Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına Giriş Hakkı

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında suat simdi tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. TOPRAKSU43

TOPRAKSU43 TÜİSAG Üyesi

2. Exar_Kun

Exar_Kun TÜİSAG Üyesi

İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve
    Eğitimleri Hakkında Yönetmelik

Sınavlar
    MADDE 27 – (1) Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları Bakanlıkça yapılır veya yaptırılır.
    (2) Girdiği ilk sınavda başarılı olamayan aday takip eden sınavlardan birine daha katılabilir. Ancak iki
    sınavda da başarılı olamayanlar yeniden eğitim programına katılmak zorundadırlar.
    (3) Sınavlarda 100 puan üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılır, itirazlar sınavı düzenleyen
    kurum tarafından sonuçlandırılır.

buna göre siz imza toplasanızda bir işe yaramaz çünkü zaten yönetmelikte değişiklik yapmaları geremekte ki yeni bir mevzu değil 3-4 senelik olay ki bunu bakanlık kabul etmesi halinde çok karmaşa olur veya tekrar eğitim alıp sınava girenlerin hakkına tecavüz olur kendimize yontmayalım. Evet açık olabilir isg uzmanları konusunda ama nitelikli uzman yetiştirmek ayrı bir durum uzman olsun deseylerdi herkesi sınavlardan geçirip sertifikalandırırlardı. Bu ara 3 . sınav hakkı gibi bir durum yönetmeliğe aykırı olduğundan dolayı beklenti içerisine girmeyin arkadaşlar, umutsuzluk yaratmak istemem ancak durum bu bilginize sunarım.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica