Eğitim-Sunum İş Kazası Sunum (tadımlık)

Nikola Tesla

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
lvlPqb.png

Ekli dosyalar

• enes iş kazaları.pdf
    1.1 MB · Görüntüleme: 1,415

frdrn

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Enesçim ellerine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş. Tek bi nokta var bizler İş Güvenliği uzmanıyız yönetmeliğimizde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı diye birşey yok. Çalışma hayatında başarılar dilerim.

Nikola Tesla

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Enesçim ellerine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş. Tek bi nokta var bizler İş Güvenliği uzmanıyız yönetmeliğimizde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı diye birşey yok. Çalışma hayatında başarılar dilerim.
Teknik Eleman olduğum için İŞ SAĞLIGI VE GÜVENLİĞİ PROFOSYÖNELİ DİYE GEÇİYORUZ HOCAM :D

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Teknik Eleman olduğum için İŞ SAĞLIGI VE GÜVENLİĞİ PROFOSYÖNELİ DİYE GEÇİYORUZ HOCAM :D
Çok ta önemli değil ama öncelikle yaptığımız işin ismini netleştirmemiz lazım

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
İş güvenliği uzmanı: İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere
Bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip, Bakanlık ve ilgili kuruluşlarında çalışma hayatını
denetleyen müfettişler ile mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanı,

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINDA İSTİHDAM EDİLEN UZMAN VE UZMAN YARDIMCILIĞI YÖNETMELİĞİ
i) Uzman: Çalışma Uzmanı, Yurt Dışı İşçi Hizmetleri Uzmanı ile İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanını,

Bu iki kavram kesinlikle birbirinden farklı. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı mesela Çalışma Bakanlığında uzman kadrosunda görevli Melis Hanım, Cihat Bey;
İş Güvenliği Uzmanı ise Enes Bey, Gamze Hanım, Ayşe Hanım. Bildiğim kadarıyla da bu İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları, iş güvenliği uzmanı olup daha sonra gidip bakanlığın uzman kadrosuna giren kişiler değil. Bakanlığın açtığı uzmanlık kadrosu sınavını kazanıp ve İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığında yetkinlik alan kişiler. Tabiki Bakanlığın da hizmet içi eğitim, tez, sınav gibi müfredatları, yetkinlik değerlendirme kriterleri vardır. Ama bu C, B, A sınıfı iş güvenliği eğitimi gibi bir eğitim ve de sınavı değil.

tuncay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bakanlık tam adını koymamış niye herkes yanlış arıyor..Enes bey güzel olmuş elinize sağlık diyeceğinize eleştri etmeye gerek yok...

frdrn

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Eleştirmek değil amacım çok güzel olduğunu zaten belirttim. Yanlış aramak hiç olamaz. Her şeyi doğru bilmemiz çok önemli Biz İSG uzmanı değiliz İş Güvenliği Uzmanıyız. Enes okulundan dolayı İş Sağlığı ve Güvenliği teknikeri olabilir ancak alacağı uzmanlık yine değişmeyecek.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bakanlık tam adını koymamış niye herkes yanlış arıyor..Enes bey güzel olmuş elinize sağlık diyeceğinize eleştri etmeye gerek yok...
Yukarıda verdiğim alıntılar zaten bakanlığın yönetmelikleri. Adını böyle koymuşlar yapacak bir şey yok. Bana göre de 6331 sayılı kanunun ismi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği olmalıydı ama adamlar iş sağlığı ve güvenliği kanunu demiş. Ne yapalım şimdi bakanlık yanlış koydu deyip kanunun ismini mi inkar edelim :)

Nikola Tesla

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İşçi kavrami artık yoktur; çalışan kavramı vardır.

O yüzden işçi sağlığı değil iş sağlığı o yüzden iş güvenliği yaptığım isg uzm. Kısaltmasındada haklı olabilirsiniz ben hem teknik eleman ve hemde uzmanım bana göre sağlık ve güvenlik birdir ve birbirinden ayrılmaz emniyeti sağlamak güvenli bir hale getirmek sağlığı tam iyilik halinde tutmak demektir; biz güvenliği alıp sağlıksız bir ortam olusturursak bu isg kavramına sığmaz anlatmak istediğim bir işyeri hekimi çıkıp sizinle sahayı gezmez gezen varsa da elinden öperim her zaman derim derdimizde bir kaderimiz de. Benim aldığım eğitim yeterlidir sadece burada kendimi geliştiriyorum çok eksiğim vardır bunuda kabul ediyorum fakat ben asla güvenliği ve sağlığı birbirinden ayrılmasını yeğ tutmam.

Sevgi ve saygılarım ile isg uzmanı enes yıldız!

frdrn

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Çok doğru ve güzel bi yerdesin Enesçim bizler de burada her neye ihtiyacın olursa yanında olmak için doğru bilgiler edinmen için varız. Tebrik ve teşekkür ederim. Ne kadar saygılısın. Bu arada şirketimdeki görevlendirmede ben de sağlık ve güvenlik koordinatörü olarak görevlendirildim. Bu konuda ikisi ayrılmaz kesinlikle katılıyorum. Ne demek istediğimi anladığını düşünüyorum.

Sevgiler, İyi Çalışmalar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.