Haber Iş Kazası Sonucu Ilk Üç Ayda 276 Işçi Öldü

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

İş kazası sonucu ilk üç ayda 276 işçi öldü

1.jpg

İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, “Mart Ayı İş Kazaları Raporu”nu açıkladı. Yazılı, görsel ve digital basından edinilen bilgiye dayanarak hazırlanan rapora göre, Mart ayında iş kazaları sonucu en az 112 işçi yaşamını yitirdi. İş cinayetleri en çok inşaat, metal, ticaret / büro / eğitim ve tarım sektörlerinde yaşandı. Ocak’ta 87, Şubat’ta en az 77 emekçi yaşamını yitirirken, 2014’ün ilk üç ayında toplam, en az 276 işçi hayatını kaybetti. İşçi ölümleri en çok Mersin, İstanbul, Kars ve İzmir’de yaşandı.

2. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Türkiye'nin kanayan yarası iş kazaları

Türkiye'nin "kanayan yarası" işçi ölümleri sürüyor.. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin raporuna göre; Mart ayında 112 işçi hayatını kaybetti.. işçi ölümlerinin en çok inşaat, taşımacılık, tarım sektörlerinde yaşandığı belirtilen rapora göre; Mersin, İstanbul, Kars ve İzmir ölümlü iş kazalarında başı çekiyor..

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin hazırladığı rapor, işçi ölümlerindeki vahim durumu bir kez daha gözler önüne serdi.

Rapora göre; Mart ayında 112 işçi hayatını kaybetti. Ölenlerin 3'nün çocuk, 8'inin kadın olduğu belirlendi.

İş kazalarının en yoğun yaşandığı inşaat sektöründe, 25 işçi yaşamını yitirdi. İşçi ölümlerinin fazla olduğu diğer sektörler ise sırasıyla metal, ticaret-büro-eğitim-sinema ile tarım ve orman oldu.

Mersin, İstanbul, Kars ve İzmir ise ölümlerin en fazla olduğu iller..

Raporda, Nisan ayıyla birlikte mevsimlik tarım göçünün başlayacağı ve yollarda çok sayıda ölümün yaşanacağına da dikkat çekildi.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi raporda; kot kumlamadan yakalandıkları silikozis hastalığı sonucu 58 işçinin yaşamını yitirdiği de hatırlatıldı..

kaynak: kanalb.com.tr

3. mücahit kablan

mücahit kablan TÜİSAG Üyesi

Bu rakamlar bilinen

Serçin YAPRAK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica