem görmek için bekliyor' yazmakta..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Nurdan DAHİ bu yazıya teşekkür etti.
  5. ka64

ka64 TÜİSAG Üyesi

Evrak kayıt ile hangi telefon numarası ile görüştünüz.Yazarmısınız....

6. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

evrak kayıt nonuz kaç acaba??

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Benimki 15802 miydi neydi unuttum :D 27 sinde ellerine ulaşmıştı...

8. okko

okko TÜİSAG Üyesi

0312 296 68 02 telefon numarası benimkide 15300 küsür :D az daha bekleyeceğiz zannedersem

9. yasin123

yasin123 TÜİSAG Üyesi

kayıt numarasına göre mi alıyorlar acaba? benimde 15200 lü bişeydi..

10. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

evet kayıt numarasına göre, az kalmış sizinkine, gelince haber verin bizede...

11. okko

okko TÜİSAG Üyesi

En son gelen arkadaşlar kayıt numarasını söleyebilirler mi sıranın kaçta olduğunu tahmin ederdik

12. semakmy

semakmy TÜİSAG Üyesi

29 haziranda belgelerim teslim edildi kayıt numaram 15545 ücreti yatırmama gerek yokmuş

13. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

22. de belgeelerımı teslım etmıstım belgem geldı ve sozlesmemın onaylanması ıcın tekrar gonderdım bakanlıga dun hem eve hem işyerine posta ole bıldırım gelmıs iş yerlerımizde 70 kişi çalısıyor ve bakanlıgın yazısında aylık mesaılerde dahıl 217 saatin en az 30 saatı bu ısyerınde calısmasında hıcbır sakıncası yoktur yazıyordu. arkadaslarımın bılgısıne

14. izmir

izmir Guest

hayırlısı olsun orkun bey
    kazasız belasız günler dilerim.....

15. GUNİBRAHİM

GUNİBRAHİM TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba;
    benim kayıt numaram 15581 imiş acaba ne zaman sıra bizim belgelere gelir.

16. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Hayırlı olsun Orkun Bey darısı bizlerin başına

17. zseyhan

zseyhan TÜİSAG Üyesi

Sonunda benim de belgem geldi. Darısı bekleyenlerin başına...

18. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

belgenın gelmesı yeterlı degıl zseyhan 3 nusha olarak yaptıgın sozlesmeyı bakanlıgın ılgılı bırımıne bıldırdıkten sonra bakanlıgın onay vermesını bekleyeceksın belgenın gelmesını bekledıgın bi bu kadar daha. sozlesmenın onaylandıgına daır yazı geldıkten sonra sozlesme yaptıgın yerde ancak ıs guvenlıgı uzmanı olarak calısa bılırsın ondan once calısamazsın

19. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

revlendirme belgesi ve sözleşme
    MADDE 13 – (1) İSGB’lerde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi durumunda bu kişilerle işveren arasında; OSGB’lerden hizmet alınması durumunda OSGB ile işveren arasında; OSGB’lerde çalışan işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli ile OSGB arasında sözleşme imzalanır.

(2) Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları için görevlendirme belgeleri düzenlenir.
    (3) Sözleşme ve görevlendirme belgeleri üç nüsha olarak düzenlenir. Nüshalardan biri işverende, biri OSGB’de kalır, diğer nüsha bildirimle ilgili diğer kanunlardan doğan yükümlülükler saklı kalmak kaydıyla beş iş günü içinde işveren veya OSGB’lerce Bakanlığa gönderilir. Sözleşmeler, Ek-3, Ek-4 ve Ek-5’teki örneklerine uygun olarak düzenlenir. Gerekli şartları taşıması halinde elektronik ortamda gönderilen sözleşme veya görevlendirmeler üç işgünü içinde, diğerleri en geç on beş işgünü içinde Bakanlıkça onaylanır. Sözleşme veya görevlendirilmeleri onaylanmayan işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yapamazlar.
    (4) İşyerinin çalışanı olan iş güvenliği uzmanına, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışmaları yaptığı süre içinde başka görev verilemez.
    (5) Üçüncü fıkrada belirtilen sözleşmelerin feshi halinde, durum hizmet alan tarafından beş işgünü içinde Bakanlığa bildirilir. Görevlendirme zorunluluğu bulunanların yerine otuz gün içerisinde aranan niteliklere sahip personel görevlendirilmesi ve Genel Müdürlüğe bildirilmesi zorunludur.

20. Orkun ULU

Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

revlendirme belgesi ve sözleşme
    MADDE 13 – (1) İSGB’lerde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi durumunda bu kişilerle işveren arasında; OSGB’lerden hizmet alınması durumunda OSGB ile işveren arasında; OSGB’lerde çalışan işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli ile OSGB arasında sözleşme imzalanır.

(2) Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları için görevlendirme belgeleri düzenlenir.
    (3) Sözleşme ve görevlendirme belgeleri üç nüsha olarak düzenlenir. Nüshalardan biri işverende, biri OSGB’de kalır, diğer nüsha bildirimle ilgili diğer kanunlardan doğan yükümlülükler saklı kalmak kaydıyla beş iş günü içinde işveren veya OSGB’lerce Bakanlığa gönderilir. Sözleşmeler, Ek-3, Ek-4 ve Ek-5’teki örneklerine uygun olarak düzenlenir. Gerekli şartları taşıması halinde elektronik ortamda gönderilen sözleşme veya görevlendirmeler üç işgünü içinde, diğerleri en geç on beş işgünü içinde Bakanlıkça onaylanır. Sözleşme veya görevlendirilmeleri onaylanmayan işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yapamazlar.
    (4) İşyerinin çalışanı olan iş güvenliği uzmanına, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışmaları yaptığı süre içinde başka görev verilemez.
    (5) Üçüncü fıkrada belirtilen sözleşmelerin feshi halinde, durum hizmet alan tarafından beş işgünü içinde Bakanlığa bildirilir. Görevlendirme zorunluluğu bulunanların yerine otuz gün içerisinde aranan niteliklere sahip personel görevlendirilmesi ve Genel Müdürlüğe bildirilmesi zorunludur.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica