Iş Güvenliği Uzmanlığı Belge Sorgulama

massante

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
kasım sonunda istenilen evrakları gönderdik ama belgeyi henüz alamadık

Adalı54

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
salı günü bakanlığı aradığımda çıkan memura işsiz olduğumu iş bulduğumu fakat belgemin elimde olmadığından dolayı başlayamadığımı falan söledim. memur bana acımış olacak ki ben ilgilenmiyorum ama bi bakayım dedi. baktı geldi soğuk mühür basılmış postalanacağını söledi. Daha ulaşan bişi yok. :))

MuratA

Üye
TÜİSAG Üyesi
halen daha cevap yok aramadık yer kalmadı kimse bilmiyor mevcut durumu, bekleyin diyorlar...

http://www.isghaftasi.com/sertifika/sertifikadurumgetir.php bu linkte belge sorulama alanı var ancak kimi eğitim yeri kargo yapılmaya yakın buradan takip edebileceğiz. bazı sitelerde okudum bu link sadece mayıs ayı sınavına ait bir alan diyor. ayrıca eğitim aldığım firma belge başvurunuzun son durumunu öğrenmek için bireysel olarak ankara bakanlığa gidip sorun veya ankaradan bir arkadaşınıza rica edin sorsun diyor.

ömer yangöz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
BEN GEÇEN HAFTA ALDIM

bonuuus

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar alan arkadaşlar çok sanslısınız nasıl geldi anlamadım sizinki çasgemden alıpda sertifikası gelen yok dimi ben çasgemi ardım bi posta gönderdik dedi ikinciyide bu hafta göndeririz dedi bakanlık ne zaman verir bilmiyorum dedi belki 15 gün belki 2 ay dedi yuuuuh dedim bende zaten 170 i arıyorum anca kontör gidiyo bişi bildikleri yok yada uğraşmıyolar

bonuuus

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
sınav sonucun açıklanır açıklanmaz belgelerimi eğitim aldığım kuruma teslim ettim.
sanırım 3 aralıkta tüm belgeler birlikte bakanlığa gönderildi.
bu ptesi de, eğitim aldığım kurum "belgeniz geldi, gelip alabilirsiniz" dedi :)
ya ben çasgemden aldığıma pişman oldum herkesin belgesi gitmiş bi çasgemden alanlarınkini göndermemişler

fatihzkn

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Evet konyada bizim eğitim kurumundan alan bir arkadaş bizden 4-5 gün önce evrakları teslim etmişti onunki dün geldi.Ama bizim ki halen yok.

Yılmaz AÇIKGÖZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Az önce ÇASGEM'i aradım, 21 ekim sınavı boşvuruları ile ilgili, Henüz Elimize gelen belge yok dediler. Kasım ayı içerisinde belgeleri elden teslim etmiştim. Malesef çok yavaş ve düzensiz yürüyor. Belgelerim Bakanlığa gittimi gitmedimi sorgulayamıyorum. Umarım bir yerlerde unutulmamıştır.

bonuuus

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Az önce ÇASGEM'i aradım, 21 ekim sınavı boşvuruları ile ilgili, Henüz Elimize gelen belge yok dediler. Kasım ayı içerisinde belgeleri elden teslim etmiştim. Malesef çok yavaş ve düzensiz yürüyor. Belgelerim Bakanlığa gittimi gitmedimi sorgulayamıyorum. Umarım bir yerlerde unutulmamıştır.
yılmaz bey unutulmamıştır büyük ihtimal ama şu bi gerçek çasgem çooook yavaş iş yapıyor herkesin belgesi geldi çasgemin yok ben aradığımda yolluyoruz diyolar sadece birde belge numarasını verseler bakanlıktan onuda kabul edecem çünkü ben çalışmıyorum şuan sözleşme imzalayamıyoruz bi iş yeriyle anlaşsak olmuyo yani çasgem daha düne kadar telefonlara bakmıyodu bakalım allaha emanet bizim belgeler

gürcan

Üye
TÜİSAG Üyesi
En iyisi İSGGM Yetkilendirme Dairesi Başkanlığını arayıp sertifikaların durumunu sormak, bildiğim kadarıyla sertifikalar ile onlar ilgileniyor. numarasını bilen var mı? araştırdım ama bakanlık sitesinde yazmıyor.

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar sabırlı olun. Ben belgeyi aldığımda bu kadar insan sınava girmiyordu. Yaklaşık 1 ay sürdü . Şimdi ise 2-3 kat daha yoğun , belgeler gelir. Acele etmeyin , iş arayanlarda durumu münasip dille , müstakbel işverenlerine aktarsınlar. Sorun olmaz.

nkursun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bende zirve den aldım benimde belgem gelmedi. hatta ocağın sonunda diyorlar zirve osgb'de

fimrek

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
ben belgemi alalı 1 yıl oldu ama ben de sorgulama ekranında aynı uyarıyı alıyorum

semih_serin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bugün özellikle Ankara da çsgb nin ilgili birimine şahsen gidip sertifikamın durumunu öğrenmek istedim..vede ilgili kişiyi buldum ve konuştum..arkadaşlar sadece TEK bir MEMUR var bu konuyla ilgilenen ( sertifika evraklarının kontrolü onayı basıma gönderimi vs )ve de adam başını bile kaşıyacak durumda değil..oda tamamen sertifika dolu ve de elinden geldiğince uğraşıyor...Sadece bu kişiyle de bitmiyor tabiki onu da gördüm..Bu arkadaş herşeyi hazırlıyor tekbaşına ve de soğuk damgaya başka birime gönderiyor...İşin kısası sertifika bekleme süremiz biraz uzun olabilir...

inceduygu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
içim açıldı valla bunları okuyunca ama sağol arkadaşım bilgilendirmen için

fatihzkn

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Zaten şunun surasında 1 hafta kaldı yasanın uygulanmasına sorun yok :(

Tuğçe GÜLER

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ben de bugün ALO 170 hattını aradım. Oradaki kişi de hiçbir şekilde belge sorgulama yapamayacağımızı, ancak belge elimize ulaşınca haberdar olacağımızı söyledi. Gerçekten de çok yardımcı oluyorlar bu konuda....

serpil sayın

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Evet gerçekten de çok yardımcı olmuşlar.

Mutlu Meydan 2

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben bu durumu isggm ye şikayet etmeyi düşünüyorum. İlgisizlik diz boyu. Ne telefona bakıyorlar ne gidince ilgileniyorlar.
bununla ilgilenilmesi gerekiyor.

Tuğçe GÜLER

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bu konu iyice çocuk oyuncağı olmaya başladı. Sonuçta birçoğumuz çalıştığımız yerlerle sözleşme yapacağız. Ocak ayından itibaren kanun ve idari cezalar geçerli olacak deniyor, ama eldeki uzmanlar da bu şekilde mağdur ediliyor. Birkaç arkadaşımdan duyduğum kadarıyla, sözleşme yapabilmek için sertifika seri no öğrenmek gerekiyormuş. En azından onun bilgisini alabilir miyiz acaba bilen var mı?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.