Tartışma : Iş Ilanlarında Gidişat Hiç Iyi Degil

Hasan Yaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Bu yıl ceza yok işyerlerine maalesef. Yetkililer bunu önce biraz üstü kapalı sonra daha açıkca söyledi. Ama Uzmana ceza var :(
bu yıl ceza olmadığı bilgisinin kaynağı nedir? ayrıca cezai şart kanunla getirilmiştir. idarenin bu cezayı erteleme gibi bir lüksü olamaz. kamu zararına sebebiyetten görevliler hakkında soruşturma yapılır. bu işin ön şartı öncelikle suçun tespiti için denetleme ise buna da gerek yok isg-katip denen dalga zaten şuan sözleşme yapan veya yapmayan işyerlerini bir bir fişliyor. müsait bir zamanda ceza tebligatları adreslere ulaşmaya başlar. benim beklentim bu yönde. aksini iddia eden varsa temeli olan bilgiler ile buyursun fikrinden biz de istifade edelim.

e-mine

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
az önce bi osgb den arandım görüşme için. perşembe a sınıfı uzmanlarla cuma günü de b sınıfı uzmanlarla görüşmeleri varmış. başvuru sayısı çok fazlaymış gibi şeyler söyledi.
şimdi bu durumda rekabet olmaz mı? a sınıfı işi b ye kaptırmasın diye fiyat kırmaz mı. sonuçta b sınıfı uzman 2016 haziran ayına kadar çok tehlikeli sınıfta çalışabiliyor.
sınavdan bi kaç ay önce firmalar ve osgb ler harıl harıl a sınıfı, b sınıfı uzman arıyordu şimdi uzmanlar tüm osgb leri tek tek arıyor yada ziyaret ediyor ihtiyaç var mı diye. herşey tersine döndü

bilgin1975

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
İsg uzmanı olmayınca 2 mühendisimiz bu gün hapse girdi.savcı önce isg uzmanını sordu,

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Müfettişler ceza vermeye meyilli olmayacaklarına dair bir haber okudum. onun için işyerlerinin ceza korkusu şimdilik yok.

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar karamsar olmayın. İlk başta böyle curcuna olur. Tahminim 3 - 4 yıl sonra durum düzelecektir. Ama beklemek gerek işte.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.