Iş Güvenliği Uzmanlığı Için Verilen Fiyat Teklifi

mustafademir2002

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Daha önce forumda fiyat teklifleri için çok şey yazdık ama sanırım bu tam bir rezelet ve gelinen son nokta. Akrabama ait tehlikeli grupta yer alan 3 adet tekstil fabrikası için risk analizi, eğitim, acil durum eylem planı ve ekiplerinin oluşturulması ile 01.07.2013 tarihinden sonra uzmanlık için fiyat teklifi verdim ve aynı gün firmaya aynı konularla ilgili bir firma geldi. 3 firmanın risk analizi, eğitimi, acil durum eylem planı ile ekiplerinin oluşturulması, 01.07.2013 tarihine kadarki danışmanlık teklifi için vermiş olduğu fiyat 1400 tl toplam fiyat. Danışmanlıkta sorun olmadığı için vermişi olduğu fiyat hakkında bişey demedim belki uzmanlıktan çıkartacaktır dedim ve sonra asıl bomba patladı 3 firmanın uzmanlığı için verilmiş olan toplam fiyat teklifi 560 tl. Yanlış anlamış olabilirim diye tekrar inceledim ve firma başı uzmanlık teklifinin 186.66 tl/ay ve aylık 4 gün sigorta bedeli olduğunu gördüm. Arkadaşlar buradan konuşuyoruz konu hakkında ama bu teklifi veren bir uzman. Söylediğim şey dayı bu fiyata hiç düşünme yaptır. Arkadaşlar bu işin geldiği son nokta bu. Başka bişey söylemeye gerek yok sanırım. Saygılarımla.

AYŞEGÜL AKTÜRK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bende temizlik şirketi ile görüştüm.toplam 200 kişilik az riskli bir iş.benden teklif taslağı hazırlamamı istediler.2000tl yazdım teklifime.haftaya sonuçlanacak.iki tanede osgb teklif sunmuş ama onların sunduğu teklif hakkında bir bilgim yok.Ama yazdıklarınıza bakılırsa benım bu teklifimle bu iş olmaz gibi=((

mehmet3207

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar canınızı hiç sıkmayın bu ameleler gün gelip kötü bir olayla karşılaştığı zaman hesap veremeyecekler sonra anlayacaklar kes-kopyala-yapıştırı. kimisi içeride yatacak, kimisi belgesi alınacak,kimisi tazminat,işveren az paraya iş yaptırmayı sever ama sıkıştımı viy-yak-la-ma-ya başlar suçu hemen isğ uz. atar atık ceremeyi beraber çekeler.

güzel günler göreceğiz çocuklar..........................

charlesdexter

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
daha önce lpg sorumlu müdür - çevre görevlisinde yaşanan klasik son Şaşırmadım
Fakat kimse ağlamasın işveren bu paraya çalıştırıyor die kendi kuyumuzu kazıyoruz

mustafademir2002

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Firma isminide bugün ifşa etmeyi düşünüyorum. Arkadaşalr çevremizdeki insanlara bakanlık sözleşmesinin mutlaka yapılması geektiğini yoksa o yerin uzmanının olmayacağını sadece işverenlerin kandırılarak paralarının alınacağını belirtelim. MAALESEF BİR ÇOK İŞVEREN BU DURUMUN FARKINDA DEĞİL!!!

mustafa_ özkan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
186.66 tl/ay süpermiş bu adam 12 saat + işçi sayısına göre en az 2 günü gidecek . nasıl iş anlamadım belkide sırf reklam olsun diye alıyordur firma yeni kurulmuş bir firmadır.

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
186.66 tl/ay süpermiş bu adam 12 saat + işçi sayısına göre en az 2 günü gidecek . nasıl iş anlamadım belkide sırf reklam olsun diye alıyordur firma yeni kurulmuş bir firmadır.
Teklif vereni ifşa ederseniz , iyi olur diye düşünüyorum.

erhancak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bence de teklif veren firma ifşa edilmeli ...

MARBLE_İSG

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Firma isminide bugün ifşa etmeyi düşünüyorum. Arkadaşalr çevremizdeki insanlara bakanlık sözleşmesinin mutlaka yapılması geektiğini yoksa o yerin uzmanının olmayacağını sadece işverenlerin kandırılarak paralarının alınacağını belirtelim. MAALESEF BİR ÇOK İŞVEREN BU DURUMUN FARKINDA DEĞİL!!!
Çok doğru dediğiniz.İş veren zannediyor ki,bu kanunu sorumluluğu yerine getiriyorum.Bir şey olursa sıkıntı olmaz,başım ağrımaz zannediyorlar,idari para cezası gelmez sanıyorlar.Onlar Bakanlıkta iş yeri numarası karşısında bir uzman ve hekim göründüğünü sanıyorlar.Her hangi bir olayda da ortada resmiyette bir uzman yok,kurul yok,sözleşme yok,imzalı noter onaylı defterde yok.Ve şunu diyecekler:Biz danışmanız,tavsiye ve önerilerde bulunuruz...Zaten bunların sonu yaklaşıyor ..Temmuz aynı gelince bir şeyler oturunca,Bakanlıktan iş verene yazılar gitmeye başlayınca,her şey meydana çıkacak...Yok öyle yağma, kimsenin oturduğu yerde bir risk almadan,sorumluluğu olmadan para kazanamaz.Kendilerine bişi olmayacak,düşük ücrete çalıştırıdığı c sınıfı uzmanın başı ağrıyacak...Hazırladıkları risk analizi ve verdikleri eğitim dışında mevzuata uydukları söylenemez...

MARBLE_İSG

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar canınızı hiç sıkmayın bu ameleler gün gelip kötü bir olayla karşılaştığı zaman hesap veremeyecekler sonra anlayacaklar kes-kopyala-yapıştırı. kimisi içeride yatacak, kimisi belgesi alınacak,kimisi tazminat,işveren az paraya iş yaptırmayı sever ama sıkıştımı viy-yak-la-ma-ya başlar suçu hemen isğ uz. atar atık ceremeyi beraber çekeler.

Arkadaşlar bence bunların başı ağrımaz.Çünki çoğu osgb statüsünde değil. Danışman firma.Yani bişi olduğunda biz danışmanız iş verene tavsiyede öneride bulunuyruz.Foto çekip eksik belirleyip raporlayıp gidiyoz diyecekler.Bakanlığa uzmanını ,sözleşmesini bildirmiyor,belki iş verenin farklı iş yeri numarası ile 4-5 iş yeri var.Bunlar hangi iş yerinde görünüyorlar.Bunların sonu yavaş yavaş geliyor.Zaten çok şey nizami olsa iş verene ucuz fiyat teklifi veremezler.Zaten işçi sayısı saat hesabı düzgün uygulansa gidipte bünyelerindeki uzmana düşük fiyat veremezler.Ben bu firmalardaki A sınıfı uzmanların o iş yeri ile sözleşmenin bakanlığa gönderildiğine ve saat hesabına uyduklarını sanmıyorum.Örnek: Bir danışman firmada zaten A sınıfı uzman bulamıyorlar.2 tane A sınıfı uzman altında 20 tane c sınıfı uzmanı nasıl görevlendirıyorlar?50 TANE çok tehlikeli iş yerlerine nasıl hizmet veriyorlar çözmüş değilim.Bu A sınıfı uzmanlarda saat hesabi da yok sanırım.Bence ne yaptıklarını bunlarda bilmiyorlar.Kanunen risk almadıkları için de gidip 300 kişinin çalıştığı çok tehlike sınıfı iş yerine 500 tl ye paket fiyat sunuyorlar.

MARBLE_İSG

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Daha önce forumda fiyat teklifleri için çok şey yazdık ama sanırım bu tam bir rezelet ve gelinen son nokta. Akrabama ait tehlikeli grupta yer alan 3 adet tekstil fabrikası için risk analizi, eğitim, acil durum eylem planı ve ekiplerinin oluşturulması ile 01.07.2013 tarihinden sonra uzmanlık için fiyat teklifi verdim ve aynı gün firmaya aynı konularla ilgili bir firma geldi. 3 firmanın risk analizi, eğitimi, acil durum eylem planı ile ekiplerinin oluşturulması, 01.07.2013 tarihine kadarki danışmanlık teklifi için vermiş olduğu fiyat 1400 tl toplam fiyat. Danışmanlıkta sorun olmadığı için vermişi olduğu fiyat hakkında bişey demedim belki uzmanlıktan çıkartacaktır dedim ve sonra asıl bomba patladı 3 firmanın uzmanlığı için verilmiş olan toplam fiyat teklifi 560 tl. Yanlış anlamış olabilirim diye tekrar inceledim ve firma başı uzmanlık teklifinin 186.66 tl/ay ve aylık 4 gün sigorta bedeli olduğunu gördüm. Arkadaşlar buradan konuşuyoruz konu hakkında ama bu teklifi veren bir uzman. Söylediğim şey dayı bu fiyata hiç düşünme yaptır. Arkadaşlar bu işin geldiği son nokta bu. Başka bişey söylemeye gerek yok sanırım. Saygılarımla.
Bunların balonları yakında patlayacak.Ne zaman Bakanlıktan o iş yerine,uzmanınız ve iş yeri hekiminiz görünmüyor diye yazılar gitmeye başladığında bunlar ne yapacaklar?Çünki şu anda bir risk almıyorlarki,iş verenden ne koparırsam 200-300 kardır,mantığındalar.Ortada kanun var,iş verene zorunluluk gelmiş.Bu işten şimdi kazanmayacağızda ne zaman kazanacağız.Bunlar mesleğide ayağa düşürdüler,kendi kendilerinide bitirdiler.İş verenin demirciye,kalıpçıya harçlık diye verdiği 300-500 gibi rakamlara ne yazık ve üzücü ki bu adamlar 1 ay sözde(?) iş güvenliği ve iş yeri hekimi hizmeti veriyorlar.

MARBLE_İSG

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
bence de teklif veren firma ifşa edilmeli ...
Bence düşük teklif veren firmaları ifşa etmeyelim.Ticaret hayatı ,adam demek ki kurtarıyor ki bu fiyatı veriyor.Sertifika sahibi düşük fiyata osgb ile anlaşan uzman arkadaşlarımızı ifşa edelim.Tutturmuşlar birde belgemiz var ama tecrübemiz yok lafını...Neymiş bu tecrübe anlamadım gitti.Sanki imalat,üretim,teknik hesap kitap işi yapacaklar,sanki köprü projesi okuyup kot alacaklar,alım yapacaklar,sanki keşif metrajı,hakediş hazırlayacaklar.Yaa arkadaşlar iş güvenliği farklı bir alan.Hepimiz üniversite bitirmiş,mürekkep yalamış,gazete yemiş adamlarız.Kanunu ,tüzüğü,yönetmeliği okuyup iş yerinde neler yapılması lazım beceremiyormuyuz.Hiç bişi bilmiyorsanız yapın iş veren ile sözleşmenizi,yollayın bakanlığa,sahada iş yerinde dolaşın durun.Zaten size süreç bişiler istemesenizde yaptıracak.Geriye dönüp baktığınızda isg adına çok şey yaptıgınızı anlayacaksınız.Kes -kopyala-yapıştırı yapıp o iş yerine uyarlamakta mı zor.Sanki osgbler ne yapıyor.Döküman format belli.Sahaya haftada 1 gün gidiyorlar çay içiyorlar,sahanın uzaktan fotosunu çekiyorlar şu eksik bu eksik diye iş verene 1 mail birde rapor tamam.Bunu öğrenmek için mi düşük fiyata osgb ile anlaşıyorsunuz.Elinizi taşın altına koyun,şantiyeye sabah 8 başlayın akşam 6 çalışın.İş veren zaten size 1000 tl vercek değilya utanır yine vermez.İşçileri toplayın yemekhaneye eğitimi verin.Sağa sola ,panoya kagıt döküman yapıştırın.Rüzgardan yere düşmüş iş güvenliği levhasını gidin kaldırın.Zaten iş veren görecek,bilecek bunu...İş veren ayda 2 gün gelip bir şey yapmayan adamla mı çalışır.Sahada eksikle ilgilenip düzelten adamla mı çalışır...

isguzm

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Aynen konuştuklarımız gibi artık işverenler hizmet aldıkları uzmanı csgb belirlediği siteden kendileri giriş yapacaklar uzman ve hekimlerde onay verip çalışacaklar kimse danışmanlık işiyle paçayı kurtaramaycak

ebt88

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bana da geçen 2 hafta önce bir osgb tarafından aylık 1750 lira ve 5 fabrikaya risk analizi yapmam için(1'i tehlikeli 4 tanesi az tehlikeli ve 50 den fazla çalışan) teklif yapıldı. Benim anlamadığım hadi osgb ticari para kazanmak için yağıyor bunu anladık orasını da bu fabrikalar kendi bünyelerinde tam zamanlı bir uzman çalıştırmasının hem kendine hem de işyerine hem de uzmana daha fazla katkı sağlayacağının farkında değil mi? Bu osgb ler şaka gibi pire gibi çoğalıyorlar bir de. Zaten part time 2 şirket ile anlaşsan da 1000 liradan 2000 lira kazanırsınız arkadaşlar haftada 2 gün giderek ama bu kadar kolay olmamalı bu iş. Adam gibi tam zamanlı çalışmamız lazım ama şirketler bu olayın farkında değil. Artık başlarına bir şey gelmeden de türk halkı olarak farkına varamadığımız bir sürü şey var. Bakın yakında görürsünüz bu osgb lerin başında kabak patlayacak demedi demeyin.

DERYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
size daha acı bişey söylim beton santraline yıllık 750 tl ye çalışan meslektaşlarımız var malesef...

mustafa_ özkan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
evet ifşa ediyormusunuz mustafademir2002 yoksa asparagas bir lafmı ayda işverenlerin sizin gibi düzgün çalışanların fiyatlarını aşağı çekmek için yaptığı bir numaramı ?

ycet

Üye
TÜİSAG Üyesi

Ben ümitsizim, bu günleri bile mumla arayacağız. İnşallah yanılıyorumdur.

afsckr

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
evet aynen öyle çevre danışmanlığını yaptığımız bir firma
Eğerki beton santralinde 50 hatta 60 dan az çalışan varsa 750 TL gayet mantıklı 50 kişi olsa toplamda aylık 12,5 saat hizmet verirsiniz. Yanlış bilmiyorsam Beton Santrali Tehlikeli Sınıfta yer alıyor.
Ben aynı mantıkla isg uzmanı bir arkadaşıma 52 kişilik bir iş yeri ayarladım, 1000 tl talep etti ve 750 tlye anlaşma sağladı.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.