Tartışma : Iş Güvenliğinde Elde Edilen Rant Nerelere Gitti?

çağan genç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
bize altın tepside sunulan ama fiyaskoya dönüşen isgu için kısaca bi hesap yaptım. yüz bin kişi belge sahibi var(eğitim alan ve geçemeyenlari hesaba katmıyorum) kurs ücreti ortalama iki bin tl olsa. 200 trilyon gibi para yapar. sınav harcı, itiraz, belge ücreti nide katarsak .. toplamda en az 300 trilyon yapar. çok iyi para bence. bu para kimleremi gitti. bence birilerinin cebi doldu. bizlerde hala burdayız. s0n olarakta bu para 1 sene içinde kazanılmıştır. güzel ülkem benim......

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
21 Aralık 2013 verilerine göre kısa bir hesap ;
70.000 C için giriş - 50.000 sınavı kazanan C Sınıfı uzman
50.000 * 413,00TL = 20.650.000,00TL sadece Yüce devletimize verilen sertifika parası
70.000 * 1.750TL = 122.500.000,00 TL eğitim kurumlarına verilen eğitim parası

Uzman Özlem

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bol bol eğitim kurumlarını zengin etmiş olduk o kadar. Mali müşavirliğe döndü İSG 'de ne yazık ki. Bir zamanlar onlar çok sıkıntılıydı bulunamıyorlardı, şimdi her adım başında varlar. Aynı şey ne yazık ki isg içinde geçerli. Bol kazançları bu dönemde eğitim kurumları yedi, resmen ekmeklerine kaymak sürdüler. Ama bu her prim günü dolana A ve B sınıfı belge verilmesine artık karşıyım, eskiden destekliyordum ama. Ben dirsek çürütüp herşeyi işin içinden pişerek öğreniyorum, adı A sınıfı olan uzman daha önce fabrika içine hiç inmemiş ofis ortamındn şimdi bana üslük tavlıyorum. Artık eğitim kurumlarınında, kimsenin de ekmeğine kaymak sürülmesi. Bizden her elini sallayanın uzmana değdi durumlara sürüklenmeyelim, zaten o haldeyiz.

Bahsedilen miktarlar hiçte az değil .1.750 tl 'ye kursa gidilip, sonra 1250 tl'ye işbaşı yapılıyor, ne yazık ki burası Türkiye. Gerçi 4 yıllık fakülte için dersanelere döktüğümüz paralar, sonrasında okuduğumuz bölümlerde iş bulamamak ve bu ekstra belgeler ve onlara da dökülen paralar. Yazık milletime. Sonra da her birimiz gidip ilkokul mezunu patronlardan emir alıyoruz ki şu an ben o durumdayım. Demek ki para okulla, fakülteyle kazanılmıyor.

aslan balaban

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Bol bol eğitim kurumlarını zengin etmiş olduk o kadar. Mali müşavirliğe döndü İSG 'de ne yazık ki. Bir zamanlar onlar çok sıkıntılıydı bulunamıyorlardı, şimdi her adım başında varlar. Aynı şey ne yazık ki isg içinde geçerli. Bol kazançları bu dönemde eğitim kurumları yedi, resmen ekmeklerine kaymak sürdüler. Ama bu her prim günü dolana A ve B sınıfı belge verilmesine artık karşıyım, eskiden destekliyordum ama. Ben dirsek çürütüp herşeyi işin içinden pişerek öğreniyorum, adı A sınıfı olan uzman daha önce fabrika içine hiç inmemiş ofis ortamındn şimdi bana üslük tavlıyorum. Artık eğitim kurumlarınında, kimsenin de ekmeğine kaymak sürülmesi. Bizden her elini sallayanın uzmana değdi durumlara sürüklenmeyelim, zaten o haldeyiz.

Bahsedilen miktarlar hiçte az değil .1.750 tl 'ye kursa gidilip, sonra 1250 tl'ye işbaşı yapılıyor, ne yazık ki burası Türkiye. Gerçi 4 yıllık fakülte için dersanelere döktüğümüz paralar, sonrasında okuduğumuz bölümlerde iş bulamamak ve bu ekstra belgeler ve onlara da dökülen paralar. Yazık milletime. Sonra da her birimiz gidip ilkokul mezunu patronlardan emir alıyoruz ki şu an ben o durumdayım. Demek ki para okulla, fakülteyle kazanılmıyor.
ne denir ki

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.