Tartışma Iş Güvenliği Uzmanlığı"ndan Beklentiniz Neydi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında AKIN ÇOBN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. AKIN ÇOBN

AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

İş güvenliği Uzmanlığı"ndan beklentiniz neydi?

2. Ş.ERIŞIK

Ş.ERIŞIK TÜİSAG Üyesi

Dokuz yıllık mücadeleden sonra herhangi bir beklentim kalmadı.

AKIN ÇOBN bu yazıya teşekkür etti.
  3. İlker ALTAN

İlker ALTAN TÜİSAG Üyesi

Belgemi alayım, bir kenara koyayım dursun. Piyasayı takip edeyim, yapılan hataları ve davranışları göreyim. Bu arada eş dost birkaç arkadaşın az tehlikeli işlerine bakayım. Piyasa oturunca da ek iş olarak çok riske girmeden yan gelir olacak şekilde çalışayım, diyerek kolları sıvadım. Şimdiye kadar da çok fazla değişmedi fikrim.

4. okan demirkol

okan demirkol TÜİSAG Üyesi

beklentıyı koşullar belırler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. yağmurberk

yağmurberk TÜİSAG Üyesi

yarı zamanlı çalışabileceğim kendi çalışma saatlerimi ayarlayabileceğim bir iş olarak düşündüğümden isg uzmanı oldum ama beklentilerimi karşılayamadım tam zamanlı olarak çalışıyorum yani sonuç şu anlık hüsran

6. duncan34

duncan34 TÜİSAG Üyesi

iş güvenliği uzmanlığından herhangi bir beklentim yoktu ancak iş kazası sonucu kaybettiğim ev arkadaşımdan sonra başladığım bu yolda ülkede başka canların yanmaması için ve iş güvenliğinin bir kültür olarak ülkeye entegre olması için elimden ne geliyorsa yapmaya karar vermiştim.bundan hala vazgeçmedim ama umudum gün geçtikçe azalıyor.vizyonsuz siyasetçiler,rant ve oy kaygısı ile sürekli erteleme,kopyala yapıştır yöntemiyle hazırlanan kanun ve yönetmelikler,maddi kaygılar sebebiyle kağıt üzerinde yapıla(maya)n iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları...hak,hukuk ve adaletin sürekli görev yerinin değişmesi,kişiye ve olaya göre farklı yorumlanan hukuk kurallarının olduğu bir ülkede iş sağlığı ve güvenliği alanında yüksek beklentilerle hareket etmek sanırım fazla iyimser bir yaklaşım olmakta.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

bimo bu yazıya teşekkür etti.
  7. OKAN KOCATEPE

OKAN KOCATEPE TÜİSAG Üyesi

Forumda genç yaşta iş kazası sonucu hayatını kaybeden mühendis arkadaşımızın konusu mevcut. Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır diliyorum. İSG konusu yeteri kadar ciddiye alınmadığı sürece bu tür kazalar maalesef yaşanmaya devam edecek. Ne zaman İSG yi her yönüyle - mevzuat, teknik, mali, idari- kavrayıp hakim olursak o zaman güzide ülkemizde bir şeyler değişmeye başlayacaktır diye düşünüyorum. Bizim gibi eğitimli insanların amacı para kazanmak olmamalı, ülkemizi el birliğiyle daha ileriye götürmek olmalı. İşimizi iyi yaptığımızda zaten kazanç peşinden gelecektir. Aman boşver, memleketi ben mi kurtaracağım düşüncesinden sıyrılmalı, kendi konumuzda en iyi olmak için, ülkemiz, insanımız için çalışmalıyız. Çünkü bu millet her şeyin en iyisine layık. Sözlerim geneldir, kimseye eleştiri yapmak yada tavsiyede bulunmak gibi bir düşüncem yoktur. Atatürk'ün de dediği gibi, tek bir şeye ihtiyacımız vardır: çalışmak, çalışmak ve çalışmak!

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica