Soru : Iş Makinelerini Kullanan Kişilerin Operatörlük Belgesi

rahim34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Alimak kullananlar operatörlük belgesi almalı mı ?

K.Onur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Kesinlikle şakası yok alınmalı daha yeni facia yaşandı takip ettiyseniz.
Saygılarımla,

rahim34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar bu makinenin adı nedir? Operatör belgesi olmuyormuş bu makinin. Doğru mudur acaba, bilgisi olan var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_3008.JPG
    IMG_3008.JPG
    3.8 MB · Görüntüleme: 84

K.Onur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Çarpmalı kırıcı ismi o makinenin.Terex Finley markası impact crusher ingilizcesi.

rahim34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Çarpmalı kırıcı ismi o makinenin.Terex Finley markası impact crusher ingilizcesi.
Teşekkürler K.onur. Peki operatörlük belgesi olmadan kullanılıyormuş, bilginiz var mı acaba ?

Hasan ÖZTÜRK16

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
denetmenler şarjlı transpalet kullananların operatörlük belgesi olmadığı için termin tarihi 1 hafta sonrasına gün verildi.Ertesi gün operatörlük eğitimi için başvuruldu.eğitim ve sınav tarihini MEB belirlediği için termin tarihine operatörlük belgesi yetişmedi tabi.
denetmenler de ceza yazdı. itiraz hakkımız olabilir mi?
sonuçta eğitim ve sınav tarihini MEB belirlediği için elimizde olan bir durum yok

Ekli dosyalar

• transpalet.jpg
    transpalet.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 35
  • transpalet 2.jpg
    transpalet 2.jpg
    40.2 KB · Görüntüleme: 32

Gözde.A

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar elektrikli transpalet için de mi operatörlük belgesi aldıracagız bir abimize sormustum firma yetkilisi nasıl kullanılacagı ıle ılgılı egıtım versın bunu yazılı hale getırıp teblig ettrın yeter demıstı.Aydınlatırsanız sevınırım.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar elektrikli transpalet için de mi operatörlük belgesi aldıracagız bir abimize sormustum firma yetkilisi nasıl kullanılacagı ıle ılgılı egıtım versın bunu yazılı hale getırıp teblig ettrın yeter demıstı.Aydınlatırsanız sevınırım.
Gözde Hanım
Transpalet'in Mekanik ve Elektrikli olması fark etmiyor. Operatörlük belgesine gerek yoktur.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
denetmenler şarjlı transpalet kullananların operatörlük belgesi olmadığı için termin tarihi 1 hafta sonrasına gün verildi.Ertesi gün operatörlük eğitimi için başvuruldu.eğitim ve sınav tarihini MEB belirlediği için termin tarihine operatörlük belgesi yetişmedi tabi.
denetmenler de ceza yazdı. itiraz hakkımız olabilir mi?
sonuçta eğitim ve sınav tarihini MEB belirlediği için elimizde olan bir durum yok
Sayın RAP_HS
iyice abartılan bir uygulama olduğunu belirtmek isterim. Depolama çalışmaları yürüten ve transpaletlerin her türlüsünün kullanıldığı işletmemizde böyle bir uygulama ile hiç karşılaşmadım. Müfettiş denetimlerimizde bu konuya hiç değinilmemiştir. Ayrıca gerekte yoktur zaten. Bu çalışanlar için Mesleki Eğitim alınması gerekmektedir. Operatörlük belgesi denilmesi trajikomik geldi

Hasan ÖZTÜRK16

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Gözde Hanım
Transpalet'in Mekanik ve Elektrikli olması fark etmiyor. Operatörlük belgesine gerek yoktur.
mesleki eğitim olayını biraz açar mısınız?
meb onaylı mı olması gerekiyor illaki?
ve masrafı konusunda da bii fikriniz varsa
teşekkürler

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar
İlgili yönetmeliğin EK-1 kısmında yer alan çizelgedeki ( Tehlikeli ve Çok tehlikeli işletmelerde ) işlerde çalışanların Mesleki eğitimlerini kapsamaktadır. Bu eğitimleri özel firmalar Mesleki eğitim müdürlükleri ile protokol yaparak vermektedirler. Eğitime ve illere göre fiyatlar değişmektedir.

TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞLERDE ÇALIŞTIRILACAKLARIN MESLEKİ EĞİTİMLERİNE
DAİR YÖNETMELİK

EK-1
MESLEKİ EĞİTİM ALINACAK İŞLERE AİT ÇİZELGE

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.