İş Güvenliği Uzmanlığı Yapmaya Yeni Başlayacaklar İçin Tavsiyeler

atalay.ayaz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bi,lgiler için teşkkürler. soracam çok sorum olacak mail adresinizi verirmisiniz acaba teşşekkürler

zaferkul01

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba Arkadaşlar ,
cevabını bulamadığım bir soru var . bilen cevaplarsa sevinirim.
Soru : Merkezi İstanbul da bulunan az tehlikeli bir şirket bünyesinde Merkezde 25 tam zamanlı çalışan , Antalya şubesinde 20 çalışan , İzmirde 15 çalışanı var. Bu işyeri 1TEMMUZ2013 ten itibaren İSG uzmanı bulundurmalımı ? sadece İstanbulda mı yada her şubedemi bulundurmalı ? ya da bulundurması 1 ocak 2014 ten itibaren mi gerekli ?
biraz KÜME SORUSU gibi oldu kusura bakmayın :) bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Mustafa SARI
Kimyager
C SINIFI İSG UZMAN ADAYI

eğer şirket ismi aynı ise hepsi de az tehlikeli ise 30 haziran 2014 te uzman bulundurmalı ama risk analızini ,eğitim bu zamandan önce enkısa zamanda yaptırılmalı

zaferkul01

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
burcu hnm ben tıp merkezinin isg uzmanıyım ben burada nasıl kurul oluşturabilirim.kimleri kurula almalıyım

işveren-veya vekili
iş yeri hekimi
isg uzmanı
işci temsilcisi
destek elemanı(yangın biriminde veya ilk yardımda görev alanlardan biri-birkacı)

hatırladığım bunlar

SemihaY.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba arkadaşlar,
Hastane de isg uzmanlığı yapacağım ve deneyimim yok.İlk ne yapmam gerektiği,nelere dikkat etmem gerektiği hakkında görüşlerinizi ve belge&doküman varsa elinizde benimle paylaşır mısınız?
Teşekkür ederim

Ömer GÜLTEKİN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba arkadaşlar,
Hastane de isg uzmanlığı yapacağım ve deneyimim yok.İlk ne yapmam gerektiği,nelere dikkat etmem gerektiği hakkında görüşlerinizi ve belge&doküman varsa elinizde benimle paylaşır mısınız?
Teşekkür ederim

Hastaneler ile ilgili daha önce hazırlanmış risk değerlendirmelerine bakabilirsin. ekte yer alan kontrol listesini her birim (oda) için uygulayabilirsin. daha sonra bunları raporuna dökersin. Fiziksel saldırı genelde acil, yoğun bakım, ameliyathane gibi birimlerde olur. Hastane girişi kontrolleri önemli.
hastanelerde en çok görülen bulaş ve kesi riskleri. kan alma, laboratuvar gibi yerlerde çok karşılaşılır.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Risk Analizi Check List.xlsx
    13.8 KB · Görüntüleme: 240

SemihaY.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Hastaneler ile ilgili daha önce hazırlanmış risk değerlendirmelerine bakabilirsin. ekte yer alan kontrol listesini her birim (oda) için uygulayabilirsin. daha sonra bunları raporuna dökersin. Fiziksel saldırı genelde acil, yoğun bakım, ameliyathane gibi birimlerde olur. Hastane girişi kontrolleri önemli.
hastanelerde en çok görülen bulaş ve kesi riskleri. kan alma, laboratuvar gibi yerlerde çok karşılaşılır.
Kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim.

gökhan toker83

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
peki yanında bulunmadığımda sürekli baretsiz çalışan işçiye, ihtar ceza tutanağı tuttuğumda; baretsiz çalışıp baret kullanmadığı için başına bir şey geldiğinde bana bi faydası olur mu bu tutanağın.

Furkan Kıratlı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ankara ili cevresi staj yeri arıyorum osgb olursa güzel olur.

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İnşaat sektöründe yapılması gerekenler nelerdir ?

Ali demircan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Güzel bir klavuz olmuş, bende hemen hemen buna yakın bir çalışma gerçekleştiriyorum... ben ilk olarak personelle tek tek konuşarak uygunsuzlukları tespit etmeye çalıştım, şu an elimde risk analizi için oldukça veri oluştu...
hakan bey merhabalar sizden acaba adliyelerde nasıl bir çalışma yaparım nasıl bir yol izlerim ilk yapmam gerekenler nedir bana bir kaç yol gösterirmisiniz teşekkür ederim

Özlem Özyön

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Lütfen az rakamlara çalışıp fiyatları düşürmeyin, fırsatçı osgb'lere prim vermeyin. Emin olun aldığınız riske, aldığınız para çok az.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.