İş Güvenliğine Uzmanlığına Giriş - Konu İçeriği

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığına Giriş' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Mesut KARTAL

Mesut KARTAL TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Bu konu altına bende elimden geldiğince sorulara cevap vermeye ve yardımcı olmaya çalışacağım. Fakat bu başlık altına "acaba birine yardımcı olabilir miyim?" diye bakarken hep başlık dışı sorular gördüm. Belki o konu dışı yorumlar nedeniyle gerçekten yardıma ihtiyacı olan arkadaşların yorumlarını görmedim. Lütfen bu konuya hassasiyet gösterelim. Konu başlığına uygun yorumlar yapalım ya da yorumlarımızı uygun konu başlıkları altına taşıyalım.

Kazasız günler,

Mesut KARTAL

isg0017 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

forumda aradım ama bulamadım ya ben yalnış aradım yada gerçekten yok bilemiyorum benden 6 aylık faaliyet raforu istendi isg çevresinde bunun için ne yapmam nasıl yapmam gerektiğini tam olarak bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

3. Mesut KARTAL

Mesut KARTAL TÜİSAG Üyesi

İSG Faaliyet raporunda sizden istenenler 6 aylık dönemde İş Sağlığı ve Güvenliği ile alakalı yürütülmüş faaliyetler, istatistikler, uygulamalar, veriler vb.'dir. Tüm bunları kendi oluşturacağınız formda toplayarak sunabilirsiniz.
    Ayrıca bu faaliyet raporunu sizden isteyenlerden hangi verileri istediklerini sorunuz, size bir isg faaliyet formu hazırlayıp soruları versinler, siz de istedikleri verileri bu forma işleyip geri teslim edin.

4. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

şöule birşeyki benden direk isg faliyet raporu istediler içeriği hakkında herhangi bir bilgi vermediler ki vereceklerinide zannetmiyorum cünkğ sadece istemekle kalınan birsey ben yıllık olarak kendime boyle bir rapor hazırlamak istiyorum ve bunu her yıl tekrarlamak istiyorum benden istenmiş olmasa bile ben bunu yapmak istiyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

bende bu alanda yeni sayılırım aslında bu alana tepeden inme yerleştirildim desem yeridir eğer sorusu veya herhangi bir bilgiye ihtiyacı olan arkadaşlar varsa hazırlanmış her bilgiyi yöneticilerde uygun görürse site yada diğer yollar ile paylaşmaya hazırım heleki sizin örnek alabileceğiniz biri veya arkasından sürekli soru sorabileceğiniz birileri yoksa bu iş epey bir yorucudur arkadaşlar ama ümitsizliğe kapılmayın ben ve burada paylaşımda bulunan diğer arkadaşlar bu yolda hep birlikteyiz ve birbirimize yardımcı olmak göreviöiz diyebiliriz

6. swanky01

swanky01 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bana örnek olarak doldurulmuş Yıllık Çalışma Planı,Yıllık Değerlendirme Planı gibi örnek olarak doldurulmuş Formlar lazım.Şimdiden yardım edecek arkadaşlara teşekkür ediyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ayşe Selcen Candan

Ayşe Selcen Candan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bende aralık sınavında aldım belgemi,gerekli formların toplandığı bir bölüm varım.Ya da bana yardımcı olabilecek biri varmı acaba?Aynen bende de yıllık çalışma planı vs.gibi doldurulması gereken formlar yok o yüzden bu formların birer örneklerini nasıl temin edebilirim?Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler....

8. passion

passion TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar örnek bir yıllık çalışma planına ihtiyacım var.Yardımcı olmak adına paylaşımda bulunabilir misiniz?

9. Yusuf SAYAR

Yusuf SAYAR TÜİSAG Üyesi

Esat bey işyerinin İSG tutumunu harika özetlemişsiniz :)
    Görünen köy, klavuz istemez misâli.. teşekkürler,

haluk.de, Cansu Yaşar ve ertunga bu yazıya teşekkür etti.
  10. BAYRAM ŞEKER

BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

kağan bey öncelikle sizi tebrik ediyorum böyle bir başlık inanılmaz güzel ben isg c sınıfı uzmanıyım mevcut çalıştığım firmanın isg uzmanlığını yapıcam nasıl bir yol izlemeliyim

11. BAYRAM ŞEKER

Hakan bey merhaba ben Tıp merkezinde 6 yıldız muhasebede çalışıyorum ayrıca şimdi buranın işgüvenliği uzmanlığını yapıcam başvurumuzu yaptık şimdi işe nereden nasıl başlamam gerekiyor bir yol haritası çizebilirmisiniz.

12. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

Bayram Bey çalışan kişi sayısı kaçtır?
    Kurul kurma durumunuz var mı onu kontrol edin yoksa prosedür ve iç yönetmelik hazırlayarak işe başlayabilirsiniz bir yerden sağlık muayeneleri ve eğitim planınızı hazırlayın.

13. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

Çok ayrıntı olduğu için isg yeni başlayanlar için yapılacaklar başlığına bakarsanız size çok faydalı olur.

14. BAYRAM ŞEKER

çalışan kişi sayısı 62 işe tam olarak nereden başlıyacağımı kavrayamadım birkaç iş teklifi daha geldi olaya hakim olmadığım için hayır dedim. işi öğrenmem lazım:)

15. BAYRAM ŞEKER

teşekkür ederim

16. alpaslanoz

alpaslanoz TÜİSAG Üyesi

kaan bey teşekkürler, sizden ricam mesleğe yeni başlamış biri olarak altyapı ile alakalı döküman yayın bulmakta zorlanıyorum yardımcı olursanız sevinirim

17. ikarateke

ikarateke TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar işe yeni başlarken takip edilmesi gereken süreci(sözleşme,bakanlığa yazı gönderiliyormu vb) özetleyebilirmisiniz

18. ramazan akpınar

ramazan akpınar TÜİSAG Üyesi

merhabalar.fizik mezunuyum ve mayıstaki sınavı bekliyorum.belgeyi aldıktan sonra yapacaklarımız hakkında bende acemiyim.yardımcı olrsanız sevinirim.teşekkürler...

19. anilkale

anilkale TÜİSAG Üyesi

merhabalar;

Şu an bakım işlerinde çalışan bir firmada isg uzmanı olarak çalışmaktayım.. Firma tehlikeli sınıfta ve bu zamana kadar risk analizinden başka hiçbirşey yapılmamış. ben neler yapmalıyım tam olarak bilmiyorum yapılacakları yazabilirmisiniz ben sırayla halletmeye çalışayımmm...ben kendime göre araştıra araştıra birşeyler çıkarttm ama ne kadar doğrudur bilemem sırasında bi yanlışlık yada eksik olan birşeyler varsa bilgisi olan herkes eklerse çok sevinirim ... Şimdiden teşekkürler...

1- Firma tanınacak (kullanılan ekipmanlar-yapılan işler vs)
    2- firma sektörü ile ilgili yönetmelikler toparlanacak
    3- İç yönetmelik oluşturulacak
    4- İş-başı eğitimleri için sunum hazırlanacak
    5- çalışanların eğtimleri hazırlanıp verilecek (imza alınacak)
    6- kullanılan ekipmanlar kontrol edilecek uygun hale getirilmesi eksiklerin giderilmesi sağlanacak
    7- kkd ler zimmet edilerek verilecek

benim anladıklarım bunlar... bunların dışında neler olabilir çok acil yardımlarınızı bekliyorum

saygılarımla

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica