Soru : Iş Müfettiş Yardımcılığı Iş Güvenli Bakımından

cİSG

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba,

" Ben İş Güvenlik Uzmanı'yım, bir şirkettede de HSE Müdürü olarak çalışıyorum. 2 yıl oldu. Biraz genç yaşta tanıştım bu sektörle. Yanlız bir hayalim var; İş güvenliği yönünden İş Güvenlik Müfettiş Yardımcısı olmak istiyorum." diyen birinin ne yapması gerekiyor.
Bu konuda yardımcı olabilecek buradaki önemli arkadaşlardan değerli yorumlarını bekliyorum.

Saygılarımla,

Uzman Özlem

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba cİSG;

KPSS ye girip onların istediği puan türünden en az 70 almanız gerek, tabi ne kadar yüksek o kadar garanti.Sonra bakanlığın Müfettiş Yrd'sı ilanı vermesi gerek tabiki. İlandan sonra KPSS sınav sonucuna göre en yüksek alandan itibaren sıralamaya başlıyorlar. Kaç kişi alacaklarsa mülakatlara o sayının yanlış hatırlamıyorsam 4 katı kişiyi çağırarak elemeyi yapıyorlar. Bu sene 100 kişi ilanı verildi ama meslek sınırlandırması da koymuşlardı, benim branşım dahil olmadığı için ben çok incelemedim, her zaman meslek şartı konuyor mu bilmiyorum açıkçası.

silifke

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Meslek şartı var hocam gene. İnşaat ve maden öncelikli bölümler. kpss 70 üstü almak lazım. nekadar yüksek ise notunuz okadar iyi. çsgb nin kendisi sınav yapıyor. hemenbulduğum açıklamayıda ekliyim.
Giriş sınavının yapılacağı 2014 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

c) İşin yürütümü yönünden iş teftişi görevi için; hukuk, siyasal bilgiler, siyasal bilimler, iktisat, idari bilimler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle, bunlara denkliği onaylanmış yerli ve yabancı yüksekokullardan birini bitirmek,

ç) İş sağlığı ve güvenliği yönünden iş teftişi görevi için; maden, inşaat yüksek mühendisi veya mühendisi olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

d) 2013 veya 2014 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavına katılmış ve işin yürütümüyle ilgili teftiş görevine alınacaklar için KPSSP46 puan türünden en az 75 puan, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili teftiş görevine alınacaklardan KPSSP1 puan türünden maden mühendisleri için en az 75 puan, inşaat mühendisleri için en az 85 puan almış olmak,

(Başvuruda bulunan adaylardan puan sırası en yüksek olandan başlamak üzere belirlenen boş kadro sayısının 4 katı (100 işin yürütümü, 300 iş sağlığı ve güvenliği (200 maden, 100 inşaat yüksek mühendisi veya mühendisi) kadar aday sınava alınacaktır. Ancak sınava katılmaya hak kazanan son adayın almış olduğu puanı alan müracaatta bulunmuş diğer adaylar da sınava çağrılacaktır.)

www.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.portal?page=duyuru&id=duyuru_22082014

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.