Soru Iş Kazası Sonrası Müfettiş Hangi Durumlarda Gelir?

Konu, 'İş Kazaları Hakkında' kısmında ozgurcemil tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ozgurcemil

ozgurcemil TÜİSAG Üyesi

Merhaba;
    İş kazası sonrası hangi durumlarda müfettiş teftişe gelir?
    Ölümlü iş kazası sonrasını biliyorum da.
    Birde kaza sonrası alınan rapor ve aynı ay içinde gerçekleşen iş kazası sayısı gibi durumlarda vardı.
    Şimdiden Teşekkürler.

2. Ahmet Gökk

Ahmet Gökk TÜİSAG Üyesi

kazalardan sonra müfettiş gelir diye bir şey yok. Hatta ölümlü olsa dahi gelmez, gelmeyebilir. Kazalardan sonra savcı gelir. Büyük kzalardan sonra kaza araştırılmak üzere bakanlıkça oluşturulan bir ekip görevlendirilir içinde müfettiş de olabilir

3. Bekir38

Bekir38 TÜİSAG Üyesi

eski iş yerimde bir kaza yaşanmıştı, uzuv kopması (parmak) , dikildi, parmağın normal işlevini yapabileceği yönünde bilgi verildi. 2 sonra müfettişler geldi. kazazedenin sigorta bilgileri, eğitim durumu, iş yerinde almış olduğu eğitimler, talimatı kimden aldığı, neye göre çalıştığı, makina emniyet tedbirlerini inceledi, (yazdıklarımda atladığım noktalar olabilir) yanlış hatırlamıyorsam çalışanın kendi kusuru kanaatine varıldı, alınması gereken tedbirler alınmış olmasına rağmen uyulması gereken kurallara uymadığı için (makina kullanma eğitimini son 1 yılda 2 kez almış olmasına rağmen) oluştuğu kanaatine varıldı.

daha öncede ölümlü bir kaza yaşanmıştı (yaklaşık 1 yıl önce), o süreç sanırım devam ettiği için geldiler.

4. yileri

yileri TÜİSAG Üyesi

Aslında Hamdi ÇASGEM'de hocalardan duymuştum bakanlık bildirim yapılan her kazayı incelmeye gelebilir. Ama müfettiş azlığından dikkat çekenlere rastgele geliyorlar. Ölümlü kazada direk savcı, polis olay yeri inceleme ve göz altılarla başlıyor drama...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mehmet42

mehmet42 TÜİSAG Üyesi

gerek gördükleri iş kazaları için gelirler. gerek görülmezse gelmezler. iş fazlalığındanda bazılarına gelip bazılarına gelmemezlik yapabilirler.bir kriteri yok.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. iş kazasından sonra müfettişlerin gelme süresi ne kadar

Yandex.Metrica