Soru Iş Güvenliği Yükseklisansı

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Deniz İ. tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Deniz İ.

Deniz İ. TÜİSAG Üyesi

Merhabalar;

C sınıfı İSG uzmanıyım. Belgem ile çalışma fırsatım olmadı. Sektörün içinde olmadığımdan pek bilgim yok. Ben yüksek lisans yapsam direk B sınıfına yukselıyor muyum, yoksa yükselme sınavına mı gireceğim ?

Ayrıca tezsiz 1 yıl süren yüksek lisans ücretine 6000 TL denildi. Sizce uygun mu ?

2. volkan volkan

volkan volkan TÜİSAG Üyesi

sınava girmeniz gerekiyor
    ve 6000 iyi bir rakam fakat şu an için...
    mesela 2 yıl önce c sınıfı eğitimi 1500 liraya muhteşemdi çünkü piyasa 2000 di
    fakat gelin görün şu anda 750 liraya dahi var
    birde işler rayına oturmadı tam yüksek lisansı bitirirsiniz sınıf farkı kalkar kıdemli uzmanlık tarzı gelir falan 6bin büyük para
    üniversiteler yönetmelikleri dahilinde program açarlar gaza gelmemek lazım bence

3. Emine Saraç

Emine Saraç TÜİSAG Üyesi

c sınıfında tecrübe kazanmadan b sınıfı olmak büyükrisk..

4. Deniz İ.

Deniz İ. TÜİSAG Üyesi

Muhakkak öyle ama bakkalda çırak olarak çalışıp veya kendi mesleğine bile elini sürmemiş kişilerin prim şartını tamamlayıp sınıf yukseltmesı kadar da riskli değildir diye düşünüyorum.

Benım tek korkum meral hanımında dediği gibi yönetmelik/ şart konulup bu olayında patlaması durumu.. Her gün bi belirsizliğe uyanıyoruz zaten :(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

volkan volkan bu yazıya teşekkür etti.
  5. volkan volkan

volkan volkan TÜİSAG Üyesi

yani aslında artık yapabilecekleri pek bişeyde yok kanun çıkalı 2 yıl olmuş protokol imzalanalı 11 yıl geçmiş
    hala yapılan düzenlemeler hukuka takılıyo
    pek güvenemiyo insan

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica