Iş Güvenliği Uzmanlığı Çalışma Sözleşmesi Örneği

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Cem AKBULAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. NeşeB

NeşeB TÜİSAG Üyesi

Selam. Ben elektronik ortamda sözleşme yapmaya çalışıyorum. 2 firmada sgk girişim de yapıldı. www.turkiye.gov.tr den. ancak burada firmalar görünmüyor. bu nedenle sözleşmeyi yapamıyorum. bu yolla sözleşme yapan varsa yardımcı olabilir mi?

2. ilknur_gucluturk

ilknur_gucluturk TÜİSAG Üyesi

İyi akşamlar arkadaşlar,
    Bugün çalıştığım şirketin bir tesisi için kısmi süreli sözleşme hazırladık. 120 çalışan olmasına rağmen sezonda 250 çalışanı bulur hesabı ile [12h + (250*5)/60] /7,5 h diye hesapladık ve çok küsuratlı oluyor diye yuvarlayıp 4,5 gün/ay olarak yazdık. Diğer tesisin insan kaynakları müdürü bizim müdürümüze bakanlığa sözleşme yanında iş güvenliği uzmanı olarak benim netten bildirimde bulunmam gerektiğini söyledi ama daha önceki işletmede öyle bir şey yapmadım sadece bakanlıka sözleşme gönderdim ve onay yazısı geldi. Ne bildirisinden bahsediyor olabilir ?

3. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Isg uzmanligi icin firmada hizmet suresi hesap edilir bu sure disinda kalan surelerde baska gorevler alinabilir

4. elifelif

elifelif TÜİSAG Üyesi

sayın makmuhahmet ben başka firmada çalışmayı sormadım.^^kendi firmamda hem sorumlu yönetici hem de isg uzmanı görevlerim olablirmi^^ yani aynı firmada 2 görev oluyormu? teşekkrler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ali öztav

ali öztav TÜİSAG Üyesi

Elbette olur Elif Hn.
    İş güvenliği için gereken mesai saatini bu konuda doldurmanız gerekecek.
    görev tanımları bu konuda önemli diye düşünüyorum. Diğer yapacağınız iş ve iş güvenliği uzmanlığı ayrı ayrı tanımlanmış olmalı. Yönetmelikte şunu belirtiyor yalnız; Eğer bir firmada tam süreli çalışıyorsanız ve dediğiniz gibi başka bir işlede meşgul olacaksanız bakanlığa yollayacağınız sözleşme ekine diğer yapacağınız işide belirtmeniz gerekiyor diye biliyorum.

6. Egemen_01

Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

ilknur hanım sözleşmenize 4,5 gün/ay olarak yazdınız ve bakanlık bunu kabul etti dediniz yanlışmı anladım? oysa benim bildiğim sözleşmeye ....saat/ay yazılması gerekiyor. eğer sizin sözleşmeniz kabul edildiyse bu şekilde enteresan..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Elif hanım ben firma belirtmedim zaten ister aynı firmada ister başka firmada farklı görev(ler) alabilirsiniz.Ek-te sözleşme örneğini incelerseniz orada gerek aynı firmada diğer görevler gerekse diğer firmalarla ilgili bölümler mevcut.Dikkat etmeniz gereken çalışma saati hesabı..

Ekli Dosyalar:

alibey, Serdal DEMİR, erkanersoy ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Sözleşme imzalanması hususunda bakanlığın yayınlamış olduğu bir doküman var incelediğinizde Saat/AY ifadesi orada var doğrudur.Gün/Ay olayı gözden kaçmış olabilir.

Ekli Dosyalar:

alibey, Serdal DEMİR, erkanersoy ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. ilknur_gucluturk

ilknur_gucluturk TÜİSAG Üyesi

Sözleşmeyi bugun gönderdi işletme, bakalım ne diyecekler. Daha önceki işletmemde de tam zamanlı diye yazmıştık sıkıntı olmamıştı. Bu seferkini 34saat/4,5 gün demişiz. Umarım sıkıntı çıkarmazlar :s

10. kamilcitak

kamilcitak TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    Bakanlığa Ek.4 olarak verdiğiniz sözleşmeyi gönderiyoruz değil mi? Ayrıca belirsiz süreli iş akdini gönderme gerekliliği var mı?

11. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Sadece Ek.4 yeterli

kamilcitak bu yazıya teşekkür etti.
  12. gululucan

gululucan TÜİSAG Üyesi

merhaba bir şirkette tam zamanlı iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaya başlayacağım yapacağım sözleşme nasıl olmalıdır? eğer sözleşme yapmış arkadaşım varsa örnek alabilir miyim?

13. Inamorato

Inamorato TÜİSAG Üyesi

Bakanlığın isg katip sistemi üzerinden yapılıyor sözleşme artık.Aksi halde kendi aranızda yaptığınız sözleşme birşey ifade etmiyor.Orada isg uzmanı olarak çalıştığınızın görünmesi için ,işletmenin ceza almaması için sistem üzerinden yapılmalı.Sistemde firma uzmana sözleşmeyi gönderiyor uzmanda sisteme girip onaylıyor.Bakanlık duyurusunda bu şekilde yapılırsa yeterlidir diyor.

sunwer bu yazıya teşekkür etti.
  14. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Duyruyu burdan okuyabilirsiniz.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=01-katipduyuru

Sistem içinde ek-te ki kılavuza göz atın,daha sonra sisteme girerseniz sistemin nasıl kullanılacağına dair bir kılavuzda orada.

Kolay gelsin

Ekli Dosyalar:

alibey, Serdal DEMİR ve erkanersoy bu yazıya teşekkür etti.
  15. fehmi

fehmi TÜİSAG Üyesi

bu sözleşmede işgüvenliği uzmanı dışında başka bir iştre çalışıyorsak o kıısm yok

16. tayfunnb

tayfunnb TÜİSAG Üyesi

böyle bir sözleşme yapılmaz ise çalıştığımızın kurumun birimindeki sorumluluğumuz değişir mi?

17. nergal1903

nergal1903 TÜİSAG Üyesi

ek-4 faaliyet alanı kısmını nasıl dolduracagız arkadaslar.

18. baran aydemir

baran aydemir TÜİSAG Üyesi

isg katipteki sözleşmelerde ücret de belirtiliyor mu acaba ?

19. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Hayır

20. baran aydemir

baran aydemir TÜİSAG Üyesi

ücretin de belirtildiği sözleşme yapamaz mıyım peki?işverenle anlaştığım ücret sözlü olarak mı kalacak?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica