İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesine Sahip İşveren Veya İşveren Vekili

colakali

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
İş güvenliği belgesine sahip işveren veya işveren vekili olarak Az tehlikeli 10 dan az çalışanı olan işyerimizde iş güvenliği hizmetlerini yerine getirebilirmiyim. Ayrıca İşyeri hekimi görevlendirmesi yapmak gerekir mi?
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Berken

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
İş güvenliği belgesine sahip işveren veya işveren vekili olarak Az tehlikeli 10 dan az çalışanı olan işyerimizde iş güvenliği hizmetlerini yerine getirebilirmiyim. Ayrıca İşyeri hekimi görevlendirmesi yapmak gerekir mi?
evet.işyeri hekimine gerek yok.

AYKUT TURAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Aynı soruya bende soru katkısında bulunarak soruya devam edeyim.
1)İşveren vekili için nasıl bir atama yapılması gerekir. Atama yazısı mümkün müdür yoksa noter kanallı mı olması gerekir?

colakali

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
yerine getirebilirsiniz bunun için aöf bürosunda son kayıt bugün kaçırmayın kaydınızı olun sınavı geçerseniz ekimde sertifikanız elinizde ama şöylede durum var 1 temmuzdan itibaren yasa yürürlüğe giriyor ve temmuzdan sertifika aldığınız süreye kadar uzman+hekim çalıştırmalısınız. ben eğitim alıyorum sertifikam gelecek kısmına denetçiler bakmıyor 13bin tl cezası var her ay uzman+hekim çalıştırmama cezası. az tehlikeli 10dan az çalışan sayısı için konuşuyorum sertifika durumunu

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
işyeri hekiminde gerek yok ama sasğlık tetkikleri için aile sağlık merkezine yönlendirmeniz gerekecek o tetkikleri siz yapamıyorsunuz. siz sadece çalışabilir formu dolduruyorsunuz

Emrah Akkaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
işyeri hekiminde gerek yok ama sasğlık tetkikleri için aile sağlık merkezine yönlendirmeniz gerekecek o tetkikleri siz yapamıyorsunuz. siz sadece çalışabilir formu dolduruyorsunuz

Damla hanım , çalışabilir formunuda dolduramaz , gerekli eğitimi almış işveren veya işveren vekili :)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞYERLERİNDE İŞVEREN VEYA İŞVEREN VEKİLİ TARAFINDAN

YÜRÜTÜLECEK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİNE

İLİŞKİN YÖNETMELİK

Sağlık gözetimi

MADDE 7 – (1) Bu Yönetmelik kapsamında eğitim alan işveren veya işveren vekillerinin üstleneceği iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri; işe giriş ve periyodik muayeneler ile tetkikleri kapsamaz.

(2) Birinci fıkrada belirtilen hizmetler, işyeri hekimlerinden alınabileceği gibi Kanunun 15 inci maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca kamu sağlık hizmet sunucuları veya aile hekimlerinden de alınabilir.

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Damla hanım , çalışabilir formunuda dolduramaz , gerekli eğitimi almış işveren veya işveren vekili :)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞYERLERİNDE İŞVEREN VEYA İŞVEREN VEKİLİ TARAFINDAN

YÜRÜTÜLECEK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİNE

İLİŞKİN YÖNETMELİK

Sağlık gözetimi

MADDE 7 – (1) Bu Yönetmelik kapsamında eğitim alan işveren veya işveren vekillerinin üstleneceği iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri; işe giriş ve periyodik muayeneler ile tetkikleri kapsamaz.

(2) Birinci fıkrada belirtilen hizmetler, işyeri hekimlerinden alınabileceği gibi Kanunun 15 inci maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca kamu sağlık hizmet sunucuları veya aile hekimlerinden de alınabilir.
işe girişleri kapsamadığını bilmiyordum teşekkür ederim emrah bey öğrendim :)

nupelda

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
şimdi işveren uzman ise aynı zamanda,kendi atamasını yapacak..Ayrıca risk degerlenrmesi,acil durum eylem planı vs de yapmalı sanırım...
çalışanların da herhangi bir hastanede tetkiklerini yaptıracak..anladığım kadarıyla...

Emrah Akkaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
şimdi işveren uzman ise aynı zamanda,kendi atamasını yapacak..Ayrıca risk degerlenrmesi,acil durum eylem planı vs de yapmalı sanırım...
çalışanların da herhangi bir hastanede tetkiklerini yaptıracak..anladığım kadarıyla...

Evet nupelda hanım , sağlık tetkiklerini ve sağlık raporunu, kamu sağlık hizmet sunucuları veya aile hekimlerinden alabilirler :)

colakali

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İşveren yerine işveren vekili uzman ise de aynı şeyler geçerli tabi sanırım.
Benim öğrenmek istediğim de buydu ben işgüvenliği uzmanıyım ve işveren vekili olarak bu işleri yürüttüğümde işyeri hekimi istihdam etmeme gerek yok anladığım kadarıyla.
Teşekkür ederim.

Ayhan Tetik

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İşveren iş guveniği uzmanlık belgesine sahip ise az tehlikeli sınıfta kendi iş yerinde isg katip'e kayıt olmalı mıdır ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.