Soru : İş Güvenlik Uzmanın Çalışma Şekli İligi

bayumut

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba ben c sınıfı iş güvenlik uzmanıyım bir firmada iş güvenliğinden yetkili olarak işe alındım. isg katip e giriş yapmadım zaten bir OSGB ile anlaşmaları var ve yasal olarak onlar ilgileniyor. ben bu firmada iş güvenliği yetkilisi inşaat mühendisi olarak işe girdim. bu firmanın yaptığı avrupa birliği işinde müşavir firmasına üst yazıyla sertifika fotokopimi iş güvenliğiyle ilgilenecek kişi budur diye yazı verdiler. sorum bir iş kazası durumunda sorumluluğum nedir. yani iş güvenlik uzmanı gibi mi yoksa orada çalışan bir inşaat mühendisi gibi mi yada başka nasıl. şimdiden teşekkür ederim.

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
İSG Katip e girişiniz yok o yüzden siz o şirkette İSG uzmanı olarak görünmüyorsunuz... Ama bir kaza olursa sizin orda sorumlu olduğunuz iş ve kişiler sebebi ile, iş güvenliğini takip etmeniz ve amirlik,yöneticilik yapmanız sebebiyle yine de sıkıntı çekebilirsiniz...

Caner Gayıp

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu sorunun cevabı maalesef yok. Allah korusun bir kaza anında bilirkişinin ne diyeceğine bakıyor herşey...

bayumut

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Cevabınız için tşk. Sıkıntı derken Nasıl olabilir. yaşanmış örnek ben bulamadım. Tşk

Hkn_Erdoğan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Avukat
işin yürütümünde görev alan olarak ''İşveren'' adı ile yargılanırsınız.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba ben c sınıfı iş güvenlik uzmanıyım bir firmada iş güvenliğinden yetkili olarak işe alındım. isg katip e giriş yapmadım zaten bir OSGB ile anlaşmaları var ve yasal olarak onlar ilgileniyor. ben bu firmada iş güvenliği yetkilisi inşaat mühendisi olarak işe girdim. bu firmanın yaptığı avrupa birliği işinde müşavir firmasına üst yazıyla sertifika fotokopimi iş güvenliğiyle ilgilenecek kişi budur diye yazı verdiler. sorum bir iş kazası durumunda sorumluluğum nedir. yani iş güvenlik uzmanı gibi mi yoksa orada çalışan bir inşaat mühendisi gibi mi yada başka nasıl. şimdiden teşekkür ederim.
Bayumut Bey,
İSG-KATİP üzerinden sözleşme olmaması sizin sorumlu olmadığınız manasına gelmez. İşyeriniz sizi atamış muhtemelen Sağlık Güvenlik Koordinatörü olarak, bunu ilan etmesi gerekirdi. Muhtemelen başka bir firmaya sundukları yazı da size ait atama yazısıdır. Aslında bunun tebliğ-tebellüğ edilmesi gerekirdi. Bu hali ile geçersiz değildir. Olağan dışı bir durum olması durumunda bu kapıdan doğru girebilirsiniz. Ancak bu sizin sorumluluğunuz olmadığı manasına hiç gelmez.
Önerim biran önce işverene giderek sizinle alakalı görev tanımını yapmasıdır. Zira sizi gözünüzün kaşınızın hatırına şantiyede İSG sorumlusu olarak tutmamaktadır.
İyi çalışmalar.

bayumut

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Fikirleriniz çok yardımcı oldu. Günlük rapor tutmaya çalışıyorum sizce Nasıl bir rapor tutarsam sorumluluğumu azaltabilirim örnek varsa çok iyi olur herkese teşekkürler

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.