İş Güvenliği Uzmanlığı mesleği seçmeli miyim ?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında tarık-gndgd tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. tarık-gndgd

tarık-gndgd TÜİSAG Üyesi

Merba kaç gündür isg hakkında araştırma yapıyorum kimisi iyi diyor kimisi kötü ne yapacğmı şaşırdım. Liseden yeni mezun oldum ve tercih etme zamanım az kaldı sizlerlede konuşup fikrinizi almak istiyorum.

2. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

sanırım 2 yıllık ön lisans düşünüyorsunuz..bence tercihleriniz arasında olmalı isg teknikerliği...:evet:...

3. tarık-gndgd

tarık-gndgd TÜİSAG Üyesi

evet 2 yıllık düşünyrum büyük ihtimallede yazacağım bu işin tam olarak ne tür riskleri var ?

4. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

tarıkçım, yolda araba sürmenin de riskleri olduğu gibi,her mesleğin de kendine göre riskleri elbette olacaktır..ancak işimizi kuralına göre yaparsak,bu riskleri en aza indirgeyeceğimizi düşünüyorum..benim görüşüm,iki yıllık teknikerlikler arasında düşünülesi bir bölüm...;)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tarık-gndgd

tarık-gndgd TÜİSAG Üyesi

bu arada teşkkürler fikrni benmle paylaştığın için. :evet: zaten işini gerektiği gibi yapmazda öylesine imzalar atrsan ödersin bedelini bu noktada bi sıkıntı yok... ben bu işi geleceğin en önemli mesleklerinden biri olarak göryrum. önem kazanıyr bu tür meslekler ki bu işi adam akıllı yapıp sürekli iş kovalayanların iyi biyerlere gelip çok büyük meblalar kazancğnı düşünnlerdenim bu yüzden şimdiden nelerle karşılaşabileceğimi öğrenmek istiyorum risklerini öğrenmemden kastım buydu.

6. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

o zaman bu forumu takip ederek herşeyi burada bulabilirsin...her konuda yardımcı oluruz merak etme tarıkçım....;):evet:

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. aserdarcelik

aserdarcelik TÜİSAG Üyesi

Tarık Bey,
    http://myo.okan.edu.tr/sayfa/sagligi-ve-guvenligi sayfasını ziyaret edebilir, programın amacını ve verilen ders içeriklerini öğrenebilirsiniz.
    Kadıköy-Hasanpaşa'da bulunan Okan MYO' ya gidip bilgi alabilirsiniz. Programın başkanı Dr. Rüştü UÇAN hocadır. Eğer Rüştü Hoca okulda yoksa İnşaat Teknolojisi Program başkanı Öğr. Gör. Alper ÇELTİKÇİ size yardımcı olabilir.
    Kolay Gelsin
    Serdar ÇELİK
    Jeofizik Müh.
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

8. MehmetZengin

MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

Tarık kardeşim kötü diye tabir edilebilecek bir iş yoktur. İşi severek isteyerek yapmamak, gelişime açık olmamak gibi cümleler vardır. Düşün ki birisi bize gelse ve deseki "bir hamuru açacağım üzerine de rastgele bişiyler serpiştirip, pişirip bunu satacağım ve dünyanın dörtbir yanında insanlar akın akın benim bu hamur üstü bişiy (adına pizza diyoruz) diye tabir ettiğim yiyeceği satın alacaklar". Biz ise "Hadi len ordan hayal mi görüyon, otur ders çalış ta doktor ol" deriz sanırım? Mühim olan hamur üstü bişiy değil, mühim olan aranılan hamur üstü bişiy yapmak. Kötü meslek yoktur. Bana ve benim gibi 30 yaşında isg ile tanışmış kişilere göre çok şanslısın bence. En azından bu işte duayenler arasına girmen için bizden en az 10-13 sene kadar öndesin. Cem kardeşiminde dediği gibi sen başla bu forumda destek verecek çok paylaşımcı arkadaş var. Yönünü dünyanın dört bir yanına çevir, yanlızca ülkemizin olumsuzluklarına odaklanma. İyi şeyler yapılmak zorundadır, merak etme. ufak adımlarlada olsa olacak bu işler elbet. Unutmadan zaman zaman bizlerin olumsuz yazılarını da göreceksin. Muhtemelen ya o gün işyerinde bişiylere kızmışızdır, ya da gündem de isg ile ilgili ciddi, ama basit bir işin yapılmamasından biri veya birileri hayatını kaybetmiştir. Bu tür yazılarımız moralini bozmasın.

öftmz, Cem AKBULAK ve melikealici bu yazıya teşekkür etti.
  9. ISG-isg

ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

Bu mesleğini seçmelimisin? insanlara birşeyler öğretmek istiyorsan insanlara yardımcı olmak istiyorsan zorluklara karşı mücadele edebileceksen araştırmayı seviyorsan seçmelisin hatta hiç bırakmamalısın...

10. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Bazen umutsuzluğa kapılsamda, sonuçta ben bu mesleği sevdim, gönül verdim... belki birinin hayatını kurtaracağım (kurtacaksın), evde bekleyen evladını boynu bükük bırakmayacaksın... o duygu bile yeter.. kimse bilmesede sen bileceksin. evet daha yolun başındayım, ama o yolu yürüme azmim var, seninde varsa neden olmasın :)

11. Ali Rıza Erdoğan

Ali Rıza Erdoğan TÜİSAG Üyesi

Dostum hangi bölümü seçip okursan oku, kendini sürekli gelişime açık bırakmayı unutma. Bu mesleği seçeceksen benim sana tavsiyem yabancı dil ve raporlama tekniğini hemen geliştirmen. Sonuç olarak bu işin en fazla geçen zamanı raporlama kısmındadır ;) Yabancı dil takviyen ile yurtdışında daha iyi şartlarda çalışma imkanı bulabilirsin. İnşaat sektörünü düşünürsen avantajlı olabileceğin diller ingilizce, rusça ve arapça. Ama bir İK uzmanının belirttiği bir kriteri paylaşmak isterim... Bir insan hangi bölümü hangi okulda bitirmiş olursa olsun eğer yılda 52 kitap,makale, dergi veya benzer birşey okumuyorsa; boşuna okumuştur...
    Genel kültür ve vizyonunu geliştirmek için farklı dallarda fırsat buldukça okuman ;)

12. tarık-gndgd

tarık-gndgd TÜİSAG Üyesi

herkese çok teşekkürler yardımcı oldunuz zaten istiyordum bunu şimdi eminim tercihimi yaptım yaklaşık 15 kadar ünivrste tercihimi isg den kullandım ilk olarak bunları yazdım büyük ihtimalle bi 2 sene sonra bende sizden biri olacağım hepinize tekrar teşekkür ederim :)

13. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

yeni bir iş güvenliği uzmanı geliyor hadi hayırlısı bakalım....:)...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica