Soru : Iş Güvenliği Yükseklisansı

Deniz İ.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar;

C sınıfı İSG uzmanıyım. Belgem ile çalışma fırsatım olmadı. Sektörün içinde olmadığımdan pek bilgim yok. Ben yüksek lisans yapsam direk B sınıfına yukselıyor muyum, yoksa yükselme sınavına mı gireceğim ?

Ayrıca tezsiz 1 yıl süren yüksek lisans ücretine 6000 TL denildi. Sizce uygun mu ?

volkan volkan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
sınava girmeniz gerekiyor
ve 6000 iyi bir rakam fakat şu an için...
mesela 2 yıl önce c sınıfı eğitimi 1500 liraya muhteşemdi çünkü piyasa 2000 di
fakat gelin görün şu anda 750 liraya dahi var
birde işler rayına oturmadı tam yüksek lisansı bitirirsiniz sınıf farkı kalkar kıdemli uzmanlık tarzı gelir falan 6bin büyük para
üniversiteler yönetmelikleri dahilinde program açarlar gaza gelmemek lazım bence

Emine Saraç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
c sınıfında tecrübe kazanmadan b sınıfı olmak büyükrisk..

Deniz İ.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Muhakkak öyle ama bakkalda çırak olarak çalışıp veya kendi mesleğine bile elini sürmemiş kişilerin prim şartını tamamlayıp sınıf yukseltmesı kadar da riskli değildir diye düşünüyorum.

Benım tek korkum meral hanımında dediği gibi yönetmelik/ şart konulup bu olayında patlaması durumu.. Her gün bi belirsizliğe uyanıyoruz zaten :(

volkan volkan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
yani aslında artık yapabilecekleri pek bişeyde yok kanun çıkalı 2 yıl olmuş protokol imzalanalı 11 yıl geçmiş
hala yapılan düzenlemeler hukuka takılıyo
pek güvenemiyo insan

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.