Soru Iş Kazası Yardım Lütfen

Konu, 'İş Kazaları Hakkında' kısmında Selin Akyıldız tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Selin Akyıldız

Selin Akyıldız TÜİSAG Üyesi

Merhaba;
    Firmalarımdan birinde aylar önce iş kazası yaşandı.Personelin el parmaklarında sinir kaybı yaşandı.Personel 1 ayı aşkın raporluydu ve daha sonra işten ayrılmıştı.Bugün firma beni aradı ve personelin firmayı mahkemeye verdiğini ve firma sahibini karakoldan çağırdıklarını söylediler.Karakoldan iş güvenliği uzmanında kimlik bilgilerini istemişler.Bu durum ilk defa
    başıma geldiği için beni nasıl bir sürecin beklediğini bilmediğim için tecrübeli arkadaşlardan yardım lütfen.

2. S. Ahmet BAK

S. Ahmet BAK TÜİSAG Üyesi

Kendinize iş hukuku bilen bir avukat bulun. işverenin avukatını kesinlikle kullanmayın. Büyük ihtimalle çalışan şikayeti vardır. Hakkınızda taksirle yaralama suçuyla ilgili ceza davası açılabilir. Arkasından çalışan veya işveren tarafından (rücu) açılacak tazminat davalarının muhatabı olma ihtimaliniz var.

Hanzadem bu yazıya teşekkür etti.
  3. silifke

silifke TÜİSAG Üyesi

Ahmet beyin dediklerine aynen katılıyorum. Ek olarak ise o firma ile yazmış olduğunuz tespit ve öneri defteri sayfaları ,firmaya gönderdiğiniz emaillerin çıktıları ,firmada düzenleme ve eğitimler ile ilgili resimler , eğitim notlar gibi evrakların hepsini alın .firmdan çalışanlardan kaza günü veya sonrası tutanak tuttunuz ise o tunaklar ile birlikte tekrar bir sorgulama gibi 2 değişik arkadaşa tutanak yazdırın. bu arkadaşları bence videoya çekin ama tek tek , olan nasıl meydana geldiği hakkında konuşun. zimmet forumları , kkd ler gibi ayrıntıları konuşun. Kaza geçiren arkadaşın bu kazada bir kusuru varsa onu konuşun. eğer bu kusuru işverene iletmiş iseniz işveren hiç bir şey yapmamış ise siz pek bir ceza almazsınız bence.

Hanzadem bu yazıya teşekkür etti.
  4. Selin Akyıldız

Selin Akyıldız TÜİSAG Üyesi

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
    İnanın moralim çok bozuk. Uykularım kaçtı.
    Başa geleni çekicez artık hakkımda hayırlısı Allah utandırmaz ihşallah.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

alix bu yazıya teşekkür etti.
  5. Paqe

Paqe TÜİSAG Üyesi

Sonuç ne oldu?

6. ONUR GÜRER

ONUR GÜRER TÜİSAG Üyesi

gerekli tespitleri ve uyarıları yapıldıysa sıkıntı olmaz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ALKAN BAYKAL

ALKAN BAYKAL TÜİSAG Üyesi

geçmiş olsun

8. Berken

Berken TÜİSAG Üyesi

hiç bişey olmaz canını 1 sn bile sıkma

9. baki karaman

baki karaman TÜİSAG Üyesi

bence de adam ölmediği sürece bir şey olmaz.işvereninin sigortası vardır.Hem maddi konuya girmezsin o iş mahkemesinde görülür ona gidip karışma . Diğer durumda iş veren maddi kısmı öder. Çünkü itibar kaybetmemek için...Sen Asliye ceza mahkemesinde sabıkan yoksa hükmün ertelenmesini alırsın , taksirle yaralama çok tutmaz ve yargıtaya temyize gönder idari paraya da cevrilir ya da hükmün ertelenmesi uygulanır.Sabıkan yoksa daha sonra da başkaları da dava açarsa gene hükmün ertelenmesine gider.yargıtaydan sonuçlanması 9 yıl bile alır. İşveren sigortayı versin karşı tarafa onlar ordan parayı alsın. Zaten mahkemeye veren işçi maalesef yeni parmak alamayacak parayı alıp ailesine çocuklarına geçim yaptırma peşindedir. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica